Jump to content

Sezonul 2012 - Formula 1


jon doe

Cine va fi campionul mondial al Formulei 1 in anul 2012 ?  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E greu de analizat de pe margine si privind doar la TV Formula 1.

 

Grosjean seamana cu Montoya, cum spunea si colegul e rapid dar ii lipseste rezistenta la stres din timpul cursei. Oricum e inca la inceput si daca reuseste sa-si stapaneasca cat de cat impulsurile nervoase ar aduce echipei un plus de echilibru. Daca nu va confirma cred ca abia in urmatorul sezon va fi cu adevarat greu pt. Grosjean, e o sansa sa poti sa lucrezi de la inceput cu o echpia de top trebuie fructificata.

Link to comment
Share on other sites

nu cred sincer ca sunt impulsuri nervoase, mai mult cred ca vrea sa arete ce bun pilot e el si fix din cauza asta se face praf de cate ori are ocazia

 

si un alt mare minus e ca nu gandeste in avans, pur si simplu vede 3 metrii in fata si atat, vede un loc se baga fara sa se gandeasca ce urmeaza , ce va face ala de langa el, etc

 

lucrurile astea sunt valabile pentru toata gasca grosjean, senna, kobayashi , maldonado

 

macar grosjean si maldonado sunt rapizi, daca ar reusi sa se tempereze putin ar fi probabil niste piloti buni, cred ca asta e si motivul pentru care le-au fost reinnoite contractele, au potential. totusi sunt ferm convins ca daca in 2013 vor continua ca si in 2012 amandoi vor zbura incepand cu 2014

 

problema cu senna si kobayashi este mult mai mare. pe langa faptul ca sunt la fel de tampiti ca si grosjean & maldonado , nu sunt nici pe departe la fel de rapizi. sa zicem ca kobayashi mai misca ceva dar senna e departe rau, dar rau de tot

 

pe senna nu-l mai vad conducand in f1 poate doar la o echipa unde conteaza sponsorii pilotului si mai putin pilotul in sine , cum ar fi caterham , dar nu pentru mult timp, parerea mea e ca senna e mult prea lent, mult prea tampit sa piloteze in F1

Link to comment
Share on other sites

nu l-au mai vrut la williams, ei au bani, au sponsori sunt o echipa consacrata

 

conteaza sponsorii pilotului la echipe mici, cum ar fi caterham , marussia , sauber

 

force india au declarat ca vor angaja pe cineva care le ofera performanta nu neaparat niste sponsori

 

caterham de exemplu sunt disperati dupa un pilot cu proprii sponsori, senna ar avea ceva sanse sa mearga acolo dar nu cred ca rezista mult timp, nici sposorii aia nu sunt prosti, au bagat bani in el in primul rand pentru nume, daca era macar un pilot mediocru avea sanse sa o frece in f1 vreo 20 de ani cum au facut multi altii, fara prea mari performante , dar nu este si nu o sa-l mai sprijine nimeni in viitor degeaba il cheama senna :thumbsup:

 

kobayashi e disperat rau sa adune ceva bani, pe el nu-l cheama senna si nu-l sponsorizeaza nimeni, asa ca si-a deschis un site online unde accepta donatii, cica a strans deja vreo 500k lire. oricum eu sunt 99% convins ca va ramane pe dinafara

 

ironic nu? cand te gandesti ca unii piloti f1 duc bani de acasa sa piloteze :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.