Jump to content

Vanzari X3


Romulus

Recommended Posts

Inteleg ca in UK si in alte tari, desi proaspat lansat X3 se vinde cu un pret foarte mic, cu 15% discount. Cand am verificat lista de preturi mi s-a parut pretul foarte apropiat de X5 si singurul motiv pentru care ai cumpara X3 in fata lui X5 ar fi tehnologia adusa la zi...

 

In Romania (CIP):

X3 3.0i 34.980 ?

X5 3.0i 39.980 ?

 

hm... diferenta e de 5.000 ?, ceea ce inseamna 12.5 %... e cam mare diferenta...

 

(Lista de preturi bmw.ro - Automobile Bavaria)

Link to comment
Share on other sites

BMW nu se prea vinde in Ro in general sau foarte putin anul trecut sau vandut de toate mix 400 buc.Si gandeste BMW a produs anul trecut 1,12 milioane incluzand si marca Mini,Rolls-Royce.Numai la Regensburg producem pe zi 1.100 buc si asta cu 6.000 oameni.
Link to comment
Share on other sites

Preturile pe care le-ai scris mai sus sunt CIP. Afla preturile TTI si o sa vezi cat costa un X5 in Ro.

Modelul X5 se produce numai in SUA si ajunge in Europa la un pret dublu din cauza taxelor vamale mari care se aplica automobilelor produse in afara Europei (ajunge in jurul a 80.000 Euro).Desi este la inceput, eu cred ca X3 va avea un succes mai mare decat X5 datorita in principal pretului mai mic pe care il are datorita producerii lui in Europa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

apropiat de X5 si singurul motiv pentru care ai cumpara X3 in fata lui X5 ar fi tehnologia adusa la zi...

 

 

 

X5-ul este o masina mai serioasa,mai sofisticata.La tehnologie nu sta rau nici X5-ul,calitatea interiorului este mai buna,exista motoare mari...

 

X3-ul are xdrive si airbag pe fibra optica,dar nu cred ca astea ar fi motivele de a cumpara x3 si nu x5.

Cine vrea X5 ,vrea sa arate ca are bani(in general).Nu da 2 bani pe tehnologie.E mare ,e scumpa,e ...BMW.

 

In Bucuresti sunt foarte multe, desi locurile de parcare sunt aproape inexistente iar pretul benzinei...

 

X3 este o masina simpatica si foarte placuta la condus(parere personala).Eu o prefer oricand in fata X5-ului.

Link to comment
Share on other sites

sa nu uitam ca X3-ul e European si ca din punct de vedere al taxelor conteaza. vama la X5 iti provoaca hematom pe creier. si nu cred ca alte X-uri ar sa fie mai accesibile decat X3.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.