Jump to content

presuri de e 46


cristi78cris

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pe bune ? De unde ai luat ? Mocheta sau cauciuc ? Tot setu' de 4 buc ?

Caut asa ceva de mi-au venit spumele.. :blink: .Sint de BMW sau aftermarket ? Dar ala de la sofer are forma celui original - adica decupat la pedala de acceleratie ?

Pls, answer....

 

10x

154815[/snapback]

Este un baiat in targ la vitan care vinde presuri (cauciuc) care daca nu sunt originale sunt cel putin IDENTICE cu originalele de la BMW, stantate BMW, cu sitemele de prindere caracteristice, modelul, etc. IDENTICE! Este cauciuc. NU ARE rost sa dati 75 EUR pe el de la AB.

Eu am aflat de la colegul BCH, care mi-a vazut masina la o intalnire BMWclub si a ras de presurile mele (aveam d-alea normale si decupat cu foarfeca pe langa acceleratie :)) si mi-a zis exact de unde sa iau! Maine daca vreti pun poze sa vedeti cum arata!

Link to comment
Share on other sites

Este un baiat in targ la vitan care vinde presuri (cauciuc) care daca nu sunt originale sunt cel putin IDENTICE cu originalele de la BMW, stantate BMW, cu sitemele de prindere caracteristice, modelul, etc. IDENTICE! Este cauciuc. NU ARE rost sa dati 75 EUR pe el de la AB.

 

Mai exact unde e baiatu asta din vitan ? are vreun butic ceva ? E acolo numai duminica sau si n restul saptamanii ?

Pls...

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Este un baiat in targ la vitan care vinde presuri (cauciuc) care daca nu sunt originale sunt cel putin IDENTICE cu originalele de la BMW, stantate BMW, cu sitemele de prindere caracteristice, modelul, etc. IDENTICE! Este cauciuc. NU ARE rost sa dati 75 EUR pe el de la AB.

 

Mai exact unde e baiatu asta din vitan ? are vreun butic ceva ? E acolo numai duminica sau si n restul saptamanii ?

Pls...

 

thx

155200[/snapback]

Cum in intrii pe primul rand de buticuri cu pieste auto penultimul butic (deschis tot timpul) pe dreapta, intrebi de presuri E 46...si-ti aduce modelul cauciuc original cu care vin ele din fabirik!

Link to comment
Share on other sites

imi puteti spune cum ajung in targul asta din vitan? eu sunt din valcea si merg la sfarsitul saptamanii pana la bucuresti si as vrea sa ma duc si in targ sa iau presuri. macar cu aproximatie. mersi

155470[/snapback]

Da un tel, poate merg cu tine...stau la 2 km de targ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mda... vad ca nu prea stati bine cu ideiile.

Puteti lua presuri si de pe masini lovite, de la dezmembrari, sau de la vre-un samsar sau cineva care vinde masina, ii dati banii pe ele. Simplu, nu ?  :blink:

155529[/snapback]

zici tu ca mai simplu sa cauti masini lovite cu toate accesoriile pe ele, inclusiv presuri, daca se poate si noi, netocite, autentice si la pret de ciocolata...? decat sa te duci la loc sigur si sa iei ceva nou, cu miros specific..? :)

mai stii...? :)

 

cu ideile...ne straduim si noi... :)

Link to comment
Share on other sites

Cum in intrii pe primul rand de buticuri cu pieste auto penultimul butic (deschis tot timpul) pe dreapta, intrebi de presuri E 46...si-ti aduce modelul cauciuc original cu care vin ele din fabirik!

155445[/snapback]

O avea si de e39?

Link to comment
Share on other sites

Am eu o idee dar nu stiu cat e de buna.Imprumuti un set de presuri originale ,te duci la un magazin unde se vind mochete si ii spui sa ti le decupeze dupa cele originale si apoi sa le coase  pe margini.Asa poti sa iti alegi si culoarea si materialul.Acum nu stiu cat e de buna ideea dar in principiu ar trebui sa mearga si sa fie si mult mai ieftin.Succes!

154855[/snapback]

Merge.am un amic ce a facut asha la un e36 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si la mine in oras presuri de e46 un milion 2 bucati

156320[/snapback]

cum adica 2 bucati? Adica 2 seturi de 4 presuri 1 mil? Esti sigur ca erau chiar de bmw? aveau BMW stantate pe ele? Dar prinderi speciale pt bmw? Aveau desenul original clasic cu care vin din fabr?

Link to comment
Share on other sites

cum adica 2 bucati? Adica 2 seturi de 4 presuri 1 mil? Esti sigur ca erau chiar de bmw? aveau BMW stantate pe ele? Dar prinderi speciale pt bmw? Aveau desenul original clasic cu care vin din fabr?

156362[/snapback]

 

Gata, mi-am luat presuri de cauciuc din vitan...4 buc, din cauciuc, gri, cu suruburi de prindere dar numai pentru fata. Faza e ca distanta intre gauri nu era aceeasi cu cea originala, deci va trebui sa mai dau 2 gauri in mocheta daca vreau sa pun suruburile de prindere.

Au dimensiunile exact ca la cele originale, sint facute in cehia, 850 k setul

 

Le recomand :blink:

Link to comment
Share on other sites

Gata, mi-am luat presuri de cauciuc din vitan...4 buc, din cauciuc, gri, cu suruburi de prindere dar numai pentru fata. Faza e ca distanta intre gauri nu era aceeasi cu cea originala, deci va trebui sa mai dau 2 gauri in mocheta daca vreau sa pun suruburile de prindere.

Au dimensiunile exact ca la cele originale, sint facute in cehia, 850 k setul

 

Le recomand  :blink:

156626[/snapback]

 

 

si eu tot azi mi-am luat.tot de cehia.marfa.la ce bani sunt sunt multumit :)

Link to comment
Share on other sites

Deci eu m-am dus la magazin sa dau comanda pt niste piese de urs,si pt ca mai era cineva inaintea mea m-am uitat pe acolo din curiozitate sa vad ce accesori mai are si am vazut un raft plin cu presuri de masina,erau pt mai multe marci de masini dintre care am vazut pe lista in care erau scrise preturile ca avea si pt. e46 2 bucati in jur la un milion,nu m-am uitat atent ca nu ma interesau in mod special,magazinul este situat exact la intrarea in Pitesti cum vi de la bucuresti pe autostrada cum ai trecut podul prima straduta la dreapta si mai mergi 100 de m si este un magazin de piese import Nasicom se numeste.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.