Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

numai una am la indemana... or sa mai fie si altele pe viitor

 

 

Buna,

 

vezi ca e o rubrica Masina mea,

 

pune mai multe si cu interior , cu istoria ei

 

misto masina <_<

 

merci :)

deocamdata nu am mai multe dar o sa ma ocup sa-i fac si ei un "book" in toata regula.

Link to comment
Share on other sites

numai una am la indemana... or sa mai fie si altele pe viitor

 

 

Buna,

 

vezi ca e o rubrica Masina mea,

 

pune mai multe si cu interior , cu istoria ei

 

misto masina <_<

 

merci :)

deocamdata nu am mai multe dar o sa ma ocup sa-i fac si ei un "book" in toata regula.

dak o sa te vad in trafic vezi k o sa te claxonez k nebunu:)) sa stii k yo sunt ala :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

o sa trebuiasca sa claxonezi destul de tare si insistent, sa te remarc intre toate claxoanele din bucuresti <_<

am si eu o mica problema cu radiatorul... s-a spart si e pe duca! aveti vreunul idee unde pot gasi altul?

masina e din '83 si radiatorul trebuie sa fie modelul acela ingust cu prindere in partea de sus......

 

o sa trebuiasca sa claxonezi destul de tare si insistent, sa te remarc intre toate claxoanele din bucuresti :)

am si eu o mica problema cu radiatorul... s-a spart si e pe duca! aveti vreunul idee unde pot gasi altul?

masina e din '83 si radiatorul trebuie sa fie modelul acela ingust cu prindere in partea de sus......

Link to comment
Share on other sites

o sa trebuiasca sa claxonezi destul de tare si insistent, sa te remarc intre toate claxoanele din bucuresti <_<

am si eu o mica problema cu radiatorul... s-a spart si e pe duca! aveti vreunul idee unde pot gasi altul?

masina e din '83 si radiatorul trebuie sa fie modelul acela ingust cu prindere in partea de sus......

 

o sa trebuiasca sa claxonezi destul de tare si insistent, sa te remarc intre toate claxoanele din bucuresti :)

am si eu o mica problema cu radiatorul... s-a spart si e pe duca! aveti vreunul idee unde pot gasi altul?

masina e din '83 si radiatorul trebuie sa fie modelul acela ingust cu prindere in partea de sus......

 

Vezi la aia de pe lizeanu! :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

salutare fani bmw ! dupa muuult chin si munca am adus ursu pe linia de plutire...a mai ramas partea electrica de terminat si vopsitu ....poze nu pun pt ca momentan e curcubeu de culori....am sa pun dupa ce o vopsesc...

 

haide nea cu poza ca vin si eu cu ele maine seara si mai am de lucrat ceva la ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
sal, asi dori un sfat cu ce jante pot sa imi incalt ursul 316i '89 ,in certificat scrie de 14 ,pot sa pun de 15_

<_<

 

 

daca in certificat scrie de 14 legal de 14 poti pune, ilegal poti d care vrei tu.in principiu dau bine pe urs alea d 16..oricum fiecare cu gusturile lui:)

Link to comment
Share on other sites

sal, asi dori un sfat cu ce jante pot sa imi incalt ursul 316i '89 ,in certificat scrie de 14 ,pot sa pun de 15_

:)

in certificatul model nou nu scrie nimic de jante sau anvelope ... deci ... vezi cum faci sa pui mina pe un certificat model nou si apoi <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ce parere aveti de un 316i din 1989, rosu in 2 usi, motor de 99cp (73kw), cred ca m40, 260mii km, 1 singur proprietar, fara accident. l-am gasit in germania la un dealer de unde am luat masina mea actuala. am sunat si mi-au zis ca e in stare tehnica buna si are mici puncte de rugina. pretul este...400eur. l-as lua ca o masina de plimbari seara si cand mai am chef de ursulet. vreau sa aud pareri de la posesori: se intretine greu? se gasesc usor piesele la dezmembrari?

si, putin off-topic, stie careva cum se face o recarosare (asta in caz ca nu il bag pe bulgaria).

Link to comment
Share on other sites

sunt motoare fiabile in general 1.6 injectie...insa km are cam multi....

boala la 316i sunt tachetii si axu cu came(ax came: 700 ron, tacheti 4buc +pastilele undeva la 500 ron )...atunci incepe sa tacane si nu neaparat dimineata la rece ...testeazal si putin catre limita ma refer in turatii ...

piese second se gasesc mai greu pt ca toata lumea a adus pisicute acum...

Daca zici ca e 89' vezi daca nu are motoru de pe E36 ,ce sa pus pe prima generatie de pisici...

Piese noi se gasesc din plin... <_<

Link to comment
Share on other sites

mda, stiu ca are km multi, si 20 de ani <_< dar mi s-a pus pata pe el, mai ales ca e rosu. nu stiu cum sa-l rezolv cu inmatricularea, sunt cateva variante: pe bulgaria, pe germania cu asigurare in romania, recarosare. sau il "pastrez" in garaj la tara pana scot astia taxa. sper sa il mai gasesc cand ajung in germania.

poti sa-mi spui si cum sta cu franele? am avut inainte un cielo si era cam varza, dar ma descurcam cu el si asa. ma gandesc ca ursul e cel putin la acelasi nivel, are tot frane cu tamburi pe spate si fara abs.

oricum, eu imi fac treaba cu fiesta, ursul e o dambla de a mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.