Jump to content

ceasuri de bord cu display mic


goosetech

Recommended Posts

Salut,ma numesc Mihai si ma bucur mult ca fac acum parte din echipa voastra si multumesc administratorului pentru accept.

Detin un BMW 520i din 1998 si vreau sa imi fac upgrade la ceasurile de bord in sensul ca vreau si eu display mare si holograma aia cu masina si indica ce usa e deschisa.Intrebarea mea este daca se potrivesc ceasurile de generatie mai noua pe insalatia mea electrica ca in rest par identice si rog pe aceasta cale sa ma indrumati si pe mine cu procedura necesara sa pot integra acele ceasuri pe masina mea.Multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

cred ca m-ai inteles gresit,eu momentan nu am decat displayul ala mc care arata kilometrii si temperatura exterioara iar eu vreau sa imi pun ceasuri cu display lung si holograma masinii care indica ce use este deschisa...pe displayul lung iti arata spre exemplu mesajul keys in contanct si multe altele.multumesc
Link to comment
Share on other sites

cred ca m-ai inteles gresit,eu momentan nu am decat displayul ala mc care arata kilometrii si temperatura exterioara iar eu vreau sa imi pun ceasuri cu display lung si holograma masinii care indica ce use este deschisa...pe displayul lung iti arata spre exemplu mesajul keys in contanct si multe altele.multumesc

OBC-ul lung intradevar iti da multe informatii de stare despre masina spre deosebire de cel mic despre care vorbesti tu, ala cu holograma masinii adica...Pe ala lung il gasesti pe facelift si merge pus si e NFL cu toate ca are 3 mufe nu 1 sau 2 pentru ca exista mufe adaptoare, dar mesterul care-ti face treaba trebuie sa stie ce face acolo...Mie asta mi-au spus cei de la Bavaria...

Edited by Cosminas
Link to comment
Share on other sites

nu nu are piixeli morti nimic dar atasez pozele sa va puteti da seama ce vreau!C!rycDwCGk~$(KGrHqUOKj8EzYVfgwz-BNEE3qgN8g~~0_11.jpgBMW-E528i-cluster-4-961.jpg

eu am ceasurile simple si vreau sa montez ceasurile alea cu display lung

multumesc mult

 

aa am uitat sa mentionez eu nici comp de bord nu cred ca am pe asta ca nu vad nimic pe manetele alea de la bord...ce am e doar instantul care e ca un ceas si orice bmw are asta dar bordul meu nu imi da nici o informatie despre masina decat km si temperatura de afara imi arata ceasurile actuale.salut

Link to comment
Share on other sites

nu stiu exact daca sunt de e46 eu am pus informativ desi am parerea ca e putin mai mic displayul meu nu mai stiu exact ca nu m-am mai urcat in masina mea de vre-o 3 luni si nu mai stiu exact sunt in afganistan acum si in aprilie cand vin acasa vreau sa ii fac upgrad-ul asta cu displayul mare.numai bine
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

cred ca m-ai inteles gresit,eu momentan nu am decat displayul ala mc care arata kilometrii si temperatura exterioara iar eu vreau sa imi pun ceasuri cu display lung si holograma masinii care indica ce use este deschisa...pe displayul lung iti arata spre exemplu mesajul keys in contanct si multe altele.multumesc

 

nu poti sa montezi display lung la masina ta daca tu ai un display care nu iti arata si masina

 

 

asa am avut eu, poti monta un bord cu display care sa-ti arate masina si consumul,cati km mai ai de parcurs, viteza medie si temperatura exterioara

 

DISPLAYUL ALA MARE CARE VREI TU SA ITI MONTEZI ARE 3 MUFE PE CAND TU AI DOAR 2 :thumbsup:ASA CA NU SE POATE..

 

Uite aici un link ca sa vezi ce am facut eu...

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/103991-intrebare-e39-fara-bc/

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.