Jump to content

Un e34 simplu


alex_maniacu_91

Recommended Posts

frumos proiectul, am auzit ceva de V8 :D

Multumesc. Nu stiu unde ai auzit, dar nu ai sursele bune :p Ramanem pe L6 si experimentam pe el :)

 

Salut! Superba masina. Am avut si eu prin 2003 2004 un 525 din 89 de 171 CP. Era un galben frumos. Mi-e dor de ea!!!

Credeti ca ma puteti ajuta sa gasesc un E 34 525i (eventual ix) , 192 CP care sa merite cumparat? Ma ajuti si pe mine cu un PM?

Multumesc. Din pacate nu stiu nici un 525ix, dar ti-am lasat PM cu un 525 pe care vroiam sa-l cumpar inainte de asta.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de urare. Personal as alege e34 in locul unui e36 pentru comfortul si spatiul oferit.

 

Nu am mai facut mai nimic la masina. Am mai strans diverse piese si joi o sa termin si de reconditionat complet jantele.

 

 

 

Ma bate gandul sa fac din vechile ceasuri de bord ceva ca in poza de mai jos. Doar de fun :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am gasit motorul ideal. Oare se prinde cineva daca pun unul dasta? :laugh: :yahoo:

http://img209.imageshack.us/img209/9040/39464925540706786553410.jpg

 

nu cred ca se prinde nimeni...dar nu ai vizibilitate atata tot...cred ca treeci neobservat :popcorn:

 

tare poza :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Initial vroiam sa pregatesc pentru vara niste rondell 58 8.5 cu 10 pe 18".

 

 

Dar multumita maestrului ADF :drinks: , la vara va sta pe niste jante tot pe 18", dar cu ET 0 fata si ET 5 spate :yahoo:

 

Momentan doar un teaser.

 

 

Si un fel de facelift.

 

 

Asteptam caldura sa se monteze toate piesele pe masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am mai facut niste kilometri, am pus si alte jante de iarna. Astea erau jantele pe care vroiam sa le pun la vara, BBS Style 5 pe 18" (evident reconditionate de noi), dar tocmai le-am vandut pentru a cauta ceva mai lat :)

 

 

 

 

De luna asta incepe sa isi schimbe aspectul.

Link to comment
Share on other sites

lol ma alex da schimbi jantele ca pe ciorapi

 

mie cand imi faci rost de niste jante pentru bestie?tot ceva rondele sau bbsuri de astea latoace :rolleyes:

 

n am observat eu sau inca nu ai pus farurile hella smoked custom?

Link to comment
Share on other sites

Sly, sunt mult mai mari, chiar si decat cele de M5 (versiunea de 3.6), au 324x30. Perforate nu sunt, ca mi-am dat comanda de discuri noi Ate power disc. Sa vad ce placute le pun.

Sainz: Of m-ai prins. Cred ca m-ai vazut pe geam cand cumparat capacele din targ :zorro:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inca un set (provizoriu), maine sper sa imi ajunga setul pe care vreau sa il pastrez. Dar imi place mult si asta: rondell 21 18" 8.5 cu 10j.

 

 

 

Am luat si niste bari stabilizatoare de M5: 25mm fata si super raritatile de 20mm spate. Vroiam sa le iau bucsi power flex, dar pentru spate nu fac la diametru ala :(

Link to comment
Share on other sites

pfoa , astea merg de minune pe 5aru lui Brandex , marfa rau jantele

Mersi, sunt frumoase, dar nu ce trebuie pentru mine.

 

O mica poza cu ce este si ce va fi in materie de jante :) In sfarsit niste jante cu BUZE :)

 

 

 

O sa incerc sa revin zilele astea cu poze recente cu masina, ca am mai pus una alta pe ea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.