Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Salut baieti si la multi ani la toata lumea! Am o intrebare pentru cei care cunosc: motoarele m10 sunt pe carburatie sau injectie? Am sunat cativa vanzatori de e30 cu m10 si ei spun ca pe carburatie. Si ce stiti de motoarele m10, sunt bune? Mai bun ar fi un m40? Pentru ca eu am un urs de 1 an luat de la bucuresti cu m40 dar acum dupa un an am aflat de la politie si R.A.R. ca actele sunt FALSE si acum trebuie sa-mi i-au altul si daca as lua un m10 ar fi bun sa o las asa sau sa ii pun m40 de pe a mea? Va multumesc frumos!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vreau sa achizitionez un E30 Convertible, cunoasteti pe cineva care vinde asa ceva? Singura conditie este sa fie manual si cabrio...

 

A existat cumva din fabrica motor de 1.6 pe cabrio?

 

in toamna era unul de vanzare in cluj. incearca sa cauti pe siteurile de profil anunturile din jud cluj. poate ai noroc si dai de el

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La Multi Ani Tuturor !

Am ajuns la o treaba drastica .. dar trec direct la subiect , mai am Bestia (Ursuletul) avariata total si inca nu am facut nimica in legatura cu hartiile , adica am luat .... stiu rusine .... o pisica .... (idea era sa aduc e36-ele si sa o dau ptr un Urs , dar din pacate cu legea lu peste ... mmda) :(

In Martie osa incep sa inscriu Pisica si nustiu cum sa fac sa imi ramana numerele de pe Ursulet , neaparat tre sa o duc la macelari (remat) ???

 

Inca o treaba care sunteti din apropiere (Satu Mare)si va intereseza o dau la bani marunti ... motorul si cutia nu de mult am facut transplantul (aprox 500Km) M50B20 Vanos pe Siemens de pe un E34 din 95` nui trecut in acte

Edited by San.
Link to comment
Share on other sites

La Multi Ani Tuturor !

Am ajuns la o treaba drastica .. dar trec direct la subiect , mai am Bestia (Ursuletul) avariata total si inca nu am facut nimica in legatura cu hartiile , adica am luat .... stiu rusine .... o pisica .... (idea era sa aduc e36-ele si sa o dau ptr un Urs , dar din pacate cu legea lu peste ... mmda) :(

In Martie osa incep sa inscriu Pisica si nustiu cum sa fac sa imi ramana numerele de pe Ursulet , neaparat tre sa o duc la macelari (remat) ???

 

Inca o treaba care sunteti din apropiere (Satu Mare)si va intereseza o dau la bani marunti ... motorul si cutia nu de mult am facut transplantul (aprox 500Km) M50B20 Vanos pe Siemens de pe un E34 din 95` nui trecut in acte

nu pui niste poze sa vedem despre ce e vorba?

Link to comment
Share on other sites

http://www.4tuning.ro/images/BMW-320-2000cc/bab45e7487180f6cf/BMW-320-2000cc.jpg

 

http://www.4tuning.ro/images/BMW-320-2000cc/27cefe74873007306/BMW-320-2000cc.jpg

 

http://www.4tuning.ro/images/BMW-320-2000cc/d49c1e748760143a0/BMW-320-2000cc.jpg

 

http://www.4tuning.ro/images/BMW-320-2000cc/9d9a9e74874850bc1/BMW-320-2000cc.jpg

 

 

http://www.youtube.com/user/Sandevill?feature=mhee#p/u/3/TBMA2PGAKtY

 

Jentile deja is date .

Edited by San.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Suna infantil dar m-am hotarat: vreau un E 30.

Cumpar (sau de ce nu, inchiriez)un E 30 benzina in mintile lui. Am auzit f multe despre modelul asta si vreau sa il conduc si eu putin ca masina de fun/weekend. Am inceput cautarile, asa ca daca e vreunul pe aici, dati de stire. Nu caut unul f frumos ci doar f functional. Intentionez sa il alerg putin (ceva circuit Amkart sau similar) sa ma joc putin in zapada - pe asfalt uscat am senzatia ca cerculetele omoara masina, in principiu putin fun fara sa distrug masina. Ulterior, ca sa nu imi ocupe spatiu in garaj il vand la un pret de dumping (daca nu cumva ma indragostesc intre timp).

Link to comment
Share on other sites

Sincer pentru 1400 euro sau cat ar fii ... e tare ... daar daca vrei chiar sa ai senzati mai bine incearca cu un motor M50 de 2,5 ... eu garantez ca nu o mai vinzi niciodata , asta ce neai aratat e M20 deci 12 valve ... e diferenta foarte mare intre 12 valve si 24 valve . Tre sa zic ca DA merita :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Stau cam prost cu timpul liber si acum iarna e o problema. E destul de greu sa treci muntii Tarta - frontiera Polonia Slovacia, asa ca parca as astepta pana la primavara. Sunt destule oferte fezabile de E 30 pe Poland si Lituania. Intre timp incerc sa gasesc prin Bucuresti sau imprejurimi un E30 pe care proprietarul sa ma lase sa il plimb putin sa vad cum e si daca intr-adevar se simte senzatia de Kart, de jucarie de fun...
Link to comment
Share on other sites

:hmm: Stie cineva ce fel de cheie am nevoie sa dau jos volanu de pe Ursulet din 85`

 

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

tubulara de 22mm

 

Stie cineva sa-mi spuna daca pot folosi cutia de viteze, cardanul si grupul de la un M40B16 la un M40B18? Iar ca si piese din interiorul motorului de 1.6 ce pot folosi la cel de 1.8(arborele, pistoane, chiulasa...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.