Jump to content

Intretinere In Constanta


Mircea-Si

Recommended Posts

Si eu tot la Bimmer Workshop ma duc.Nota 10 ptr acest service.

Un sfat ptr cei din Cta:evitati cu orice pret atelierul de cosmetica Margraf de pe B-dul Bratianu,putin mai sus de Lidl...Niste amatori,care in loc sa imi polisheze farurile,le-au ars,iar raspunsul lor a fost"pai asa ai venit cu masina la noi"A trebuit sa lustruiesc la acele faruri cate 4 ore ptr fiecare,ptr a le scoate fata.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ai BMW si esti din Constanta , clar " Bimmer Workshop " de pe varful cu dor inainte de sere.

Seriozitatea "in pom" preturile exagerate si multe alte probleme "inexplicabile".Am fost la ei de nevoie si pe langa faptul ca mi-au dat un termen initial pe care l-au depasit cu vreo 2 saptamani din cauza ca "au comandat piesa dar nu ajunge" m-am trezit si cu niste mirosuri de ulei ars prin masina.Ulei care se scursese la desfacerea motorului si nu fusese curatat...

Si eu auzisem numai de bine dar este ceea ce am patit pe pielea mea.Plus preturile care mi se par exagerate.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ăn ideea asta postez și eu. Sunt proaspĂŁtul proprietar al unui E90 320d LCI 130KW, an de fabricație 2011. Mașina are 158.000 de Km. Ăn vederea reviziilor, sau ĂŽn viitor al schimbului de distribuție (N47.20D), unde ar fi indicat sĂŁ apelez pentru astfel de servicii ? Am rĂŁsfoit forumul, ĂŽnsĂŁ fĂŁrĂŁ un rezultat concret. Revizii ĂŽn Constanța: Bimmer Workshop sau AB (eventual alte service-uri - autorizate RAR) ? Iar pentru schimbul de distribuție, cam care ar fi cel mai ok service Constanța/București.

VĂŁ mulțumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

De curand am fost eu la Bimmer Workshop, am cerut un deviz penru inlocuit bujii + releu + inlocuit garnituri galerie admisie si curatat. Deviz estimativ 1000 ron.

Foarte mult daca te gandesti ca oricum trebuie data galeria jos ca sa schimbi bujiile. Practic piese 500 ron, manopera 500 ron. Nu m-am mai dus pentru simplu fapt ca tipul de acolo incerca sa ma vrajeasca ca nu stie ce gaseste in egr de e manopera 500 ron.

 

Eu toate masinile (cele care au iesit din garantie si cele care n-ayu avut) le-am intretinut la Exclusive Garage, pe interioara 3, in curte cu Sorla, ENB. Acolo e nasol ca e foarte aglomerat dar patronul e destul de serios si nu isi bate joc de masina ta.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut Mircea! Stai sa inteleg , ca nu mi se pare normal. Inlocuire bujii+releu , curatat galerie admisie + schimbat garniturile ... doar 1000 ron (estimativ)?

De curand am curatat si eu galeria de admisie , adevarat ca nu am facut-o la Bimmer , dar ce vreau sa spun este ca doar garniturile sunt cca 25 ron bucata. Iar o-ringul ala de la tubulatura ce vine de la intercooler cam tot atat , deci se fac 125 ron. Un releu de bujii este cca 450 ron , iar o bujie este cca 90 ron. Deci se mai strang 810 ron . Practic doar piesele sunt cca 1000 Ron ...si nu 500 cum ai dedus tu. Manopera pentru demontat si curatat galeria ...probabil o fi 500 ron, ceea ce nu-i mult avand in vedere cat de mult se defriseaza pe la motor ca sa ajungi sa o desfaci + munca ca sa o cureti.

Sincer nu vad ceva extravagant in preturile astea ... le consider normale.

Nu am nimic cu cei de la Bimmer , am colaborat cu ei in trecut , cand inca erau pe Varful cu Dor. De cand s-au mutat la parcul Logistic , in zona Industriala, nu am avut ocazia sa-i vizitez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.