Jump to content

My X-lescu


daniel LNC

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Misto masina , sa stapanesti sanatos , alta viata de la inaltime .Si pare varianta ideala de echipare .

 

merci frumos,da sunt obisnuit cu inaltimea stau la etajul 10 !! :frantics:

 

Sa o stapanesti sanatos !

 

Super masina !

 

multumesc Mihai :)

 

arata foarte bine masina :thumbsup:

pachet M nu ii pui?

daca esti interesat te pot rezolva cu o bara fata

 

multam frumos,deocamdata nu

 

Bravo domnu DanieX-lescu! Sa-l stapanesti sanatos !

 

multumesc domnu' B :thumbsup:

 

Foarte frumoasa si dotata. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

 

multam Alex :thumbsup: asa ca profit de acest replay si te-as ruga sa ma ajuti pe viitor cu un sticker si 2 suporti bmwclub :D

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, foarte frumoasa masina ,ai grija de ea si ea va avea grija de tine , cum se descurca doamna cu ea:)

 

oooo multam domnu' Gabi :thumbsup: pai momentan este incantata de masina mai mult ca mine,

de condus cred ca va mai astepta pana in primavara cand o va incerca cu siguranta :) daca nu o voi obliga eu :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Bravo, sa faci cati mai multi km fara incidente. Nu o sa iti para rau de achizitie.

 

Sezutul la scaunul soferului crapa la sensatek. si la mine e crapat putin (arata ca si cum ar fi facut o cuta, nu e rupt).

 

La mine s-a facut o crapatura si pe cotiera. Ma gandesc sa o refac (am o bucata de material identic si suficient ca marime la sacul de ski de sub cotiera banchetei spate.)

 

Cea mai tare dotare la X3 sunt scaunele incalzite. intr-un minut se incalzesc deja, e ideal iarna. Nu imi dau seama daca ai volan incalzit sau nu, dar eu ii simt lipsa. Urmatoarea masina va avea cu siguranta.

 

Sa ii pui anvelope de iarna daca nu ai, e mult mai eficienta pe zapada masina.

 

 

Intrebare: trapa nu zornaie la gropi? la E53 face ca naiba dupa un timp.

Link to comment
Share on other sites

Bravo, sa faci cati mai multi km fara incidente. Nu o sa iti para rau de achizitie.

 

Sezutul la scaunul soferului crapa la sensatek. si la mine e crapat putin (arata ca si cum ar fi facut o cuta, nu e rupt).

 

La mine s-a facut o crapatura si pe cotiera. Ma gandesc sa o refac (am o bucata de material identic si suficient ca marime la sacul de ski de sub cotiera banchetei spate.)

 

Cea mai tare dotare la X3 sunt scaunele incalzite. intr-un minut se incalzesc deja, e ideal iarna. Nu imi dau seama daca ai volan incalzit sau nu, dar eu ii simt lipsa. Urmatoarea masina va avea cu siguranta.

 

Sa ii pui anvelope de iarna daca nu ai, e mult mai eficienta pe zapada masina.

 

 

Intrebare: trapa nu zornaie la gropi? la E53 face ca naiba dupa un timp.

 

merci frumos :thumbsup:

 

nu ma las pana nu fac crapatura,din pacate este cel mai esential lucru care ii lipseste incalzirea in scaun si nu am volan incalzit :(

are anvelope de iarna Dunlop 235 55 17

 

nu zornaie deloc trapa :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Eu pentru a proteja sezutul scaunului, am pus niste pernite luate din IKEA, cu vreo 25 ron bucata, subtiri si destul de rigide , maro. Asa nu murdaresti daca mergi in jeans si nu risti sa zgarii tu sau sotia daca are fermoar la vreun buzunar in spate.

 

Nu am vazut ca nu ai incalzire. Oricum si motorul se incalzeste relativ repede si baga caldura

Link to comment
Share on other sites

Super masina, unica pe care mi-o doresc, chiar tanjesc dupa un Gandac cum este X3 din nevoia de spatiu si de urcat borduri :rolleyes:

 

multam edy :thumbsup:

si sa stii ca este adevarat,ai spatiu si chiar nu imi mai fac griji la urcat borduri,cu buburuza avand jante de 18 si talon de 40 nici nu ma gandeam sa ma apropii de vreo bordura...

 

Foarte frumoasa !!! Sa o stapanesti sanatos !!!

 

multam frumos george :thumbsup:

 

Foarte ingrijita si superb interiorul,

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente nedorite.

 

multumesc frumos :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Foarte potrivita masina pentru conditiile de la noi.. Din ce in ce mai mult ma gandesc si eu sa schimb E90-ul pe asa ceva.

 

Referitor la jante, greu de ales, intre primul si al doilea model oricum..

Link to comment
Share on other sites

Eu zic style 128, arata bine pe orice X. N-am gasit poza cu un X3 cu 128 din pacate.

 

 

http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/62898-21-spider-style-128s-e53-let-see-some-pics-up.html

 

@WLF da misto rau style 128,dar nu sunt pe 19' ?

 

@Alex82 multam la astea ma gandeam si eu :)

 

@schumi multam frumos :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-as pune style 128 X3 wheels (19's) cu distantiere

 

iar din cele postate de tine as alege prima varianta spider spoke Style #113

 

daca ma hotarasc la style 128,cred ca mi-o pun pe nevastamea in cap la cat or sa ma duca cu tot cu anvelope,dar niciodata nu se stie,asa ca ma apuc sa strang bani :thumbsup:

 

merci edy :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Primul model arata foarte bine, sunt pe 18 din ce stiu eu.

 

Ultimul e superb si vine cu jante pt anvelope mixte (235 fata, 255 spate) dar sunt pe 19. O sa coste mai mult anvelopele si o sa ai talonul foarte micut. La bavaria sunt vreo 20 000 ron setul.

 

 

Eu as alege primul model. cel de-al doilea il exclud pentru ca la dimensiunea de 18, arata prea incarcata janta. daca erau pe 19-20, parea mai aerisita.

 

Si cele puse de wlf sunt frumoase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.