Jump to content

BMW 318d E90 2008


Andrei_VUV

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mersi mult. :drinks:

Fir-ar el de capac...o buba generala la N47 :)

 

Acum ma cam enerveaza bluetooth-ul asta de pe masina pentru telefon. Agenda nu-mi apare pe display ca la sistemele professional, fiind business 6.5". E adevarat, a mea n-a avut bluetooth integrat si nu apare in lista de optiuni VIN.

Cand vreau sa dau un telefon trebuie sa caut in agenda nr. Cam aiurea, e sistem Parrot frantuzesc instalat de fostul proprietar.

 

Cel mai usor e cand trebuie sa raspund...dar cand e de sunat e ca naiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am si eu o nelamurire. Masina e luata in 2011 si taxa platita tot atunci. Acum sunt in proces pentru restituirea taxei, probabil mai dureaza cateva luni. Daca intre timp vand masina si ii dau clientului dovada ca taxa n-a fost restituita ce se intampla? Ar putea reusi schema asta si sa primesc banii dupa aia ?;)
Link to comment
Share on other sites

Eu spre exemplu am recuperat doua taxe dupa ce vandusem deja masinile. Si procesul l am inceput cand deja una din ele era de mult timp vanduta. Acum cu legile astea de acum nu stiu cum o mai fi. Eu am facut asta acum doi ani.
Link to comment
Share on other sites

Daca pana in momentul vanzarii nu ti-ai recuperat taxa, din punctul de vedere al finantelor esti cu ea platita.

Si eu am prieteni care au recuperat-o DUPA ce au vandut masina. Tara tuturor posibilitatilor... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De azi s-a shimbat un pic comportamentul masinii, soft nou custom de la Adi(bazare)de 175-180cp / 380-390Nm.

Dupa cateva teste masina are cu totul alta viata in ea. ;)

Ceva lag-uri pana in 2000rpm cu a 2-a dar probabil se va schimba in curand (ca si la E60), softul fiind proaspat. In rest de la a 3-a in sus se simte o diferenta destul de mare.

Link to comment
Share on other sites

Daca inlocuiesc E90 cu F10 deja pot spune ca nu mai am nici o masina de oras. Ma fac cu 2 baragladine(e60+f10) in curte :)

Stiu ca pretul e mai atractiv pentru F10 iar la anul va scadea sigur sub pragul de 20k euro. Chestia e ca motorul de 2.0d 184cp pus pe F10 e destul de puturos fata de cel anterior de pe e60 si nici cu resoftare nu rezolvi mare lucru. Ar mai fi o solutie cu 528i.

La anul raman in picioare variantele F30,X1,F10,Golf 6 sau 7 sau eventual Passat CC.

Link to comment
Share on other sites

Daca inlocuiesc E90 cu F10 deja pot spune ca nu mai am nici o masina de oras. Ma fac cu 2 baragladine(e60+f10) in curte :)

Stiu ca pretul e mai atractiv pentru F10 iar la anul va scadea sigur sub pragul de 20k euro. Chestia e ca motorul de 2.0d 184cp pus pe F10 e destul de puturos fata de cel anterior de pe e60 si nici cu resoftare nu rezolvi mare lucru. Ar mai fi o solutie cu 528i.

La anul raman in picioare variantele F30,X1,F10,Golf 6 sau 7 sau eventual Passat CC.

 

Poti scoate din ecuatie CC-urile, sunt prost gandite. Dupa cateva ore pe forumul VW imi vei da dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Poti scoate din ecuatie CC-urile, sunt prost gandite. Dupa cateva ore pe forumul VW imi vei da dreptate.

Poate modelul nou 2012 o fi mai reusit. Cel putin la exterior arata mai bine zic eu dar in rest nu prea cunosc detalii.

 

ps. Pentru unul care isi cauta masina si crede tot ce se spune pe forumuri, ar insemna sa ramana pieton :)

Link to comment
Share on other sites

Am vazut live modelul asta pe un seria 3 peste ocean de la distanta zici ca-i lci. Eu personal cu banii aia si cu o diferenta mica as schimba spatele cu un lci original. Iar legat de ce masina ai alege am mers de mai multe ori cu CC de 170cp cu dsg si mi-a placut foarte mult in toate conditiile de drum. Golful 7 nu-mi place deloc in interior are foarte mult plastic. Golf 6 este in familie si este super masina. Foarte multumiti de ea. Bafta in continuare. Edited by CTL90
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.