Jump to content

debitmetru


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am eu un debitmetru de E46 l-am schimbat cand mi-am luat masina impreuna cu pompa si electrovalvele. Mai era bun fluxul de aer la tester era destul de bun.

Asta e seria de pe el 0928400314 13.71-2 247002

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...g=13&fg=20&hl=1

 

 

Are cineva in plus un debitmetru sh dar bun? Masina este e36 m50 24valve. Este debitmetrul ala cu "litza", nu cu clapeta.

156349[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Da trebuie umblat.

Eu l-am schimbat cu unul identic avea acelasi cod.

Masina nu tragea mai deloc in teste cu accelerometrul ajungea ma maxim 80 cai...

Asa ca o resoftarea a fost necesara. Dureaza cam o ora cu tot la AB si m-a costat 50 RON :blink:

Acum e alta viata:)

 

Daca schimb debitmetrul trebuie umblat si la calculator? Sau resoftat ceva?

157800[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-au programat destul de repede in mai putin de o saptamana ceea ce pentru AB e un record:) cu toate ca nu e mult de munca si se putea face si mai repede....

 

Banuiam ca tre sa fie buni dar nu eram convins. O sa ma duc atunci la AB sa fac un test sa vad ce "iese". 10x

158620[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Deci trebuie umblat la soft daca schimb debilmetrul?

Si daca nu umblu la soft se aprinde lampa de motor?

 

Asta vara am avut probleme cu debilmetrul si am cumparat de pe ebay unul nou, lam montat singur fara sa umblu la nimic, am fost decat sa imi stinga lampa de motor care pana seara sa aprins din nou. Binenteles ca mam luat la cearta cu cei care lau trimis si in cateva zile am primit altul fara sa mai platesc nici un ban dar si cu acela am patit aceeasi chestie. De nervi mam dus la AB si au montat ei altul nou (pret 400E cu tot cu montaj).

 

Deci am ramas cu 2 debilmetre bune? :blink:

 

Sory pentru off topic dar am zis sa nu mai deschid altul.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la AB si mi-au spus ca aduc debitmetru pt m50 la 481 de euro(TVA inclus) dar pt resoftare alti bani, alta distractie. Mi-au cerut pt un test 1.500.000 si cel mai devreme intr-o saptamana. Momentan nu dispun de capitalul asta asa ca mai astept, poate gasesc un debitmetru mai ieftin.
Link to comment
Share on other sites

Vroiam sa vad daca e bun debitmetrul tau la mine. Dar cred ca tu ai e46 daca nu ma-nsel si oricum eu am motor de 2000cm asa ca...... no good.

158801[/snapback]

Da e E46, scria si in semnatura.

 

Astept si eu un raspuns pentru ce am intrebat mai sus, daca se poate. Daca nu, imi pare rau si voi face alt topic.

Edited by Vrabiuta
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la AB si mi-au spus ca aduc debitmetru pt m50 la 481 de euro(TVA inclus) dar pt resoftare alti bani, alta distractie. Mi-au cerut pt un test 1.500.000 si cel mai devreme intr-o saptamana. Momentan nu dispun de capitalul asta asa ca mai astept, poate gasesc un debitmetru mai ieftin.

158803[/snapback]

Pai si sa fie mai ieftin pentru E46? Iar pentru un test motor miu luat 40 Ron asta vara, la AB in Otopeni.

Edited by Vrabiuta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.