Jump to content

Probleme sistem de racire 316i 99


Recommended Posts

MCO da,cand vorbesc de meniul 7 e test 7.

Ideea e urmatoarea:Ca sa ai acces la toate meniurile trebuie deblocat;daca nu il deblochezi nu ai acces numai la primul si al doilea.

La modelul meu `99 se deblocheaza in meniul 19 (test 19).

-tii apasat reset pana iti apare test 1,odata ce apare lasi butonul.

-apesi reset iar ca sa ajungi la test 19;lasi butonul si iti apare off,dupa 2 sec se schimba in on;apesi butonul pe off si iti apare "test 0"(asta inseamna ce e meniul deblocat,daca iti apare kilometrajul inseamna ca ai apasat pe on si nu e bine).

-schimbi meniul pe 7 de ex.acolo iti apare ceva de genul "089 7.0",primul numar fiind gradele,7(meniul 7),0 (submeniul 0)

meniul 7 are 3 submeniuri.

7.0 temperatura lichidului de racire

7.1 temperatura exterioara

7.2 viteza motorului /rpm

7.3 Viteza masinii km/h

Daca cauti pe net gasesti lista completa cu toate meniurile, si ce e fiecare.

 

Stergar/ la mine acul ajunge la mijloc pe la 73 grade.ramane acolo si cand ajung la 105,cand deschide termostatul.

 

 

da, am intrat si eu azi in meniul secret si am urmarit apa pe la 70si ceva de grade o am si eu la jumatate..si apoi creste..am lasat-o si mi-a ajuns pana la 99 si apoi 100 dar nu a ma crescut mai incolo....si termostatul imi daduse drumul.in fine. ms de pont cu meniu secret..tare. si cu rpm(ralantiul) e fain ca il poti vedea.

Link to comment
Share on other sites

MCO da,cand vorbesc de meniul 7 e test 7.

Ideea e urmatoarea:Ca sa ai acces la toate meniurile trebuie deblocat;daca nu il deblochezi nu ai acces numai la primul si al doilea.

La modelul meu `99 se deblocheaza in meniul 19 (test 19).

-tii apasat reset pana iti apare test 1,odata ce apare lasi butonul.

-apesi reset iar ca sa ajungi la test 19;lasi butonul si iti apare off,dupa 2 sec se schimba in on;apesi butonul pe off si iti apare "test 0"(asta inseamna ce e meniul deblocat,daca iti apare kilometrajul inseamna ca ai apasat pe on si nu e bine).

-schimbi meniul pe 7 de ex.acolo iti apare ceva de genul "089 7.0",primul numar fiind gradele,7(meniul 7),0 (submeniul 0)

meniul 7 are 3 submeniuri.

7.0 temperatura lichidului de racire

7.1 temperatura exterioara

7.2 viteza motorului /rpm

7.3 Viteza masinii km/h

Daca cauti pe net gasesti lista completa cu toate meniurile, si ce e fiecare.

 

Stergar/ la mine acul ajunge la mijloc pe la 73 grade.ramane acolo si cand ajung la 105,cand deschide termostatul.

 

m-am lamurit. merci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.