Jump to content

bord alb de M5


expensivemann

Recommended Posts

vreau sa fac ceva de genul...sa caut acele pe e-bay ..dar nu stiu lumina aia alba cum sa o fac!!

 

astept idei, sfaturi!!!

 

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320741484015&_trkparms=clkid%3D4266970305683970703#ht_500wt_1413

post-49351-0-64834400-1321565623_thumb.jpg

post-49351-0-38952800-1321565654_thumb.jpg

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

inelele de bord le-am gasit ...cromate ..mai vreau acele si ledurile cine ma poate ajuta cu sfaturi cum sa fac!!

 

 

 

Sunt cam naspa acele vopsite. Sunt date cu oja?

Culoarea nu e cea originala si nu sunt vopsite uniform. Se vede de la o posta ca sunt facute de mana.

 

grin.pnggrin.pnggrin.pnggrin.png auzi cu OJA:)))

post-49351-0-68269300-1321569280_thumb.jpg

Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

Culoarea nu e cea originala si nu sunt vopsite uniform. Se vede de la o posta ca sunt facute de mana.

Nu e nici o neuniformitate. Acolo se vad oarece reflexii de lumina + calitatea slaba a imaginii. Iar culoarea nu e asa roz ca in imagine. :)

Daca dupa pretentiile mele e ok, sunt convins ca nici tu n-o sa vezi vreo neuniformitate.

Alegerea e a fiecaruia. Eu decat sa vad acele alea de Opel, le prefer pe astea.

 

LED-urile se schimba cu altele alb-neon (eu inca nu le-am schimbat).

Pe 5 series exista un intreg thread despre asta.

 

LE: Expensive, vezi ca la LCI de exemplu inelele sunt mate, nu lucioase.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

am un vecin care se ocupa cu lumini in bord chiar ma intrebat daca nu vreau sa-mi modific moca luminile pe interior dar prefer portocaliul OEM nu e asa obositor k albul

 

el si-a schimbat lumina la ace in mai multe culori rosu - albastru cand trece de o anumita turatie , trebuie sa desfaci sa vezi ledurile care da lumina la ac

Link to comment
Share on other sites

Da... nu stiu ce voi gasi pe-aici. Ma duc sa vad. Intrebam de marca pentru ca ultima data cand am cumparat, din 3 variante doar una dadea bine pe ace.

 

trebuie sa desfaci sa vezi ledurile care da lumina la ac

Eu asa banuiesc ca alea 2 care au deschidere directa spre ac...

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Acul are la baza un mic ghid de unda. Te uiti care LED-uri bat in acea zona.

 

eu zic ca toate 4 LED-urile. Acul se misca in jurul lor aproape 360 de grade deci nu vad de ce doar doua.

 

Acea taietura pare a fi pentru linia de productie, sa pozitionezi corect plasticul.

Link to comment
Share on other sites

Acul are la baza un mic ghid de unda. Te uiti care LED-uri bat in acea zona.

 

eu zic ca toate 4 LED-urile. Acul se misca in jurul lor aproape 360 de grade deci nu vad de ce doar doua.

 

Acea taietura pare a fi pentru linia de productie, sa pozitionezi corect plasticul.

 

asa e...eu sapt viitoare merg in buc la colgul de pe forum sa-mi transform bordul la 535!

o sa pun poze

Link to comment
Share on other sites

Am facut eu vreo 3-4 borduri de e60 :

 

Procedura :

 

Schimbat leduri (8 bucati) de pe cele 2 folii.

Folia alba peste cadranele intermediare ( din spatele turometrului si vitezometrului)

Vopseaua alba de pe ace se curata cu smirghel fin si se vopsesc in rosu cu vopsea speciala de modele (aero-modele, machete, etc)

 

Am auzit ca se pot schimba si ledurile de la ace (alb->rosu) dar e cam complicat de desfacut motorasele pas cu pas.

 

P.S. Ledurile de la cadrane nu au nici o treaba cu cele de la ace. Ledurile pentru ace sunt in mijlocul motoraselor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.