Jump to content

Accident Porsche Mamaia


bitz

Recommended Posts

asta nu pot sa cred.....adica sa stie tata cand ma kc,cand dau la buci,cand.....cand...cand.....hai ma bogdan ce naiba.

 

si asa daca ar fi,as cumpara oamenii care ma urmaresc si tot trag pe nas daca vreau...ca de tata imi umple buzunarele...deja o dam in SF

 

si care-i problema daca stie...oricum te urmaresc poate si altii ...daca esti copilul cuiva "greu" :) parintii pot sa stie tot...desi eu nu as tine sa fiu informat cand al meu "se kc", cum zici tu sau cand "da la buci" :)

 

m-ar interesa doar daca si/sau cand s-ar droga, daca cumva ar face-o, cat ar bea cand e cu masina si daca s-ar urca la volan, etc :)

m-ar interesa anturajele dubioase...chestii din astea :)

 

ei, n-ai cumpara nimic...cand esti cat de cat cineva...stii pe cine sa pui sa urmareasca, etc :) nu-i nimic asa SF...zau

 

"cand noname a calcat-o....si nu cred ca difera mult situatia,decat masina,multi l-au plans...pe asta nu il cunoastem,are bani de la tata si il judecam." - eu nu l-am plans, dar nici n-am comentat...de ce sa-l plang pe unul care merge cu 200 noaptea (parca era noaptea, nu ?) pe drum national si carosabil UMED ? Nu mai punem ca era si putina curba...n-am de ce sa-l plang, dar nici nu-l judec/condamn, a fost treaba lui, Dumnezeu sa-l ierte!

 

Rau mi-a parut de baiatul ala (tot aici pe forum am vazut) cu 335 sau ce avea, de la Braila sau Galati, 29 de ani sau cat avea, care a intrat sub masina aia care a virat stanga fara sa se asigura si l-a decapotat...de ala mi-a parut rau, pentru ca asta, Doamne fereste, poate puteam sau pot pati si eu...(desi nu stiu ce viteza a avut...sper ca nu mai mult de 150...etc)...in sensul ca era ziua...carosabil uscat...a avut ghinion saracul de el...

 

Dar "acestia" doi, noname si cu "acesta" de la Constanta, despre ei nu se poate spune c-au avut ghinion, iar eu ca ei n-as putea pati. Adica n-as bea atat, daca as bea nu m-as urca la volan...si nici cu 200 noaptea n-am mers niciodata, rareori pe A1...nu mai punem ca era curba pe-acolo si, mai ales, CA PLOUA...cum a fost cazul la noname...sa-mi fie cu iertare si judecati-ma oricat, dar nu pot sa-i plang sau sa-mi para rau foarte mult. Nu ma bucur, Doamne fereste, dar au murit ajutandu-se singuri. Pe cand, repet, de baiatul ala de care am zis mai sus, chiar mi-a parut rau, Dumnezeu sa-l ierte!

Edited by hornetb
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce prostii poti sa spui. Pentru cultura ta generala, pe vremea lu' impuscatu', se mergea la scoala si se lucra si sambata. Deci, se petrecea mai mult in afara casei decat acum, teoretic. Cu toate astea, intre educatia de atunci si cea de acum nu exista termene de comparatie. De ce oare ?

 

 

pt ca atunci militia era cineva..avea putere :)

 

nu puteai sa umbli haimana pe strada la orice ora, sa te tunzi cu creasta,sa nu muncesti , nu puteai sa ai prea multe proprietati , masini..si toate cele...totul venea de sus , ca si acum :) deci Basescu e de vina, huoo tiranu !

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

noname NU ERA BAUT! si nici nu ploua :frantics:

 

in fine, nu vreau sa merg cu discutia asta mai departe, ca iar imi sare vreo vena :)

 

n-am zis ca noname era baut, am zis doar ca ploua sau ca era carosabil umed. Daca nu-mi amintesc bine, imi cer scuze si retrag acele cuvinte. Oricum, ramane totusi faptul ca sa-i dai 200 km/h noaptea...pe orice drum...chiar si drept...cand poate sa-ti sara ceva in fata oricand...

Si acum imi amintesc ca parca a depasit pe linie continua...curba...nu stiu...o fii avut vizibilitate mare probabil, cine stie...dar totusi...

Link to comment
Share on other sites

porsche nu este o masina pt orice ghiolban..ca si bmw..multi vad in 316i macar un porsche dat de emblema de pe capota si se aventureaza in niste depasiri de ramai masca

 

Sa nu exageram cu "orice ghiolban", chiar daca poate asa este :) Vorba aia, despre morti, numai de bine, asa ca sa lasam omul sa se odihneasca in pace.

Nu e vorba de masina, e vorba ca nu te bagi in depasire (daca a facut asa/asta) noaptea, cu 200 + la ora (daca a avut atat), in curba...etc ...

 

Iar eu sincer, in aproape 150 000 km facut pe soselele patriei din 2008 si pana azi, (pe 320d E46 si pe 320d E90), cele mai urate si inconstiente depasiri le-am vazut efectuate de posesorii de Logan-uri, Dacii papuc, etc...nu de 316i-uri si nici de alte masini mult mai puternice...

 

Bine, poate si pentru ca Logan-uri sunt mai multe :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

deci Basescu e de vina, huoo tiranu !

 

 

bai nu mai ziceti de Basel, ca el are dudui cu succesuri, europarlamentara, alta cu vanzari anterioare...totusi :laugh:

 

altfel e un model pentru toti :laugh: dupa chipul si asemanarea sa...asa e societatea azi :purple:

Link to comment
Share on other sites

hornet ,pai sti care e faza cu loganurile ..

 

ca lumea isi ia masinile submotorizate ..pt vremea asta..cum sa faci o depasire in siguranta cu un logan 1.4i 75cai (lesinat si incarcat) la 100-110 la ora , sa intri in depasire ,ca ai un bmw-u in cur si te impulsioneaza asta ..si sa speri ca nu dureaza 5 minute depasirea ?! :)..pe cand la porsche masina iti da impresia de mare si tare, puternic si de nestapanit..dar..

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

noname NU ERA BAUT! si nici nu ploua :frantics:

 

in fine, nu vreau sa merg cu discutia asta mai departe, ca iar imi sare vreo vena :)

adevarat,dar viteza ucide.nu comentez,am mers si mai merg noaptea cu viteza,destul de rar ce e drept...sper doar sa aleg locurile potrivite.am trecut de perioada cand teribilismul ma conducea.

 

in plus la noname au fost si bordurile :frantics:

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare altceva urat..dupa ce ca viata e urata si foarte-foarte scurta, alti se chinuie doar ca sa mai traiasca fiind bolnavi de diverse boli, alti incearca sa urce pe scara sociala si sa castige bani ..altii..sunt plini de bani si nu apreciaza nimic..si se omoara la 20 de ani intr-un porsche..da-l dracu de porsche , ca nu merita sa mori pt atat..sau pt ca ai baut nu mergi cu taxi acasa, asta daca nu ai nevasta soferita

 

Viata merita Traita..dar nu in felul celui cu porschele din acest caz.

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

radeti, dar chiar au fost. :thumbsup:

maxule nu am spus-o cu rautate sau in ras.nu vreau sa comentez pe langa acest subiect,dar....eu candmerg cu 200km/h in afara localitatii imi asum intreaga raspundere.daca nu stiu unde se poate si unde nu sa o calc...e la fel problema mea.

 

cat suntem in viata nu apreciem multe....uite un exemplu...sunt 100% constient ca tigarile imi fac NUMAI rau.si in continuare fumez.

off...azi nu am bagat o tigara..iar am o tentativa sa le las.. :download:

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa vad ca unii dintre voi cauta sa dea explicatii, pentru ce s-a intamplat. Permisul de conducator auto NU este un simplu card de plastic. Permisul reprezinta in primul rand faptul ca detinatorul cunoaste legile in vigoare din tara in care l-a dobandit, cunoaste elementele de baza in siguranta rutiera.. si multe altele. Dar in primul rand detinerea lui ar trebui caracterizata de RESPONSABILITATE din partea celui care il are. Responsabilitate pentru el, pentru cei din masina lui, si nu in ultimul rand pentru cei din jurul lui(pietoni, alti soferi, biciclisti etc). Degeaba ne ascundem in spatele faptului ca ne place viteza... vrem viteza.. Vrem senzatii tari? Mergem in locuri special amenajate(ca in strainatate) unde ne putem rupe gatul fara ca acest lucru sa dauneze altora. Asta cu Porsche-ul nu are scuza, parintii poate au sau poate nu au, nu este treaba mea sa judec, dar vina e in ultima instanta doar a lui... NU ai ce sa cauti baut/drogat.. mai stiu eu cum la volan.
Link to comment
Share on other sites

Intr-o tara civilizata da,cam asa ar trebui sa fie.Dar noi suntem in Romania.

Imi pare rau dar nu mai sunt de acord cu sintagma conform careia "traim in Romania". Gradul de civilizatie al une tari e dat de cetatenii ei, iar daca noi ne complacem in mediocritate, e grav. Fiecare dintre noi (cei care gandim cum trebuie bineinteles)ar trebui sa actionam mai responsabil, iar ca paranteza la accident... eu daca ii eram prieten cu adevarat respectivului NU in lasam sa se suie la volan(si crede-ma ca am facut faze d-astea alor mei prieteni). E un inceput, dar macar am pretentia ca eu si cei din jurul meu schimbam putin conceptia despre Romania. Si totul poate incepe de la simpla diferenta data de un muc de tigara aruncat pe geam sau lasat in scrumiera masinii pana o pot goli la gunoi

:thumbsup:

Edited by Blueeyes21
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Parintii poarta principala vina. L-au invatat pe copil ca-si poate permite orice, ca nu i se intampla nimic, il scapa tata de politie, il scapa de orice. Insa de intalnirea prematura cu Dumnezeu nu l-a mai putut scapa.

 

 

 

+1, cu o adnotare: Sinucigasii nu se intalnesc cu Dumnezeu, ci cu Celalalt....

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.