Jump to content

Recommended Posts

daca e pasionat tare omu , sa isi ia asa ceva , eu astea le am pe masina

Mbquart de 13''

ps : si pretu' pe masura ... 5.6 mil  :blink:

16284[/snapback]

 

Pai deja am urcat prea sus cu pretu.Normal ca exista boxe bune pe 13 dar la preturi ridicate.Asa pe la 2 milioane si ceva nu gaseste nimic.Si eu decat sa dau 5 jumate pe boxe pe 13,mai bine imi iau 2 ovale si tai placa acolo in spate,si mai raman si cu ceva bani,si iau si tub.Am vazut tub nou Blaupunkt in incinta cilindrica la 3 milioane,la un reprezentanta firmelor Pioneer,Sony si Blaupunkt de aici din Cluj.Un prieten de al meu si-a luat.La inceput se auzea naspa si am zis ca e de kkt,dar mi-a explicat ca tre sa treaca ceva timp ca sa nu stiu ce sa faca bobina mobila sau ceva asemanator si abia dupa aia incepe sa mearga bine.Si asa a fost,dupa o saptamana,se auzea marfa de tot.

Link to comment
Share on other sites

ce amplif sa schimbe ?  :) , boxele n-au amplif

da , daca le-ar schimba ar suna mai bine chiar daca headunitu e de kkt  :blink:

pe fata le lasa ashea ? sa le schimbe si pe alea ...

best buy sa zic asa : hertz si infinity

16286[/snapback]

 

Trebuie sa aiba amplif.Si tu ai amplif in masina,langa CD changer,in spatele stopului din stanga.

Link to comment
Share on other sites

wlf : :) , ce amplif mane ? ala e doar la modele cu DVD si cd-changer ... :blink:

316 i : avand in vedere ca sunt pe 13'' iti dai seama ca nu se misca prea tare , oricum is printre cele mai bune ... apropo ... kickeru nu face difuzoare asa mici ... noi acuma vb difuti mici nu de subwoofere .... daca vreti ii fac poza si la ala ... :)

Link to comment
Share on other sites

wlf :  :) , ce amplif mane ? ala e doar la modele cu DVD si cd-changer ...  :blink:

16298[/snapback]

 

Cred totusi ca e optional.Si poate e standard de la anumite modele in sus.Eu aveam amplif de fabrica pe 525 E34 '95.Un prieten cu 528 E39 are amplif la boxe.

Link to comment
Share on other sites

so : daca prietenul tau este din Bucuresti , iti recomand sa te duci la o firma care se ocupa cu asa ceva , eventual daca nu va descurcati sa le montati , sa vii le si monteze , iar ca firma , cel mai bine este sa vezi in magazin pe stand cum suna fiecare si alea le iei :blink:

parerea mea ti-am zis-o : HERTZ si INFINITY , raport pret/calitate , f bun

Link to comment
Share on other sites

Ce marca de boxe de 13cm recomandati? O sa fie montate pe un E46 325ti (compact), in spate, in locul celor de fabrica care sunt foarte slabe. 

 

Dar pt fata? Ce marca recomandati. Astea sunt pt un E30. :)  - intrebarea asta este pt un membru mai timid :blink:) :))

16112[/snapback]

 

 

Poti sa incerci si Pioneer.Mi se pare ca boxele de la ei se aud foarte bine.Era un dealer pe Stirbei Voda si unul pe Titulescu.

Link to comment
Share on other sites

Ieri le-am montat! 3 ore jumate a durat sa monteze 2 amarate de boxe. :blink: :) :)

 

Pana la urma a luat niste Infinity 5001 parca, 45W RMS.

 

Foarte mic locul unde sunt boxele. Nu e de mirare ca se auzea asa prost. Astea au incaput cu niste mici modificari. Surpriza a fost ca in partea dreapta era diferit locul fata de stanga si au fost ceva emotii ca nu va incape boxa. Vedeti si voi pozele...

post-93-1110435805_thumb.jpg

post-93-1110435819_thumb.jpg

post-93-1110435893_thumb.jpg

post-93-1110435908_thumb.jpg

post-93-1110435955_thumb.jpg

post-93-1110435985_thumb.jpg

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

nush de ce pui boxe bune in spate?! fatza tre buna de tot, spatele e doar rear fill, sin un sub in portbagaj :blink:

 

alpine nu face 5 1/4" decat in top of the line, vro 300 euro

Boston e OK

Focal e superb

 

 

cele mai bune sunt Morel, dupa urechea mea :) am pus o comanda sper sa vine repede :)

 

fatza

http://www.morelhifi.com/products/mob_2way_pulse.html

 

spate

http://www.morelhifi.com/products/mob_poin...kers_pulse.html

Edited by XR6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nush de ce pui boxe bune in spate?! fatza tre buna de tot, spatele e doar rear fill, sin un sub in portbagaj :blink:

 

alpine nu face 5 1/4" decat in top of the line, vro 300 euro

Boston e OK

Focal e superb

cele mai bune sunt Morel, dupa urechea mea :) am pus o comanda sper sa vine repede :)

 

fatza

http://www.morelhifi.com/products/mob_2way_pulse.html

 

spate

http://www.morelhifi.com/products/mob_poin...kers_pulse.html

69691[/snapback]

 

Iti intra boxele fara alte modificari? me refer aici la adancimea de montare...

 

Ce preturi ai la boxele astea?

Edited by deathrow
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

am si eu o nelamurire ... cum mama lu` #$&^*@ desfac ornamentele din plastic ce acopera difuzoarele de pe spate la un 316ti E46? Poate ma lamuriti voi....,

Si inca o chestie, pe realoem.com difuzorul de pe spate are prindere in 3 puncte... asa este? daca da.... cum pun dif. cu prindere in 4 puncte?... Multzam..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.