Jump to content

Marele spectacol F1 2005


Turbo-Mann

Recommended Posts

Da se pare ca numai eu sunt pasionat de F1.Marele premiu al Australiei a arata azi ca noile schimbari de regulamaent au dat roade si nu mai e asa plictiseala si sper ca asa sa fie si in continuare din nefericire pentru BMW Heidfeld a avut o coleziune si a abandonat iar in puncte pe locul 5 a fost Webber dar e numai inceputul vedem ce se intampla peste 2 saptamani.
Link to comment
Share on other sites

ahh, ce rau imi pare ca am pierdut marele prmeiu. la ce ora a fost. ma super oftic ca nu am luat si noi un loc pe podium.... auzi sa ia astia de la reno........................... ne trbuia si noua un loc acolo pe podium asa ca sa ne dea putere..... dar nu e nimik, cu BMW.WilliamsF1Team la bine si la rau.

 

 

Mult succesc echipei!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau daca MSchumacher are impresia ca poate face orice fara sa fie penalizat :) ar trebui sa-si revizuiasca atitudinea :blink:

Eu oricum tot cu BMW o sa tin si anul asta :)

Edited by Luk
Link to comment
Share on other sites

de (cenzurat) .pe locul 5 vai de soarta lor.a facut renou varza .ca sa nu mai zic de red bull care si ala e in fata noastra.mai ne laudam ca avem mare masina /FW 29 NU AM GRESIT SI TV LE ZICE BINE.sper ca poate o sa luam macar 3 anu asta desi nu prea cred .si eu sunt pasionat de curse chiar f rau dar nu intru aici ca stiu ca aici e pustiu
Link to comment
Share on other sites

ahh, ce rau imi pare ca am pierdut marele prmeiu. la ce ora a fost. ma super oftic ca nu am luat si noi un loc pe podium....

A fost la 5 dimineata, ora Romaniei. Vezi sa nu o pierzi si p-aia din Malaezia, e duminica viitoare (20 martie), la 9 dimineata :blink:

Edited by desdemona
Link to comment
Share on other sites

pe podiun ................viseeee.eu am adormit pe la 4 40 si am facut ochi in turul 10 dupa care am adormit definitiv pana la ora 14 00:PP la ora 9 parca e mai rezonabil:PP

17023[/snapback]

 

la fel si eu :blink: am vazut vro 10-15 ture dupa care....... :) ZZZzzzzzzzzzz

oricum imi mentin afirmatia.....nu tin cu BMW pana nu devin echipa de uzina.

Papa Frank e un vulpio care stoarce tot ce poate de peste tot. Bleah.

Link to comment
Share on other sites

Da,cu gandul la Heidfelt am luat un loc 3,si cred ca se putea si mai bine.Ma bucura ca au tinut motoarele pe caldura.Cred ca putem tine anul acesta cu ce mari,dar mai sunt destule curse si abia pe la cursa 6-7 vom vedea cum stam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tocmai ce s-a incheit cursa din Bahrain.

Doar Mark Webber s-a clasat pe pozitia 6, iar Nick Heidfeld a trebuit sa se retraga, din cauza cedarii motorului :blink: .

Fata de ultima cursa, ma asteptam la o clasare mult mai buna a BMW-urilor, dar se pare ca nu a fost sa fie!

Urmatoarea cursa este peste 3 saptamani la Imola.

Edited by EL_LOCO
Link to comment
Share on other sites

aseara a fost pe dicovery un super reportaj de la bmw.cum merge masina cum este facut motorul si cum comunica masina standuri .super super.

19148[/snapback]

Pai si de ce nu ne-ai zis si noua sa ne uitam? :) De ex. eu ma uit pe forum destul de des, chiar daca nu postez.. Poate as fi fost pe faza...

 

Bahrainul nu l-am vazut cap-coada :) Aproximativ in acelasi interval orar a mai fost ceva la TV, sa zicem putin mai important pt mine cat sa schimb canalul pe durata acelor minute. Da' m-am bucurat ca n-am ratat, printre altele, episodul in care a iesit Schumi :blink: Mi-a mai inseninat duminica :)

Edited by desdemona
Link to comment
Share on other sites

pacat ca Heidfeld a trebuit sa abandoneze, bine ca Weber a mai adus niste puncte :blink: .

Eu m-am uitat la cursa si am sperat la mai mult, dar asta e.

Se pare ca Renault-urile au inceput bine anul, spre deosebire de "noul" Ferrari care a cam cedat-Barrichello a schimbat motorul si cutia si Schumacher a abandonat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Din ProSport:

 

"In presa germanĂŁ au apĂŁrut speculaĂžii conform cĂŁrora constructorul BMW ar fi pe cale sĂŁ achiziĂžioneze echipa Sauber. MiÂşcarea s-ar datora neĂŽnĂželegerilor cu partenerul Williams, dar Âşi datoritĂŁ faptului cĂŁ Peter Sauber este nemulĂžumit de parcursul echipei sale ĂŽn acest sezon Âşi ar dori sĂŁ renunĂže la Formula 1.

Deocamdatã, BMW a confirmat doar cã se aflã În negocieri cu Sauber pentru furnizarea de motoare, În prezent echipa elveÞianã având propulsoare Ferrari. Conform cotidianului german "Handelsblatt", o preluare a capitalului majoritar al unei echipe de F1 ar costa minimum 150 de milioane euro.

Soarta echipei stã În mâinile patronului Peter Sauber, care deÞine majoritatea drepturilor de vot. Zvonurile s-ar putea confirma, mai ales cã acesta s-a arãtat deranjat de parcursul piloÞilor Felipe Massa ºi Jacques Villeneuve În cursa de la Monaco (locurile 9 ºi 11).

Dupã ºase etape, Sauber Petronas se aflã pe poziÞia a 7-a În clasamentul constructorilor, având 7 puncte."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.