Jump to content

Bmw, Locul I Mondial !


madax

Recommended Posts

Iata ca BMW iar castiga locul I la producatori auto :thumbsup::

 

http://www.automarke...ml#comment_post

Imi place expresia: ,,Noi nu producem canapele pe roti”. S-or referi numai la americani sau si la concurenti ( vezi Mercedes):poke:?

 

Mi se pare corect! Big, huge LIKE! :goodjob: :good:

Link to comment
Share on other sites

nu...defapt ei produc troace pe roti !!

 

poate produceau masini inainte, acum.....

 

Câştigătorul anului 2011 este unul clasic: BMW. Constructorul din Munchen, aflat pentru al şaselea an consecutiv în poziţia de lider al pieţei auto premium, a reuşit să vândă 1.38 de milioane de maşini, înregistrând o creştere de 12.8% în raport cu anul precedent. Pe locul al doilea, la doar 80.000 de maşini diferenţă, vine Audi. Cu 1.3 milioane de maşini vândute, producătorul din Ingolstadt s-a apropiat de bavarezi datorită unui progres de 19% în cursul acestui an. Anul 2011 a fost, de altfel, unul al premierelor pentru Audi, marca parte a Grupului VW depăşind Mercedes-Benz pentru prima dată în istoria sa de 102 ani. În sfârşit, pe ultima poziţie a podiumului apare Mercedes-Benz. Marca Grupului Daimler a avut cea mai mică creştere între primele trei clasate (+8%), cu 1.26 milioane de maşini vândute. :thumbsup:

 

 

d-rive

 

:LMAO: :LMAO: :LMAO:

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Iata ca BMW iar castiga locul I la producatori auto :thumbsup::

 

http://www.automarke...ml#comment_post

Imi place expresia: ,,Noi nu producem canapele pe roti”. S-or referi numai la americani sau si la concurenti ( vezi Mercedes):poke:?

 

Textul zicea : "ATS Âşi MKZ nu sunt concurenĂži reali pentru noi. Noi nu producem camioane, taxiuri Âşi autobuze. Nu producem canapele pe roĂži. ÂŞi nu luĂŁm maÂşini de volum pentru a le rebrandui Âşi a le vinde ca maÂşini premium"

 

 

Comentariu pe text(ca la clasa a 8-a/liceu):

 

"ATS Âşi MKZ nu sunt concurenĂži reali pentru noi". - este clar vorba de masinile americane ( Cadillac Âşi Lincoln )

"Noi nu producem camioane, taxiuri Âşi autobuze." - este clar vorba de Mercedes

"ÂŞi nu luĂŁm maÂşini de volum pentru a le rebrandui Âşi a le vinde ca maÂşini premium" - este clar vorba de Audi

 

si a mai ramas ...

 

"Nu producem canapele pe roĂži" - Care ghiceste ?

Link to comment
Share on other sites

canapele canapele , dar ei ofera cele mai largi variante de autovehicule , ca sa nu mai povestim la valoarea de revanzare , hai sa nu ne mintim :)

si eu am bmw si imi place enorm de mult , dar Mercedes cred ca e putin superior

(parerea mea)

 

blasfemieee :aikido:

Link to comment
Share on other sites

Si eu mai cred ca valoarea unui producator auto se vede prin vanzari, calitatea e recunoscuta prin cifra de afaceri!

 

restul e pur si simplu opinie personala.

 

Inseamna ca VW si Toyota sunt cele mai valoroase si calitative.

Ma surprinde ascensiunea lui Audi , a trecut de Mercedes, nu ma asteptam.

Link to comment
Share on other sites

Discutam de masini premium, defapt strict de top 3 asta.

Asa si TATA si alte modele se vand excelent in india si imprejurimi.

 

 

Daca in cazul celor 3 din top, 1 vinde mai mult, se vede limpede ca mai multi oameni si-au dat banii impacati ca au platit pentru un lucru de calitate, in pofita altor alegeri de gen.

 

Aici se vede calitatea.

Nu zic ca exista, ca sigur nu se mai fac masini ca in trecut, insa statisticile vorbesc, nu atitudinea de fanboy!

 

Cum crezi ca se masoara succesul unei afaceri? ca asta e pana la urma...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Una e succesul unei afaceri si alta e calitatea , cu ce e BMW mai calitativ ca Audi sau Mercedes?

Mai exista si marketing-ul care poate influenta vanzarile,conteaza si pretul, si oferta aftersale,si serviciile oferite de service-urile oficiale , sunt multi factori...

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

@bitz, pai poate vrei sa faci cunostinta cu toate cele 3 marci si ai sa vezi cu ce e BMW mai bun calitativ decat Mercedes si Audi.

Du-te si uita-te la masini, analizeaza-le si ai sa vezi.

Altfel, vorbim asa ca sa ne aflam in treaba si ne mai dam si pasionati sau cunoscatori.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu sunt Institut de Statistica sa vad diferentele de calitate, insa din toate partile sunt belele, motorul bkp de la audi, o mizerie( la 8000 km a schimbat ax cu came, tacheti, supape, masina noua, revizii pe garantie la reprezentanta), acum nu spun ca la bmw nu au fost probleme, s-au tot discutat, ce naiba.

 

Comparativ cu masinile din trecut, eu zic ca toate sunt slab calitativ facute, datorita tehnologiei utilizate, vremurilor noastre, etc.

 

Si inca ceva, audi imparte 80% din materialele de fabricatie cu vw, skoda, seat. Scuza-ma, e aceasi Marie, cu alta palarie!

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Bitz, pastreaza-ti pentru tine astea cu fanboy. Sunt pasionat si admirator al marcii BMW.

 

In rest, fiecare cu profesia lui... intamplator sau nu, la mine asta e, are legatura cu masinile, tu ce prasesti?

 

 

P.S. Ia si citeste pe unde au mai fost discutii pe forum Merc vs Audi vs BMW. Am expus acolo ce si cum.

Ce-ar fi daca as sta sa luminez in fiecare zi cate unul ca tine...

 

In fine, e si chestie de optiune personala cu marcile auto.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.