Jump to content

Vand BMW e90 330d an 2006 108000km


F10

Recommended Posts

Masina a fost adusa in 2008 in tara cu 24000km ,in acesti trei ani am reusit sa fac cu ea mai putin de 100.000km.

Se prezinta in stare tehnica si optica impecabila,nu a fost lovita, zgariata vreodata.Motor 231 cai , 500NM.

 

Dotari mai importatne :

 

-Pachet M interior-exterior

-Scaune combinatie stofa -alcantara antracit,tapiterie tavan negru

-Active Stearing

-Dublu climatronic

-Senzori parcare fata-spate

-Confort access

-Navigation professional

-Adaptives kurvenlicht

-Bixenon

-Tempomat activ cu functie de urmarire /franare

-Scaune partial electrice

-Bluetooth

-Comenzi vocale

-Incalzire scaune

-Scaune rabatabile spate cu sac de schiuri

-Jante M pe 17'' 225 fata ,255 pe spate

-Sistem audio hi-fi

-Pachet lumini

-Oglinzi electrice pliabile, heliomate

-Senzor ploaie

 

Exista multe alte optionale, se pot vedea din VIN ,pentru doritori.Dupa calculele mele erau dotari de 20000 de euro.

Masina se da fara portbagajul Thule, care apare in unele poze.

 

Pretul este de 20.000 negociabil.Stiu ca este mult dar si in Germania la dotarile astea e cam 20.000 ,si aici vorbim de o masina la care s-a platit taxa de inmatriculare

care dupa cum am auzit ar fi 4 mii de euro acuma.

 

Va rog nu va certati pe tema pretului,dupa cum am spus e negociabil.Eu stiu ce vand,masina a fost BMW premium selction, deci nu e bomba,cine o vrea la 15 mii de euro

e liber sa caute la bisnitari,dar sa nu se astepte ca are km in domeniul 100-200 mii km,si va umbla fara probleme, asta ca sa lamurim de la inceput anumite aspecte!

Accept orice fel de teste,verificari pana in panzele albe!

Motivul vanzarii:s-a inmultit familia, nu mai corespunde cerintelor de spatiu.

Poze:

4011708995_fabcb0e6f5_z.jpg

4011711269_cbb44c2abb_z.jpg

5151193331_cc711e2174_b.jpg

5151801622_1aaa639f79_b.jpg

5741897333_be7d994238_b.jpg

5742471540_b1809bf0f1_b.jpg

5742471098_fdf20cc056_b.jpg

Edited by E90
Link to comment
Share on other sites

Dc nu puneai poze prelucrate nu o vindeai!un fel de Boldy 2!Nu-i dau mai mult de o luna pana o vinde!maxim 17000 va lua pe ea tinand cont ca are 6 ani vechime!Frumoasa oricum.Pe autovit nu are rivala!

 

6 face in vara, pozele nu au fost prelucrate pentru vanzare,ele au fost facute din pasiune pentu masina si marca... :rolleyes:.Eu am spus cat e una la nemti,oricum imi place ca nimeni nu se cearta pe aici!

Link to comment
Share on other sites

Dc nu puneai poze prelucrate nu o vindeai!un fel de Boldy 2!Nu-i dau mai mult de o luna pana o vinde!maxim 17000 va lua pe ea tinand cont ca are 6 ani vechime!Frumoasa oricum.Pe autovit nu are rivala!

 

Lasa ca is mai bune astea mai vechi de 2007 :good:

Link to comment
Share on other sites

o masina foarte frumoasa si foarte buna ! si propietarul e de nota 10.

tin sa precizez (pentru ca el a uitat sau nu vrea probabil) ca-i un propietar foarte pretentios si pentru orice chestie a mers la BMW, si nu la service-uri de cartier :)

pentru unii conteaza asta.

Link to comment
Share on other sites

Numai lunaticii vizeaza o masina de genul asta (in stare buna) la 13.000 Euro.

 

Bafta la vanzare

Ohooo, e plin de lunatici din astia. Chiar sunt majoritari.

S-au invatat multi numai la pomeni si preturi de toata jena.

 

Bafta la vanzare. Frumoasa masina.

Link to comment
Share on other sites

Masina are admisie noua din primavara 2011, si am revopsit trimurile pe usi(shadow line) deoarece se albeau de la spuma activa de la spalatorie,acum arata identic cu starea originala.Are sistem hi-fi OEM retrofit montat de mine,site de la boxe fata de la Logic 7 (argintii)

Istoricul masinii cred ca se poate afla la orice service BMW

Edited by E90
Link to comment
Share on other sites

Masina a fost adusa in 2008 in tara cu 24000km ,in acesti trei ani am reusit sa fac cu ea mai putin de 100.000km.

Se prezinta in stare tehnica si optica impecabila,nu a fost lovita, zgariata vreodata.Motor 231 cai , 500NM.

 

Dotari mai importatne :

 

-Pachet M interior-exterior

-Scaune combinatie stofa -alcantara antracit,tapiterie tavan negru

-Active Stearing

-Dublu climatronic

-Senzori parcare fata-spate

-Confort access

-Navigation professional

-Adaptives kurvenlicht

-Bixenon

-Tempomat activ cu functie de urmarire /franare

-Scaune partial electrice

-Bluetooth

-Comenzi vocale

-Incalzire scaune

-Scaune rabatabile spate cu sac de schiuri

-Jante M pe 17'' 225 fata ,255 pe spate

-Sistem audio hi-fi

-Pachet lumini

-Oglinzi electrice pliabile, heliomate

-Senzor ploaie

 

Exista multe alte optionale, se pot vedea din VIN ,pentru doritori.Dupa calculele mele erau dotari de 20000 de euro.

Masina se da fara portbagajul Thule, care apare in unele poze.

 

Pretul este de 20.000 negociabil.Stiu ca este mult dar si in Germania la dotarile astea e cam 20.000 ,si aici vorbim de o masina la care s-a platit taxa de inmatriculare

care dupa cum am auzit ar fi 4 mii de euro acuma.

 

Va rog nu va certati pe tema pretului,dupa cum am spus e negociabil.Eu stiu ce vand,masina a fost BMW premium selction, deci nu e bomba,cine o vrea la 15 mii de euro

e liber sa caute la bisnitari,dar sa nu se astepte ca are km in domeniul 100-200 mii km,si va umbla fara probleme, asta ca sa lamurim de la inceput anumite aspecte!

Accept orice fel de teste,verificari pana in panzele albe!

Motivul vanzarii:s-a inmultit familia, nu mai corespunde cerintelor de spatiu.

Poze:

 

Esti mare cu pretu ala crede.ma !

Exact ca al tau am vazut la 14.990 to cu packet m etc !

Pai sincer cu 20.000 imi iau 5 de plangi .. ma rog nu o lua cu rautate e mare pretul si o sa vezi ca o sa scazi la pret !

 

 

Poftim !

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/111015-vand-e60-525d-2005/

Edited by mieZu' e pe Zona!
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A venit si momentul acesta...ce sa comentez masina aia e 50 de cai diferenta fata de amea,a apraut modelul nou de seria 5 de acum un an(F10),3-ul inca nu a aparut,credema si eu am roti pe masina si tetiere si isofix si tot ce vrei chiar si chei cu telecomanda iti vine sa plangi?:pardon: aia n-are nici M pack.Dar nu sunt eu aici sa te conving,daca nu vrei un 3 dece comentezi aiurea,am spus ca-i negociabil....
Link to comment
Share on other sites

Tu compari mere cu pere; nu spun ca nu e ok 5arul din ex tau dar 525d non M nu e 330d M..

Revenind, tu vrei sa spui ca pretul corect pt un 330d cu pachet M full e de 10.000euro cu 100tkm?? Ca atat iese daca scazi 4000eur taxa si vreo mie drumul pana in D.

Link to comment
Share on other sites

Ca fapt divers, o asemenea masina se gaseste in Germania pe la 17-18.000E. Cu aproximativ aceleasi dotari, cu un nr apropiat de km. Spun asta pentru ca ma uit de ceva timp dupa un 330i similar ca dotari. Daca folosesc acest calculator: http://www.4tuning.ro/calculator-taxa-auto-2012/, obtin o taxa de prima inmatriculare de 2050E. Masina este echipata cu filtru de particule nu?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.