Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Tot griul asta ramane, nu mai am nervi de schimbat culoare + ca nu vreau sa astept 4-5 saptamani (atat dureaza cu schimbat de culoare).

 

Masina va fi dezasamblata in mare pentru vopsit + cuptor la final. O sa incerc sa fac poze ;)

 

Am emotii pana o vad gata :rolleyes: In mod normal nu ar trebui sa imi fac griji, deoarece unde o duc au vopsit multe masini si integral si partial, am vazut masini vopsite de ei de 5-6 ani fara probleme + un e46 mov individual vopsit partial si a iesit foarte bine, dar tot abia astept sa o vad gata si ca e totul bine.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Cat dureaza sa o vopseasca? Estimativ bineinteles.

 

Daca-s aia de care mi-ai zis mai demult ca vopsesc bine, nu s-or face de ras fix la tine :) . Asa ca ia-o usor si fara stres.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Eu in locul tau ma gandeam la o schimbare de culoare daca tot faci asta, mai ales ca o sa tii masina si nu stai sa dai explicatii la vanzare de ce ai schimbat culoarea etc, nici nu stateam pe ganduri dar tu stii mai bine si iti respect alegerea, sunt convins ca ai tu ceva in cap! :)

 

Abia astept sa o vad, poate o vad si live, cand e gata :D Cine stie... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Stiu ce zici m-am gandit si eu, dar cum spuneam nu mai am nervi de schimbat culori, mi-a ajuns. :thumbsup:

 

Oricum va fi putin diferita cand iese de la vopsit, o sa revin cu poze cand e gata.

 

 

PS: Poate fac o excursie pana la tine vara asta. :D

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Am specificat clar ca nu are in cap sa faca asta deoarece si-ar lua prea putin si a bagat prea mult in aspect cat si in mecanic ca sa o vanda, nici eu nu as vinde-o, ramane in familie masina, stiu sigur! ;)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pai o sa dau acea folie jos, le pun direct pe far iar apoi peste o sa pun o folie de protectie speciala pt faruri. Multumesc pt sfaturi, interiorul nu o sa il ating si nici nu l-as fi sters cu carpa, nu am de ce doar sunt noi.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc.

 

Da, are putina rugina cam 4cm de suprafata la coltul usilor fata (nimic grav, pe interior) si pe pasajull de la usa din spate dreapta. Atat. Aripile fata nu au deloc pt ca am luat altele, cele vechi erau grav de tot, aripile spate si caroseria sunt ok.

 

De la 2 metri arata bine, dar cand te apropii de ea, vopseaua e zgariata, barile + capota + pragurile trebuie vopsite (capota de la pietricele, restul elementelor sunt din pachetul M ), portabagjul va fi CSL asa ca nu avea sens sa o vopsesc pe bucati.

 

O vopsesc integral dupa care o inrijesc.

 

Cand va fi gata, o sa pun poze mai detaliate, din toate unghiurile. Se vor vedea si farurile si tot ansamblul :frantics:

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.