Jump to content

BMW E39 Touring - o noua provocare


BRANDEX

Recommended Posts

Parca vad ca bunica are batic cu ///M....:)))

 

Bunica conduce un M....M6 :hyper:

 

Daca domnu' POIUYT ne-a atras atentia ca am chederele rupte, astazi le-am schimbat pe cele de pe fata si cel din stanga spate + incuietoarea de la roata de rezerva care era blocata pe inchis.

 

Am facut si revizia, ulei, filtre, epurator.

 

Luni schimbam flansa la cardan si urmeaza toata articulatia pe fata.

image633.jpg

image634.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa-ti traiasca bebele ! :)

Iar despre masina, e foarte frumoasa, imi place mult ca are navi si volanul ala sport + comenzi ! :)

S-o stapanesti sanatos!

 

P.S. Husa aia de pe capota e horror, adica asa-mi pare mie...orice husa...pe orice masina, dar e o chestiune de gust...daca tie iti place...scuze :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

@ Cristi B - Avem avem

 

@ je79 - Merci

 

@ hornetb - Merci Merci. Husa va sta pe masina pana trece iarna, am de facut cateva drumuri foarte lungi in tara si in afara tarii si la pietrisul de-l arunca astia pe strazi ca numai sare nu e este foarte utila.

 

@ mada13 - exact, pentru protectie am pus-o nu de design

 

@ Mihai! - cat fugeam eu de touring acum imi place maxim. Astazi am bagat in portbagaj aporx 200 KG de mancare pt niste caini de la un adapost si mai era loc :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Daca domnu' POIUYT ne-a atras atentia ca am chederele rupte, astazi le-am schimbat pe cele de pe fata si cel din stanga spate

 

asa ! thumbsup.png

 

 

P.S. Husa aia de pe capota e horror, adica asa-mi pare mie...orice husa...pe orice masina, dar e o chestiune de gust...daca tie iti place...scuze :)

 

si eu simt la fel ca si tine :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu rautacios...dar husa aia e ca un prezervativ, zau :p Adica...e utila...dar strica tot ce-i frumos :) Eu n-as suporta sa stau cu ea pe masina...si am cam 100 000 km in tara numai cu masina asta...si avariile suferite de capota pe zona aia...sunt foarte foarte mici ...comparativ cu "placerea" de a sta cu husa aia pe capota.

 

Dar scuza-ma te rog, e strict problema ta si te rog sa ma ierti c-am comentat :)

 

In rest, repet, masina este foarte frumoasa, imi place mult volanul, navigatia...si faptul ca ai pilot automat :D

 

Sa te poarte/sa va poarte cu bine ! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu rautacios...dar husa aia e ca un prezervativ, zau :p Adica...e utila...dar strica tot ce-i frumos :) Eu n-as suporta sa stau cu ea pe masina...si am cam 100 000 km in tara numai cu masina asta...si avariile suferite de capota pe zona aia...sunt foarte foarte mici ...comparativ cu "placerea" de a sta cu husa aia pe capota.

 

Dar scuza-ma te rog, e strict problema ta si te rog sa ma ierti c-am comentat :)

 

In rest, repet, masina este foarte frumoasa, imi place mult volanul, navigatia...si faptul ca ai pilot automat :D

 

Sa te poarte/sa va poarte cu bine ! :)

 

Merci, iar in legatura cu husa nu stiu ce sa zic, mie imi place si momentan o sa stea pe masina, in primavara o dam jos definitiv.

Link to comment
Share on other sites

Oricat as incerca nu ma pot imprieteni cu Touring deloc. Cred ca o bancheta rabatabila pe Limo isi face treaba decent.

 

In schimb nu pot sa nu apreciez starea masinii, culoarea, interiorul, dotarile, Cat despre trim-uri - preferatele mele, le-am cautat mult timp.

Edited by bedwap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai deschis magazin de animale? :laugh: ..Unde ai dus atata mancare de catei? Cu atata greutate pe spate, era cam "lowrider".

 

Are Self Level Suspension, isi pastreaza aceeasi inaltime oricat de incarcata este.

 

Nu mi-am deschis magazin de animale, le-am donat la un adapost de animalute, asa ca cine doreste sa ajute este bine venit.

 

Oricat as incerca nu ma pot imprieteni cu Touring deloc. Cred ca o bancheta rabatabila pe Limo isi face treaba decent.

 

In schimb nu pot sa nu apreciez starea masinii, culoarea, interiorul, dotarile, Cat despre trim-uri - preferatele mele, le-am cautat mult timp.

 

 

Nici eu nu ma omor dupa Touring, dar a inceput sa-mi placa. Chiar aveam nevoie de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

pe spate are perne de aer touring-ul, ca la camioane. oricat ai pune pe el, tot drept sta. am avut un 520d touring E39 si am carat cu el un frigider + un dormitor! nu mi-am mai luat touring deorece se revinde foarte greu (cel putin acum 2-3 ani) insa este o masina deosebita.
Link to comment
Share on other sites

oricat ai pune pe el, tot drept sta.

Hai sa nu exageram, are o limita de incarcare (nu stiu exact cat).

La incarcare trebuie avut grija: cu a mea, fostul propietar a luat o groapa, cu masina incarcata, si a spart o perna.

Totusi, nu e tanc :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu ma asteptam la un topic cu touring de la tine . :)

 

Arata super masina , sa te poarte sanatos si fara evenimente .

:))))

 

Lume noua!!!!! Pai sa dat cu a mea la intalnirea anuala si iote ce a combinat :))) Super interiorul!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.