Jump to content

mufa torpedo bmw e60


Recommended Posts

sal,

 

am descoperit de curand in torpedo in partea stanga pe margine o mufa ciudata pe care scrie urmatoarele:

AMP 1-828817-1

BMW 1378114

 

mai are cineva mufa asta si daca stie la ce anume se foloseste? am bagat respectivele coduri pe net si surpriza...nimic.

precizez ca am magazie de cd in torpedo si navi pro cu cd si dvd. nu cred ca are nici o legatura cu magazia totusi...

nu cred ca e aux ca nu scrie si usb clar nu e. stie cineva ce poate fi aceasta mufa? (daca putem sa-i zicem mufa ca nu seamana cu o mufa- e un plastic cu capac si cand dai jos capacul apar 2 gauri mici cred sau una nu am retinut...) ma gandesc totusi ca o intrebuintare trebuie sa aiba atlfel nu ar fi acolo....

Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nu e nici o luminita baieti... doar 2 gauri cu o tabla..nici nu stiu cum sa ma exprim nu le am cu astea. presupun ca e cum s-a zis mai sus ceva cu tester cum e si in stanga unde deschizi capota tot pentru tester probabil ceva de genu e si acolo. mai am insa una aseamanatoare in friger-ul din cotiera jos pe fund in partea care da spre bord un capacel se ridica si se lasa,nu prea se poate baga ochiul sa te uiti dar am reusit sa bag un telefon care a facut cateva poze si acolo la fel apare ceva rotund parca seamana cu o mufa si are un mic capacel care il deschizi sau inchizi...acolo chiar nu pot sa imi explic ce naiba face ala lool Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

nu e nici o luminita baieti... doar 2 gauri cu o tabla..nici nu stiu cum sa ma exprim nu le am cu astea. presupun ca e cum s-a zis mai sus ceva cu tester cum e si in stanga unde deschizi capota tot pentru tester probabil ceva de genu e si acolo. mai am insa una aseamanatoare in friger-ul din cotiera jos pe fund in partea care da spre bord un capacel se ridica si se lasa,nu prea se poate baga ochiul sa te uiti dar am reusit sa bag un telefon care a facut cateva poze si acolo la fel apare ceva rotund parca seamana cu o mufa si are un mic capacel care il deschizi sau inchizi...acolo chiar nu pot sa imi explic ce naiba face ala lool

gaurica aia rotunda iti baga aer in cotiera, bineintelsm atunci cand e dat drumul la AC. Daca o muti de jos in sus si invers, deschizi si inchizi sa nu ti mai bage aer. Toata dracia asta se numeste Cotiera refrigerata, sau a-la-Hautovit: "frigider in cotiera"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.