Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Am si eu un 318i m10 si am probleme cu delco-ul, cred ca mi sa dus bobina de la el, nu imi da nici o valoare cand e masurat cu ohmetrul, deci ar trebui sa dea undeva intre 500 si 1500 dar la mine nimic, are cineva un delcou in plus sau o bobina?

Desi inainte sa repar electromotorul delcoul functiona, dar era rupt un arc la el si se freca de peretele delcoului, mi-a umplut tot pe acolo cu pileala, am desfacut delcoul am pus un alt arc de la un delcou de dacie si acum nu mai da nici o scanteie nimic. Aveti solutii?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Clema e formata din doua bucati, daca stii cum sunt prinse horsuruburile cu dibluri in perete, clema asta e ceva de genu, numai ca nu se infileteaza.

Ambele bucati au o parte rotunda, ca sa o desfaci bagi o surubelnita cat mai lata intre ele, si scoti prima parte, cealalta bucata din clema iese usor dupa aia ca nu mai e presata in lateral de prima.

Sper sa fi inteles, iti fac o poza daca vrei :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am gasit MRS!

Cu o cheie de 17 si 2 papuci sa rezolvat .

:banghead:

Problema ca in 16 adica acuma marti am fost pleznit din spate stind la semafor in rind atita de tare ca am mai lovit si masina din fata , iar eu acuma azi am iesit din spital , neata osa aflu cum maideparte , va plati total sau ... reparat ce nu prea cred .. revin si cu imagini .

:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Nu au timp sa vina sa vada au prea multe cazuri :frantics: mau programat pe miercuri , dar nenea politai zicea ca numai persoana care o dat in noi va plati tot . :bash:

Cum este cu asiguratori , in momentul in care ai dauna totala iti da bani pe masina si iti ia masina sau tio lasa ?

Eu am deaface cu ASTRA .

:death:

Link to comment
Share on other sites

Cu asigurarea e in felul urmator: ei sunt obligati conform legii fie sa iti dea parca 70% din valoarea calculata si ramai cu epava sau sa iti dea 100% suma asigurata si fac ce vor ei cu epava. Vor incerca sa iti bage pe gat epava (eu am acceptat-o pt ca castigam mai mult cu epava decat acei 30%). Asta e vb de dauna pe RCA-ul celui care te-a busit si intamplator tot cu ASTRA am avut si eu de-a face.

Iti recomand ca orice chestie cu ei sa fie scrisa, cat mai oficial. Vor incerca sa iti traga teapa cu orice. Eu, spre exemplu, am insistat cand mi-au facut constatare sa am si eu o copie cu fisa cu optiunile masinii si aia care negociau cu mine suma mi-au bagat-o: pai...masina este cu optiunile de baza, asa am putut calcula ca nu stim ce optiuni avea. Cand am intrat putin mai tare in ei (totul scris si precizand ca aceasta corespondenta tine loc de o adresa oficiala) ca am si copia fisei facuta de angajatul lor si ca sa nu ma mai ia de prost si am cerut sa vb cu un superior (nu are sens sa te certi cu aia de jos ca oricum nu iau nicio decizie singuri) imediat au suplimentat suma cu EUR 1000 (la suma de EUR 7000 toata valoarea...conteaza ceva).

 

De vina este cel care te-a proiectat in cel din fata si ala o sa plateasca tot. Tu daca stationezi la stop, nu stationezi la 50m in spatele celui din fata, nu?

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Acuma serios cine sta la semafor dupa cealalta masina la 50 de metri.

Despre ce masina era vorba la Tine , eu am un Ursulet din 85` fara extrauri cu motor 2litri m50 , poate ce mai dau ceva plus ar fii rotile TSW pe r16 si scaune M-tech .

Edited by San.
Link to comment
Share on other sites

Eu aveam o Celica din 2004...full pentru ce se pune pe ea de fabrica (navi monocrom, scaune incalzite, chestii din astea). La mine era cat de cat mai recenta (chiar daca nu se mai fabrica din 2005 iar eu am avut accidentul in 2010 - august). Nu stiu dupa ce cataloage se mai pot lua la tine si ce procente se aplica la vechimea asta. Cred ca ar fi cel mai bine sa incerci sa demonstrezi ca masina era intertinuta f bine, daca ai facturi chestii e super (pentru ca si starea masinii se ia in considerare). Acum, la mine s-a folosit pretul de catalog si s-au aplicat tot felul de procente de devalorizare, km, etc.... Iar, daca ai putini km pe bord e bine si nu ii lasa sa iti bage pe gat ca sunt manariti etc...
Link to comment
Share on other sites

^_^ Foarte Frumos ! Felicitari ! Din pacate nu prea cred ca vei gasi cineva cine sa se apuce sa o decodeze ... desi daca e cineva Tot Respectu!

 

??? CINE DECODEAZA RADIO - CASETOFON ~ BMW BAVARIA C REVERSE RDS ~ ???

 

Chiar , nu are ceva serie ?

Si chiar de vanzare , cineva ?

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

San - eu am un Ursulet din 85` fara extrauri cu motor 2litri m50 , poate ce mai dau ceva plus ar fii rotile TSW pe r16 si scaune M-tech

 

dacă au fost lovite roţile şi ai factură la ele, ar trebui să le plătească asigurarea şi pe acestea.

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.