Jump to content

O masina cu un destin aparte. E39, incapatanatul.


d-rive

Recommended Posts

e visinie masina. se vor vopsi doar capota, barele si portbagajul. in rest polish.

 

dupa ce va fi gata tehnic (dupa cum am spus, mi s-a pus pata si vreau pana si suruburile originale de la plastice, la locul lor) se va lua si interior si jante. sau se va tapita interiorul, C Sainz este gurul meu oficial in privinta asta.

 

In functie de interior, probabil ca o sa schimb si difuzoarele la masina pe fata, o sa pun altele de 13 cm, in cutiile originale. o sa caut sa iau si un cas/cd original sa vad daca intradevar, pus ala pe statii si reglate astea, chiar suna mai rau decat Pio.

 

daca nu suna mai rau, am sa ma impusc singur, pt ca asta inseamna ca am f,,,t aiurea o gramada de bani. si o sa atac pe oricare de pe forum care nu-mi asculta sfaturile audio :Devil:

Link to comment
Share on other sites

Un interior de piele de M5, negru, ce ar mai merge. :rolleyes:

 

Cat despre audio, strict ca aspect si functii, ar da foarte bine un dynavin din ala. Poate reusesti sa probezi unul pe masina, sa vezi cum se aude, pana sa-l cumperi.

Link to comment
Share on other sites

Cristi fane, eu am un cd player considerat la vremea lui varf de gama pentru muritori.

l-am ales pt calitatea sunetului. arata ca un drac in bord. e si manevrabil cam ciudat, e cu fata detasabila si gioistic :rolleyes:

 

nu-mi place sum suna, ceva nu e in regula, parca nu are ...adancime sunetul. in rest, suna clar si tare, ca nu auzi ce urla ala langa tine, fara sa distorsioneze.

 

dar are ecva...cum sa zic, ca o muiere buna tare dar cu picioarele in X, ca sa ma fac mai bine inteles.

 

as lua Dynavin, oricum arata mai bine ca ce am eu, dar numai pe testate, e aproape 30 de mils totusi.

Edited by Similea
Link to comment
Share on other sites

care? ai vreo poza pe bune?

 

apropo, o intrebare serioasa: sa-i iau eleron si chestie de aia de se pune pe luneta, ca un cozoroc? ma bate unu' mai tanar la cap, ca stie c-o sa i-o dau si lui (des) sa se plimbe

 

eu ..oscilez.

Link to comment
Share on other sites

apropo, o intrebare serioasa: sa-i iau eleron si chestie de aia de se pune pe luneta, ca un cozoroc? ma bate unu' mai tanar la cap, ca stie c-o sa i-o dau si lui (des) sa se plimbe

 

 

 

pe e39 arata urat , pe e46 cu portbagaj CSL si splitere pe bara fata (de iem) si roti agresive ...acolo merge :D

 

Exact.

 

 

exact . :thumbsup:

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

ba da..oem te rupe pt cate functii are si deci cate module trebuiesc cumparate

 

Ai dreptate, și oricum cu toate modulele oem nu o să ai aceleași funcții, dar pot să trăiesc și fără Wi-Fi!

 

Eu zic sa nu pui niciun eleron, fie el de portbagaj sau luneta.

 

Pachet M+oglinzi+jante e tot ce trebuie. Tot ce e in plus la exterior tinde sa o duca spre pom de Craciun. Parerea mea.

 

Eleronul de M de pe portbagaj cu ce a greșit? Eu zic ca intregește peisajul în rest sunt total de acord cu tine!

 

OEM se strica si suna aiurea, iar navigatia e cah. chiar nu merita.

 

o sa-l rog pe drive cand mergem s-o vedem sa-i mai faca niste poze.

 

De stricat nu știu ce să zic, nu am auzit până acum, sunetul se aude destul de prost fără Dsp cât despre navigație, personal nu am ce să îi reproșez!

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

pt. un interior de M5 ar fi cazul sa te imprietenesti cu ebay de pe acuma, si cu rabdare in cateva luni poate pica ceva. sau la culoarea ta ar merge cel crem de pe M5-ul lui Alin din Bucuresti. L-am vazut personal, ii trebuie doar o vopsire (care il va avea ca guru pe WLF) si gata. Avantajul astuia e pretul, care e mult sub ebay.

 

Cat despre Dynavin, ultimul arata mai bine, dar tot aspect de plastic ieftin chinese are. Nu e stricacios sistemul OEM. Doar modulul de sunet, care se repara relativ ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.