Jump to content

polishat faruri


darius_x

Recommended Posts

daca vrei sa faci o treaba ai nevoie de foi de smirghel de la 800 la 3000 lucrate farurile treptat si cu rabdare , foile se lasa cu o seara inainte in apa calduta + sampon auto , dupa ce treci prin toate granulatiile smirghelului se face polish mediu + polish de finish si la final se protejeaza lucrarea cu 2 straturi de sealent
Link to comment
Share on other sites

va iesit la careva aceasta operatiune? ce a ti folosit?

 

eu am incercat xerapol, conform videolului http://www.youtube.com/watch?v=ftO0evnlVks

 

dar nu recomand, rezultatul e nesatisfacator, nu si merita deloc banii!

si mai simplu cauta pe net sticla far ca se gasesc pina dai bani pe 2 3 polisuri pe an schimbi cu totu si gata ai terminat cu polisatu

Link to comment
Share on other sites

Se da cu smirgel din ce in ce mai fin, dupa care se slefuieste cu un disc de pasla. Rezultatele sunt perfecte, exact cum a iesit farul pe poarta fabricii.

Nu are niciun rost sa mai dai cu lac. Lacul oricum se va lua destul de repede, nu rezista.

Link to comment
Share on other sites

Se da cu smirgel din ce in ce mai fin, dupa care se slefuieste cu un disc de pasla. Rezultatele sunt perfecte, exact cum a iesit farul pe poarta fabricii.

Nu are niciun rost sa mai dai cu lac. Lacul oricum se va lua destul de repede, nu rezista.

 

 

 

ai dreptate , metoda asta pare longeviva , putin mai greu de executat dar probabil , daca tu spui ca iase bine, si merita efortul!

Link to comment
Share on other sites

eu personal am facut aceasta operatiune, Am folosit polish special pt plastiq, nu stiu numele , era luat din it, si dupa aprox 10 luni a rezistat si mi-au iesit perfect; Secretul este sa faci polish cu masina, mecanic,rotativa, ori pe baza de aer ori Flex elctric; insisti pe loc pana plasticul se incinde; el se luceste la temperatura cel mai bine , de aceea tr sa insisti pe loc pana se incalzeste plasticul
Link to comment
Share on other sites

eu personal am facut aceasta operatiune, Am folosit polish special pt plastiq, nu stiu numele , era luat din it, si dupa aprox 10 luni a rezistat si mi-au iesit perfect; Secretul este sa faci polish cu masina, mecanic,rotativa, ori pe baza de aer ori Flex elctric; insisti pe loc pana plasticul se incinde; el se luceste la temperatura cel mai bine , de aceea tr sa insisti pe loc pana se incalzeste plasticul

 

 

poate ai nimerit un Xerapol contrafacut :D

macar cu polish iasa la sigur daca e facut bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.