Jump to content

O problema grava... Nu pot sa depasesc 130 km\h.


Recommended Posts

du-te prietene la service/tester, nu o mai arde aiurea pe forumuri...kiddin'

 

eu nu cred ca e de la debitmetru.desi ala se verifica relativ usor...scoti mufa, moare motoru e de bine, nu moare/merge la fel, nu e de bine.

 

@sedan : tipul ala cu DIY ptr MAF e praf, sunt sigur ca s-a dus dreaq MAF-ul si admisia, si suspensia, si tot M3u ala urat :)) :geek:

Link to comment
Share on other sites

ECU este probabil in mod avarie. Pot si nenumarate cauze, doar mama omida poate ghici care este problema la tine.

 

Decat sa te apuci sa incerci toate sugestiile de pe forum, mergi mai bine la un tester si vezi direct care e problema.

Link to comment
Share on other sites

Turbina mai merge?

 

Da. Turbina mai merge.

 

Inafara de faptul ca nu trece de 130, mai are alte simptome?

Nu se tureaza in treptele mici, sau scoate fum (mai) mult?

 

In trepte mici se tureaza dar este mult mai puturoasa ca pana acum. Fum nu scoate mai mult ca de obicei.

 

...downtunning facut de politia rutiera! :wink:

 

Pana acum nu am adunat decat 18 amenzi de circulatie pt viteza si permisul suspendat de 7 ori. Din cauza asta vreau sa mearga ca pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Nu este ca sa inveselim atmosfera. La noi in Tg Jiu nu exista reprezentanta BMW si ceilalti isi dau cu parerea de mari meseriasi, ceva de genu: "Dute ba ca ala nu stie nimic. Este ce zic eu. Ala este carpitor, eu sunt mecanic adevarat. etc. etc." Si numai chestii de genu asta. Din cauza asta am cerut ajutorul vostru. Prin chestia asta macar pot sa imi dau seama care service este mai bun. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Am patit exact aceeasi chestie la masina mea, e46 320d '99. Problema a fost ca mecanicul care mi-a schimbat uleiul a scos ceva furtune de la turbo si din greseala le-a inversat. Un mecanic bun mi-a rezolvat problema in 2 minute, inainte ma chinuiam sa ating 120-130 in a 5-a si dupa ce a schimbat furtunele intre ele, mergea lejer 140 in a 4-a.
Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema...am cumparat masina de 2 sapt si :-s nam observat nicio scurgere pe sub ea...am fost am ridicato pe elevator si jos pe radiator se umezeste dar pe pamant nu se vede ca ar picura sau ar pierde...si mam uitat in vas si era nivelul foarte jos...sub minim...am completat pana la nivel si am mers aprox 20 de km si a scazut iar...mentionez ca nu se vede nicio alta urma de scurgere...de la ce ar putea fi...

 

a scazut dar nu ca inainte (sub minim)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.