Jump to content

sa fie problema cu pompa servo?


Recommended Posts

salut, am o problema cu pompa servo,eu asa cred...la viteza mica cand virez si stanga si dreapta ba chiar stand pe loc vibreaza foarte rau si se aude foarte tare un bazait sa zic asa in acelasi timp parca si scartaie.exact toata cursa stanga si dreapta acelasi zgomot nu face doar cand ajung la capat de cursa.caseta de directie sigur e dusa pentru ca imi lovea mai de mult si volanu se ingreunase.ma poate ajuta cineva pls?
Link to comment
Share on other sites

Daca e caseta dusa mai mult ca sigur e si pompa. La fel facea si a mea, se auzea un vajait continuu cand luam de volan. Am schimbat si caseta si pompa. Schimba caseta si uleiul la pompa,putin probabil sa scapi de vajait,dar incearca. Nu schimba pompa de servo pana nu schimbi caseta(daca e dusa) o sa se strice din nou. Edited by alex-07
Link to comment
Share on other sites

Daca e caseta dusa mai mult ca sigur e si pompa. La fel facea si a mea, se auzea un vajait continuu cand luam de volan. Am schimbat si caseta si pompa. Schimba caseta si uleiul la pompa,putin probabil sa scapi de vajait,dar incearca. Nu schimba pompa de servo pana nu schimbi caseta(daca e dusa) o sa se strice din nou.

 

 

Te contrazic. Nu este regula daca ai acel vajait in volan, in speta ingreunarea volanului la curse st /dr sa schimbi caseta

 

Aceeasi problema am avut-o si eu si am schimbat numai pompa fara sa umblu la caseta. Mai intai te asiguri ca acel ceva este defect si dupa treci la schimbul de piese. Pt ca nu? o caseta iti cam mananca din buget si e pacat sa asculti de acei mecanici doar din simplu fapt ca " caseta este defecta, schimb-o" (scz de cacofonie :) )

 

si sa iti mai dau un ex : in 2009 am adus un E39 520i din DE. Aveam probleme cu amortizoarele la un moment dat pe fatza, la modul ca erau scurse total si nu imi dadeam seama dc aveam atat joc si zgomot pe fatza, sa nu mai zic de directie ZERO. La un service banal mi s-a spus " CASETA, TREBUIE SCHIMBATA".

ERAU AMORTIZOARELE..

 

Grija mare si mai ales aleti-va un mecanic, service ce intr-adevar papa pe paine BMW

 

cu stima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.