Jump to content

INCALZIRE OGLINZI


segal

Recommended Posts

salut

Am un E46 facelift din 2004 si nu reusesc sa incalzesc oglinzile... Am incercat sa activez si dezaburirea pe luneta si tot degeaba... Sa nu fie conectate firele in spatele sticlei oglinzii? As verifica, insa nu stiu cum se scoate sticla... Mi-e ca odata scoase nu reusesc sa le montez la loc.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da-le foc :)

Sticla este pe un suport mobil se scoate cu rabdare sa nu o spargi. nu dau detalii sa nu dau idei :)

 

PS:nu fur oglinzi m-am prins singur cum se scot cand le-am demontat sa le duc la sablare

 

Poate au fost schimbate si nu sunt puse firele in ele sau sunt rupte, trebuie sa verifici :blink:

Cu rabdare le pui inapoi si nu patesc nimic.Bafta

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

salut

Am un E46 facelift din 2004 si nu reusesc sa incalzesc oglinzile... Am incercat sa activez si dezaburirea pe luneta si tot degeaba... Sa nu fie conectate firele in spatele sticlei oglinzii? As verifica, insa nu stiu cum se scoate sticla... Mi-e ca odata scoase nu reusesc sa le montez la loc.... :blink:

158029[/snapback]

 

Incearca sa verifici sigurantele... oglinzile se demonteaza f. usor... dar sigur este de la sigurante...daca spui ca nu se dezabureste nici luneta...

o sa incerc sa verific ce siguranta este si revin cu un mesaj...

Link to comment
Share on other sites

Daca se incalzeau si subit nu se mai incalzesc, incearca varianta zisa b16juv intai. E putin probabil sa se arda rezistenta de pe spatele lor, iar daca nu au fost scoase intre timp si se incalzeau intainte, inseamna ca papucii sunt la locul lor.

 

PS: Se scot foarte usor la E46, mai greu e sa le pui la loc (cu vreo 2-3 secunde in plus, in functie de degetele).

Link to comment
Share on other sites

In manual scrie ca oglinzile sunt permanent incalzite cand cheia este in pozitia 2... LA GolfV de exemplu sunt fierbinti pana si vara :blink:

Luneta se incalzeste...

Cand m-am dus la Filaret mi-au zis ca ei pot verifica daca oglizile au firele conectate, insa nu garanteaza ca mi le pot pune inapoi ;-)

Link to comment
Share on other sites

In manual scrie ca oglinzile sunt permanent incalzite cand cheia este in pozitia 2... LA GolfV de exemplu sunt fierbinti pana si vara  :blink:

158152[/snapback]

Asa e si la E46. Nu e buton separat si nici nu se tine cont de temperatura.

 

Cand m-am dus la Filaret mi-au zis ca ei pot verifica daca oglizile au firele conectate, insa nu garanteaza ca mi le pot pune inapoi ;-)

158152[/snapback]

Cred ca s-au exprimat gresit :)

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile la E46 se incalzesc si vara si iarna indiferent de temperatura

Firele oricum le-ai monta oglinzile tot se incalzesc.

Dar exista si oglinzi fara incalzire chiar daca masina are firele montate pe ea.(in cazul in care au fost furate, "poate" proprietarul anterior a fost mai zgarcit si a cumparat oglinzi fara incalzire care sunt mai ieftine

Edited by Sergiu
Link to comment
Share on other sites

Daca se incalzeau si subit nu se mai incalzesc, incearca varianta zisa b16juv intai. E putin probabil sa se arda rezistenta de pe spatele lor, iar daca nu au fost scoase intre timp si se incalzeau intainte, inseamna ca papucii sunt la locul lor.

 

PS: Se scot foarte usor la E46, mai greu e sa le pui la loc (cu vreo 2-3 secunde in plus, in functie de degetele).

158050[/snapback]

 

 

ce presupune varianta b16juv ???

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa verifici sigurantele... oglinzile se demonteaza f. usor... dar sigur este de la sigurante...daca spui ca nu se dezabureste nici luneta...

o sa incerc sa verific ce siguranta este si revin cu un mesaj...

158031[/snapback]

 

 

b16juv este nick-ul......

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa verifici sigurantele... oglinzile se demonteaza f. usor... dar sigur este de la sigurante...daca spui ca nu se dezabureste nici luneta...

o sa incerc sa verific ce siguranta este si revin cu un mesaj...

158031[/snapback]

 

luneta este ok. Merge degivrarea pe ea... Dar ma gandesc ca poate n-or fi puse ambele pe aceeasi siguranta ca oglinzile stau permanent incalzite... Nu am gasit in manual o schema cu panoul de sigurante... nici nu stiu unde este fizic pe masina... aveti idee?

Link to comment
Share on other sites

luneta este ok. Merge degivrarea pe ea... Dar ma gandesc ca poate n-or fi puse ambele pe aceeasi siguranta ca oglinzile stau permanent incalzite... Nu am gasit in manual o schema cu panoul de sigurante... nici nu stiu unde este fizic pe masina... aveti idee?

158825[/snapback]

In torpedou. Ai pe capac descrierea pentru fiecare siguranta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.