Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Salutare

 

Stie careva un mecanic sau un service bun in Brasov?

 

Am probleme cu roata dreapta fata, se incinge destul de tare :twoup: , cred ca ramane infranata desi nu trage in nici o parte nici in mers nici cand franez :twoup: .

 

Oricum vreau sa fac si schimbul de ulei si filtre, completare in cutie+diferential...si as vrea sa merg la cineva care se pricepe la E30.

 

Mersi de ajutor :D

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Sunt nou pe forum si as avea si eu o intrebare; daca ati avea 3800 euro ce ati alege SOLENZA sau un 316; despre solenza mi-am facut o parere si as sti la ce sa ma stept dar despre BMW nu stiu nimic (consum, probleme tehnice ,probleme cu rugina,intretinerea e scumpa), am vazut pe autovit multe 316 preturile incepand de la 1000 pana la 3000 neimatruculat, pe mine m-ar batea un gand sa cumpar unu la 2000euro plus taxa de vreo 300 oricum sa fie pana in 3800, dar nu stiu daca nu au vreo probleme la preturile astea, mentionez ca sunt in anul I deci m-ar inrteresa in primul rand sa nu consume mult (multa lume cand aude de BMW de prin 1993 zic ca au un consum exagerat) pentru mine un consum de 7/7,5 max% ar fi bun

 

Astept pareri din partea voastra si scuzati-ma daca nu am postat unde trebuie

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Sunt nou pe forum si as avea si eu o intrebare; daca ati avea 3800 euro ce ati alege SOLENZA sau un 316; despre solenza mi-am facut o parere si as sti la ce sa ma stept dar despre BMW nu stiu nimic (consum, probleme tehnice ,probleme cu rugina,intretinerea e scumpa), am vazut pe autovit multe 316 preturile incepand de la 1000 pana la 3000 neimatruculat, pe mine m-ar batea un gand sa cumpar unu la 2000euro plus taxa de vreo 300 oricum sa fie pana in 3800, dar nu stiu daca nu au vreo probleme la preturile astea, mentionez ca sunt in anul I deci m-ar inrteresa in primul rand sa nu consume mult (multa lume cand aude de BMW de prin 1993 zic ca au un consum exagerat) pentru mine un consum de 7/7,5 max% ar fi bun

 

Astept pareri din partea voastra si scuzati-ma daca nu am postat unde trebuie

 

Multumesc anticipat

 

 

Daca tu cauti asa un consum nu cred ca o sa gasesti la bmw decat afara, la dacie nici macar, daca nu crezi incearca sa faci un test cu un prieten care are solenza, mergi cu ea in oras 100km la aglomeratie si iti garantez ca nu scoti 7. Eu unul nu sant la primul bmw, desi am avut diverse probleme cu ele si sant salariat (nu muncesc pe bani multi) si credema ca leam rezolvat cu succes. Am avut cinciar, si 3 treiare, am ramas la 2 modele 1 urs eu si o pisica fratemiu, super multumit, am motor de 2000 12 valve si ma duc pe la 13 mers normal si mai mult cand trag de el. Ca si posibilitate de reparare---- exista multi mecanici, tepuitori sau nu, piesele la fel, muuulte, de calitate sau nu. acum depinde ce cauti, masina de la punctul A la B, sau o placere. Eu inca mai consider bemweul o masina in care gasesti suficienta placere la condus.

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

u durere in suflet si de picior,tin sa va anunt ca in seara de 06-08-2008 pe la orele 22:30

am suferit un grav accident cu uesul meu din care totusi am scapat cu viata (multumesc lui Dumnezeu).

 

Un imbecil alcoolizat care se deplasa din sens invers,cu 1,2 la mi alcool in sange,la nici 10 m in fata mea a

virat brusc in mine ne mai putand face nimic.

Dupa ce s-a bushit in mine a mai facut 32 m si s-a oprit intr-un stalp de pe marginea carosabilului,

acul vitezometrului s-a oprit la 80km/h.

 

Din toate astea am scapat cu o arsura urata de gradul 3 si 4 dar am ramas fara urs :twoup: .

Acum va scriu de pe patul de spital si va rog sa aveti grija ca nah,da altul peste tine.

 

V-am pupat si sper ca in timpul cel ai scurt o sa imi iau altul (tot urs)!

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

u durere in suflet si de picior,tin sa va anunt ca in seara de 06-08-2008 pe la orele 22:30

am suferit un grav accident cu uesul meu din care totusi am scapat cu viata (multumesc lui Dumnezeu).

 

Un imbecil alcoolizat care se deplasa din sens invers,cu 1,2 la mi alcool in sange,la nici 10 m in fata mea a

virat brusc in mine ne mai putand face nimic.

Dupa ce s-a bushit in mine a mai facut 32 m si s-a oprit intr-un stalp de pe marginea carosabilului,

acul vitezometrului s-a oprit la 80km/h.

 

Din toate astea am scapat cu o arsura urata de gradul 3 si 4 dar am ramas fara urs :twoup: .

Acum va scriu de pe patul de spital si va rog sa aveti grija ca nah,da altul peste tine.

 

V-am pupat si sper ca in timpul cel ai scurt o sa imi iau altul (tot urs)!

nasol :D bine ca ai scapat intreg . te asteptam sa revii cu un nou urs.

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

u durere in suflet si de picior,tin sa va anunt ca in seara de 06-08-2008 pe la orele 22:30

am suferit un grav accident cu uesul meu din care totusi am scapat cu viata (multumesc lui Dumnezeu).

 

Un imbecil alcoolizat care se deplasa din sens invers,cu 1,2 la mi alcool in sange,la nici 10 m in fata mea a

virat brusc in mine ne mai putand face nimic.

Dupa ce s-a bushit in mine a mai facut 32 m si s-a oprit intr-un stalp de pe marginea carosabilului,

acul vitezometrului s-a oprit la 80km/h.

 

Din toate astea am scapat cu o arsura urata de gradul 3 si 4 dar am ramas fara urs :twoup: .

Acum va scriu de pe patul de spital si va rog sa aveti grija ca nah,da altul peste tine.

 

V-am pupat si sper ca in timpul cel ai scurt o sa imi iau altul (tot urs)!

 

Imi pare rau bro' , tu circuli regulamentar si intra un dobitoc in tine :D , dar important este ca tu ai scapat cu viata, ursi sunt destui! Insanatosire grabnica si te asteptam cu noul E30

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

u durere in suflet si de picior,tin sa va anunt ca in seara de 06-08-2008 pe la orele 22:30

am suferit un grav accident cu uesul meu din care totusi am scapat cu viata (multumesc lui Dumnezeu).

 

Un imbecil alcoolizat care se deplasa din sens invers,cu 1,2 la mi alcool in sange,la nici 10 m in fata mea a

virat brusc in mine ne mai putand face nimic.

Dupa ce s-a bushit in mine a mai facut 32 m si s-a oprit intr-un stalp de pe marginea carosabilului,

acul vitezometrului s-a oprit la 80km/h.

 

Din toate astea am scapat cu o arsura urata de gradul 3 si 4 dar am ramas fara urs :twoup: .

Acum va scriu de pe patul de spital si va rog sa aveti grija ca nah,da altul peste tine.

 

V-am pupat si sper ca in timpul cel ai scurt o sa imi iau altul (tot urs)!

 

Insanatosire grabnica!! Bafta la cautarea ursului!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Din pacate in 18.08.2008 am avut si eu accident cu ursanul meu, un dobitoc a iesit cu caruta in DN2A cel in fata caruia a iesit a franat brusc, masina din spatele lui la fel, eu am franat brusc si cum n-am abs mi s-au blocat rotile si am intrat in cel din fata. Nimeni nu a patit nimic...dar ursul meu are nevoie de o fata noua. Daca aveti piese sau stiti pe cineva care vinde va rog dati-mi un PM:

 

- capota

- ochelari faruri

- masca fata

- bara, si plasticele ce vin prin fata

- semnalizari (de preferat fumurii)

- difuzor aer in fata si in spatele radiatorului

- faruri (cu angel eyes)

- proiectoare

- eventual un spoiler Mtehnik 1 sau 2

post-9894-1219629975_thumb.jpg

post-9894-1219629995_thumb.jpg

post-9894-1219630036_thumb.jpg

post-9894-1219630053_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

Am iesit din spital dar tot in pat trebuie sa stau inca o luna cel putin pana ce sunt gata de operat.

O sa pun cateva foto,cum arata inainte si cum arata acum.

Abia astept sa ma fac bine si sa imi iau altul ca nu mai rezist prea mult.

Salutare *ursarilor* si sa stiti ca nu o sa va parasesc.Sa ma fac bine si imi iau altul.

Poate are cineva nevoie de piese de pe el sa imi spuna.

Bafta si v-am poopat!!!

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Si eu sunt proaspat posesor de E30 316 touring din 1993, lagunengrun metalic.

Masina e in service pentru modificari (mici retusuri si usor tuning).

Am comandat deja pentru ea kit angel eyes, kit xenon, stopuri spate rosu+gri, ornament schimbator M POWER aluminiu si piele,

inele de bord cromate, semnalizari albe pe fata si vreau sa-i pun si folii (autorizate bineinteles).

 

Promit ca pun poze cand e gata proiectul (pe la sfarsitul lui septembrie).

 

Am avut un noroc extraordinar cand am cumparat-o: a avut un singur proprietar in Germania o doamna de 65 de ani care i-a facut toate service-urile la reprezentanta BMW din oraselul ei.

 

Singurul neajuns al masinii este faptul ca nu are aer conditionat, daca stie cineva unde se poate monta as aprecia sa-mi spuna.

 

Merci.

 

Cand e vorba de ursuleti, pasiunea nu are limite :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salutare fanilor artisti de ursuri!

Am un urs 318i M40 pe care sunt nevoit sa il dezmembrez in urma unui nefericit accident.

Este busit partea stanga fata.Restul a scapat intact dar ma costa prea mult sa il repar si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa il dezmembrez.

Asa ca de ce piese aveti nevoie......imi scrieti sau telefonati si va spun dak am sau nu.

 

Motorul+cutie

Radiator+difuzor

Farul dreapta cu lupa si angel eyes

O semnalizare clara in bara pe dr.

Ceasurile cu plasme si rame cromate

Suspensie sport(40/40 cu tija subtire)

Triple sunt ok,bara spate

Luneta cu rezistenta ok,geam st. spate,portiera dr fata si spate

3 Jante BBS Superstar pe 15 in 4 prezoane (a 4 e indoita rau)

Cardan,planetare,bascule etc.....

 

Ma gasiti la 0742005703 sau 0767717000 pt detalii.Preturile sunt negociabile.

Link to comment
Share on other sites

Guest curcubeulalb

Salut la toti..Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi ....am un 330 xd model 2003 si am probleme cu turatia si asta se simte la treapta mai mare..

nu mai trage masina ca inainte...nu se cunoaste foarte mult in turometru dar se aude ca se tureaza aiurea si nu trage ....poate s-a dus ambreiajul..nu stiu ..nu ma pricep....un service ok si de unde pot cumpara...la reprezentanta nu merg nici mok...merci anticipat.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.