Jump to content

Achizitie e36 328i


r0n1n

Recommended Posts

 

 

in fond ar trebui sa cauti bulgarul din acte ca sa iti faca procura direct pe tine,ceea ce este greu.U

 

Exact ! Ca sa fii cu actele OK trebuie sa ai procura direct pe numele tau ! Asta inseamna un drum de BG si sa gasesti bulgarul din acte daca mai exista :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma duce mult asa.

In De e vreo 2000E masina + drum 500E + inmatriculat 500E.

Plus timp pierdut.

Nu vreau sa o tin mai mult de un an.

 

Si sa iei o toroapa de care au tras cine stie cati copii aici in ro si cu acte dubioase eu zic ca merita banii in plus.

 

325i-urile sunt mai ieftine,chiar ai nevoie de 280Nm ?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=153297316&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=13&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=1994-01-01&maxPrice=2001&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=2

Link to comment
Share on other sites

De fapt masina a fost adusa din Austria in mai 2011 si inmatriculata in Bulgaria.

Nu este vorba numai de bani ci si de timpul pierdut.

 

In legatura cu cuplul, cred ca asta face diferenta la benzinare pt ca 325i mi s-a parut ca trage cam ca fostul 320i.

Link to comment
Share on other sites

De fapt masina a fost adusa din Austria in mai 2011 si inmatriculata in Bulgaria.

Nu este vorba numai de bani ci si de timpul pierdut.

 

In legatura cu cuplul, cred ca asta face diferenta la benzinare pt ca 325i mi s-a parut ca trage cam ca fostul 320i.

 

inseamna ca ai mers cu cel mai lesinat 325i.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca ai mers cu cel mai lesinat 325i.

 

Nu cred, masina era in mintile ei, e46 325i si nu se simtea diferenta f mare fata de al meu 320i e46 170cp resoftat.

 

Nu iau in calcul 325i pt ca trage mult mai slab decat 328i.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca ai mers cu cel mai lesinat 325i.

+1

Mie personal, nu imi place sedanul verde :)

Daca vrei sa scoti ceva din motorul ala, ai de facut urmatoarele:

- admisie 2.5 M50 + soft

- blocant raport mai scurt, ex: 3,45

- volanta usurata

- axe m3 de america

Rezultatul va fi undeva la 260 cai :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred, masina era in mintile ei, e46 325i si nu se simtea diferenta f mare fata de al meu 320i e46 170cp resoftat.

 

Nu iau in calcul 325i pt ca trage mult mai slab decat 328i.

diferenta in cazul E46 e minima,la E36 le fel,singurul avantaj il ai la E36 ca poti face swap cu admisia de 2,5

 

PS:ma refer la 2,5 vs 2,8

2,2 resoftat vs 2,5 e logic sa fie pe acolo din 2,2 iei maxim 10% adica 17 cai so vom avea 187 cai vs 192 cai :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Ceva de genu ce zici ? http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=151594084&__lp=17&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=MANUAL_GEAR&siteId=ROMANIA&nega

tiveFeatures=EXPORT&maxConstructionYear=1999&lang=ro&pageNumber=10

 

Nu cred ca suporta comparatie cu taraba de aicia.

 

Cauti un prieten cu platforma sa iesi mai ieftin decat motorina si iesi mult mai bine. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Pai targetul tau ala este , si primesti de fapt pentru ceea ce platesti.

 

Eu stiu cam ce vrei , ca voiam sa-mi iau si eu intr-o perioada, o taraba sa dai in ea fara sa te usture nimic, decat benzina de la pompa.

 

Crede-ma,daca iei masina aia va fi ca o gaura neagra si ai sa o dai la Rabla direct la fier vechi.

 

Cauta mai mult,desi costa cu putin peste bugetul tau ,in final vei avea mai multe satisfactii, si de fapt asta vrei.

 

Vrei masina sa te dai? sau proiect de restaurare? think ome more time. :thumbsup:

 

PS: neamtu iti mai negociaza destul la masini din astea low cost. :goodjob:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

nici nu trebuie sa o miste de pe loc ca sa fie gaura neagra,parerea mea e ca cu banii investiti in reparatie si in aducerea ei la cota 0 cu cauciucuri, sa treaca si ea saraca un ITP.mai una alta, ajungi la costul celor pe care le-am dat link.

 

Mai bine iei una gata buna si ai eliminat niste eventuale probleme grave.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Stefan, stiu pe cineva cu un e36 318i, care in 4 ani si 70000km a schimbat doar ceva bucse, amortizoare, pompa de benzina si ambreiaj.

Si nu o iarta deloc, nu exista plecare fara scart.

E drept ca acum ii variaza ralantiul, scoate fum si alte probleme, dar masina inca merge.

Cred ca ma tine si pe mine 7-8000km fara investitii majore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.