Jump to content

MYX 4


Myx

Recommended Posts

[daca vrei tips dublu trebuie schimbata toba . nu am vrut sa ma complic si cu asta , vezi ca mai are dorin la vanzare , initial ele sunt de 325i E92 daca nu ma insel . Costa 70 ron bucata , la mine a ajuns cu transport 110 plus montaj 50 ron si e game over :download:
Link to comment
Share on other sites

[daca vrei tips dublu trebuie schimbata toba . nu am vrut sa ma complic si cu asta , vezi ca mai are dorin la vanzare , initial ele sunt de 325i E92 daca nu ma insel . Costa 70 ron bucata , la mine a ajuns cu transport 110 plus montaj 50 ron si e game over :download:

Eventual luat unul aftermaket de la un firma ok, dar tot trebuie ceva pregatire pt ca am impresia ca trebuie taiat ca sa nu stea in afara ca nuca-n perete.

Link to comment
Share on other sites

Ce nu imi place la E46 este ca n-au fost in stare la bara clasica sa faca loc ca lumea pentru tips, sa stea in bara ca la pachetul M, nu pe sub bara. Eu de fiecare data cand mi-am pus tipsuri pe E46 a trebuit sa tai bara un pic mai mult ca sa para cat de cat mai integrat.

 

Ti-am zis ca arata mai bine asta de 72 mm. Iar de adaptat, orice tinichigiu se descurca daca stai langa el si ii explici ce vrei si cum sa arate. La E46 e usor ca tipsul iese drept din toba. La Alfa toba e undeva sus si tipsu coboara in L, deci trebuie sa faci un L pe noua masura a tipsului.

Link to comment
Share on other sites

Ce nu imi place la E46 este ca n-au fost in stare la bara clasica sa faca loc ca lumea pentru tips, sa stea in bara ca la pachetul M, nu pe sub bara. Eu de fiecare data cand mi-am pus tipsuri pe E46 a trebuit sa tai bara un pic mai mult ca sa para cat de cat mai integrat.

 

Ti-am zis ca arata mai bine asta de 72 mm. Iar de adaptat, orice tinichigiu se descurca daca stai langa el si ii explici ce vrei si cum sa arate. La E46 e usor ca tipsul iese drept din toba. La Alfa toba e undeva sus si tipsu coboara in L, deci trebuie sa faci un L pe noua masura a tipsului.

stiu ce zici , nici eu nu sufar ca se vede toata toba atarnand dar asta e . De asta am si vrut un tips discret . Am luat volanul azi e ireprosabil si eu folosesc rar cuvantul asta :D . Poze . :goodjob: volan executat de Xpert auto .

Link to comment
Share on other sites

Trebuie indoite bine arcurile alea dupa ce l-ai scos afara, deobicei nu reusesti sa bagi bine surubelnitele si il mai scoti cu japca, am patit si eu.

 

Eu i-as fi adaugat si lobi la volan, daca tot a fost imbracat.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie indoite bine arcurile alea dupa ce l-ai scos afara, deobicei nu reusesti sa bagi bine surubelnitele si il mai scoti cu japca, am patit si eu.

 

Eu i-as fi adaugat si lobi la volan, daca tot a fost imbracat.

 

am sa incerc sa repozitionez , nu am facut umflaturile alea ca mie-mi pare ca nu vin bine la volanul asta sport . Si asa m-am riscat sa il fac cu piele perforata , tot mi-era ca o sa para kitch dar e asa de bine facut incat e pur si simplu combinatia perfecta . Si calitatea pielii e maxima . In principiu am cautat un volan cu padele pt E46 si nu am gasit decat la preturi wow . Asa ca m-am multumit sa-l refac pe asta :rolleyes:

 

Cand 2 iti spun ca nu sta bine, du-te si "pune-l corect"

 

Da sa traiti , ma conformez , sincer pe mine nu prea ma streseaza fenomenul asta .

Link to comment
Share on other sites

Daca vreodata o sa imi imbrac volanul in piele, o sa il imbrac in alcantara. Am avut unul original de 330i editia aia limitata ZHP de USA, mi-a placut enorm. Si asa nu apuca sa se uzeze la mine, ca eu schimb masinile des.
Link to comment
Share on other sites

Daca vreodata o sa imi imbrac volanul in piele, o sa il imbrac in alcantara. Am avut unul original de 330i editia aia limitata ZHP de USA, mi-a placut enorm. Si asa nu apuca sa se uzeze la mine, ca eu schimb masinile des.

E frumos da' nu prea. Dupa cateva sesiuni de condus pe serpentine (mie unul imi transpira mainile), o sa puta volanul a caine mort.

Ontopic : a iesit superb volanul, ma duc si eu sapt asta sau saptamana viitoare la baieti sa-mi schimba pielea. Mai e volanul de schimb de la ro_Jamess la ei? Ca as vrea sa il imprumut si eu.

Link to comment
Share on other sites

depinde ce fel de material se foloseste, Alcantara propriu zisa este doar una si costa $100/m cel mai ieftin, pe alcantara.com. Multi folosesc imitatie care bineinteles ca nu are aceleasi proprietati de unde si consecintele. Si eu as vrea sa il fac cu Alcantara si ar fi bine de stiut ce material foloseste xpertauto! Este ceva de vorbit despre Alcantara, eu m-am documentat putin cand a trebuit sa imi schimb plafonul care era din fabrica cu Alcantara, sunt coduri de culoare si trebuie ales cu grija ca sa fie la fel, dar ca idee, masina are 8 ani iar diferenta de culoare este inexistenta intre cea veche si cea noua, asta spune mult despre calitate si rezistenta in timp, e drept ca fiind pe plafon si stalpi nu e suspusa stresului mecanic! La volan si scaune se complica situatia totusi!
Link to comment
Share on other sites

Ai idee cam in cat timp incepe sa se uzeze? probabil incepe sa se toceasca...

 

Pai ca fapt divers, al meu era second hand de pe un 330i ZHP din 2004 (asta se intampla in 2007), l-am cumparat cand eram in USA. Era lucios pe unele parti, dar se repara foarte usor, efectiv cu o guma de sters. Eu l-am si dat cu un tratament pentru suede si arata ca nou. L-am pus pe un 330xi, pe care l-am tinut vreo 10 luni, cand l-am dat era ca la inceput, nu mi s-a uzat aproape deloc.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
azi a implinit 180 k km si evident a vrut ceva de la mine . Vas expansiune nou pt ca trosnise si tasnea apa si suspectam ceva oscilatii la ralanti de la o bobina asa ca le-am schimbat pe toate ca sa nu mai suspectez nimic :yahoo: . Totul in regula acum :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.