Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

SAlutare tuturor !

Are careva e30 325 ix ?

Vreau sa aflu mai multe despre model....dak este sau nu fiabil....daca si ce probleme are...

As schimba 525 ix-ul meu din 95 cu un 325 ix .

Toate cele bune !

 

Vorbeste cu @florin83 ... el a avut 325ix

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

Imi poate spune cineva pe unde este serviceul de la filaret? Sau cel de la 1 mai, recomandat de ciupanezu. Ca as vrea sa ma duc azi sau maine pe acolo si n-am nicio idee pe unde ar fi sau cum se numeste.

www.filaret.ro - in zona autobazei Filaret.

 

Service-ul pe care-l recomand eu este neautorizat asa ca va rog sa nu dati date despre el pe forum, doar prin pm.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor.

 

Cochetez cu idea de a-mi lua un ursulet.Initial am vrut un 324 td insa dupa ce am discutat subiectul cu prietenii am renuntat la idee si m-am reorientat spre un 318is.Problema e ca sint destul de rare asa ca acum ma gindesc si la un eventual 320i.

Mi-ar prinde bine o parere mai ales a celor care au sau au avut,condus aceste masini.

 

ps; In cazul ambelor variante as vrea varianta in 2 usi. Vreau masinuta asta pt . ca mi-am dorit un ursulet de cind eram copil. si ar fi a doua masina asa ca e un fel de hobi.

Si inca ceva, cam cit o fi o masinuta ca cele doua in germania?

 

 

Masinuta a venit insa s-a transformat in E 36 318IS ....Hotaritor a fost pina la urma aerul conditionat disponibil doar pe E 36...

Link to comment
Share on other sites

ni-am luat si eu un e30 (324 din 87) masina este superba. mai este un pic de lucrat la partea exterioara (probleme minore) insa per total sunt foarte mandru de aceasta masina. am sa citesc toate cele 75 de pagini din acest topic inainte de a pune vreo intrebare stupida. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

ni-am luat si eu un e30 (324 din 87) masina este superba. mai este un pic de lucrat la partea exterioara (probleme minore) insa per total sunt foarte mandru de aceasta masina. am sa citesc toate cele 75 de pagini din acest topic inainte de a pune vreo intrebare stupida. :twoup:

 

Ar trebui sa faci un topic in sectiunea "Masina mea".

Link to comment
Share on other sites

ni-am luat si eu un e30 (324 din 87) masina este superba. mai este un pic de lucrat la partea exterioara (probleme minore) insa per total sunt foarte mandru de aceasta masina. am sa citesc toate cele 75 de pagini din acest topic inainte de a pune vreo intrebare stupida. :twoup:

 

Ar trebui sa faci un topic in sectiunea "Masina mea".

 

o pun un pic la punct sa arate exemplar si va promit ca voi face un topic. am vazut pozele de la intalnirile bmw club si am ramas masca de cat de superbe si aranjate erau masinile. nu pot sa fiu mai prejos din cauza unui spoiler :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ni-am luat si eu un e30 (324 din 87) masina este superba. mai este un pic de lucrat la partea exterioara (probleme minore) insa per total sunt foarte mandru de aceasta masina. am sa citesc toate cele 75 de pagini din acest topic inainte de a pune vreo intrebare stupida. :twoup:

 

 

abia astept sa il vad si eu. Sa il stapanesti sanatos!!!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ni-am luat si eu un e30 (324 din 87) masina este superba. mai este un pic de lucrat la partea exterioara (probleme minore) insa per total sunt foarte mandru de aceasta masina. am sa citesc toate cele 75 de pagini din acest topic inainte de a pune vreo intrebare stupida. :twoup:

 

Ar trebui sa faci un topic in sectiunea "Masina mea".

 

o pun un pic la punct sa arate exemplar si va promit ca voi face un topic. am vazut pozele de la intalnirile bmw club si am ramas masca de cat de superbe si aranjate erau masinile. nu pot sa fiu mai prejos din cauza unui spoiler :twoup:

am si eu o intrebare la voi. am cautat si vreau sami iau un bmw 318i din 89. ce norma de poluare are. si cam decand sau fabricat acele modele cu euro 2?

Link to comment
Share on other sites

Am promis ca pun si poze...si iata-le

 

Ma ajuta si pe mine careva sa repar trapa ...se deschide doar in sus...nu se mai trage in interior. Si inca ceva cum sa dau jos porcaria aia de aripoara fara sa stric vopseaua? :twoup:

 

 

tatiii........ce sa iti spun,imi dau lacrimile cand vad cate un urs bine intretinut. :D

Te rog sa ai grija de el si sa il stapanesti sanatos.

Sa ii dai un pup din prtea mea ursului!Bv,chiar ma bucur pt tine!!! :D

 

Am promis ca pun si poze...si iata-le

 

Ma ajuta si pe mine careva sa repar trapa ...se deschide doar in sus...nu se mai trage in interior. Si inca ceva cum sa dau jos porcaria aia de aripoara fara sa stric vopseaua? :twoup:

 

 

hm........cred ca aripioara aia o poti da jos cu un feon ceva,aer cald apoi mai spre fierbinte poate reusesti sa o dai jos.

Acum depinde si cu ce e lipita.

Incearca asa e f posibil sa reusesti.Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

tatiii........ce sa iti spun,imi dau lacrimile cand vad cate un urs bine intretinut. :twoup:

Te rog sa ai grija de el si sa il stapanesti sanatos.

Sa ii dai un pup din prtea mea ursului!Bv,chiar ma bucur pt tine!!! :twoup:

 

 

Multumesc...o sa am...chiar vreau sa-i mai aduc ceva imbunatatiri : un kit M-tehnik 2, faruri cu xenon si angel eyes,semnalizari albe si stopuri rosu alb, jante pe 16... eventual garda la sol un pic coborata (toate astea pe masura ce vin banii) si cam atat ca in rest imi place tot la el.

 

Cat despre aripioara multumesc de sfat o sa incerc sambata.

Link to comment
Share on other sites

salut am si eu un e30 motor de 1.8 si am o porblema , am dat jos capacul dela delcou si nu mai stiu sa pun fisele .... stiu ca ordinea e 1342 dar nu stiu care e 1 si in ce sens help pliz :twoup:

 

Tati sa stii ca nu prea ai cum sa le inversezi,deoarece nu iti ajungfisele dak le mai ai pe cele originale.Nu iti ajunce fisa de la 1 la 2 sau de la 3 la 4.

Pistonul 1 e cel de langa ruptor distribuitor iar ordinea pe capac e in sensul acelor de ceas cu 1 in sus(asta daca e 1,8i si nu 1,8is).

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
buna,cred ca sunt ultimul venit,si cam incepator in toate !!!,masini,net asa ca s-ar putea sa o mai dau in bara..

pentru inceput cam atit..a era sa uit mai e cineva prin nenorocita asta de spanie???

 

Bine ai venit intre noi, iti poti prezenta si masina daca ai una, in rest ... la multe posturi si sa ne auzim de bine. :twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.