Jump to content

Recommended Posts

Ce marca de boxe de 13cm recomandati? O sa fie montate pe un E46 325ti (compact), in spate, in locul celor de fabrica care sunt foarte slabe.

 

Dar pt fata? Ce marca recomandati. Astea sunt pt un E30. :) - intrebarea asta este pt un membru mai timid :blink:) :))

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Ce marca de boxe de 13cm recomandati? O sa fie montate pe un E46 325ti (compact), in spate, in locul celor de fabrica care sunt foarte slabe. 

 

Dar pt fata? Ce marca recomandati. Astea sunt pt un E30. :)  - intrebarea asta este pt un membru mai timid :blink:) :))

16112[/snapback]

 

Eu nu prea as cauta o marca anume de boxe,as cauta care au cele mai bune performante (RMS,frecventa) la pretul cel mai bun.La un moment dat,cele mai bune boxe de dimensiunea asta erau niste Blaupunkt de 45W RMS,care erau cam 2 miloane,concurenta la banii astia fiind Sony si JVC cu doar 30W si Panasonic cu 35W.Am mai patit eu ca aveam boxe pe masina originale de 30W si am luat niste Panasonic ca erau ieftine si aveam head-unit Panasonic si aveau doar 25W.Singurul avantaj a fost ca am eliminat un barait enervant la una de pe spate,in rest insesizabila diferenta.Iar la modelele noi de BMW,cred ca boxele au peste 40W(asa aveam pe 525 E34 si erau Nokia) si are un amplif (headunit-ul original e deck) in portbagaj.Deci daca ia altceva,ar trebui sa ia si un amplif mai mare si niste boxe mai puternice de 40W la un pret cu mult mai mare.Eventual sa schimbe headunit-ul original cu ceva care e in stare sa scoata mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Legat expres de dif-uri, pentru ala nou in fatza as merge pe JBL/Infinity cu incredere...din ce se gaseste la noi pe piatza. In nici un caz panasonic, sony, JVC, etc.

Iar pentru fatza de la E30....e cam o lupta pierduta sa pui difuri bune in incinta de tabla. Poti sa pui si mama difurilor ca o sa se auda tot de cacao, cum am facut eu. Pe fatza am dif-uri de 100 de euro (Infinity 505CS) si datorita naturii (metal) si volumului(foarte foarte mic) al incintei se aud ca orice alte pocnitori de 3lei.

Prin vara urmeaza sa investesc in niste incinte custom pentru fatza ca e pacat de difuri. :blink:

Link to comment
Share on other sites

aha!

 

deci tu zici ca ar fi bine sa ramana astea. headunit-ul e bmw business cu cd, asta in caz ca, conteaza.

amplificatorul ala din portbagaj unde e mai exact??

16122[/snapback]

 

In stanga,in spate la stop,da jos imbracamintea si acolo tre sa fie.Daca schimba toata instalatia ar mai merge,dar asa doar ca sa puna niste boxe normale,nu are sens.Nu o sa se auda mai tare daca nu are cine sa bage semnal mai tare in ele.

Link to comment
Share on other sites

In stanga,in spate la stop,da jos imbracamintea si acolo tre sa fie.Daca schimba toata instalatia ar mai merge,dar asa doar ca sa puna niste boxe normale,nu are sens.Nu o sa se auda mai tare daca nu are cine sa bage semnal mai tare in ele.

16126[/snapback]

 

Decat boxele vroia sa le schimbe. Se aud incet de tot. Alea de pe fata, din usi se aud mai tare.

Link to comment
Share on other sites

Decat boxele vroia sa le schimbe. Se aud incet de tot. Alea de pe fata, din usi se aud mai tare.

16133[/snapback]

 

Poate a setat gresit fader-ul si a dat mai mult pe fata.Incearca sa dai tot pe spate si sa vezi cum se aude,iar apoi pe fata si compara.

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai asta e! dupa ce am facut "testul" :) asta am obs cat de aiurea se aude in comparatie cu cele din fata

16136[/snapback]

 

 

vezi ca pe la bazar vinde unu 2 boxe alpine.......exact ce ai nevoie :)

sa va puna draku vreunu sa ziceti ca nu-s bune ca va iau glanda :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai nu vrea sa decupeze placa aia.. trebuie de 13cm ca sa intre in locul celor vechi. 

 

PS: ale tale ce marca erau ca se auzeau bine.. :blink:

16274[/snapback]

 

Din pacate la dimensiunea asta,nu gaseste cine stie ce.Sa le dea jos si sa vada ce fel de boxe sunt,cat scot RMS.Si eventual sa caute unele mai puternice.Oricum din boxe de 13 nu poate scoate mare galagie.

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa zic ca e asa maniac cu muzica. Vrea doar sa se auda mai bine pe spate fara sa schimbe altceva in afara de boxe(:blink:)

 

5.6mil nu cred ca ar da...

 

in cazul in care o sa cumpere unele mai puternice o sa se auda mai bine? sau mai tre schimbate si amplif si headunit-ul?

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.