Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Concret nu m'am interesat, dar din cate am citit/auzit softurile Hamann sunt 1000e + TVA.

Rog pe domnul de la AB Aftersales sa ma corecteze daca gresesc.

 

Buna ziua,

 

Aproximativ 1200 eur + tva dar asteptam o proforma de la Hamann.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales.

Link to comment
Share on other sites

Pentru 318d 143cp ei spun ca il duc la 183cp.

Dar uite ce mai spun : * It is explicitly stated that the * marked parts are

race sport parts without german TĂV approval !.

In general TUV nu prea agreeaza firmele de chip tuning si de aceea nici nu primesc certificatul. Probabil ca si ei stiu problemele ulterioare care pot aparea in urma unei asa zise resoftari.

Din graficul ala se poate observa cuplul maxim care stock e undeva la 1750-1800rpm , pe cand cu softul Hamann creste la 1900rpm dupa cum afirma si ei. Aici nu prea arata bine. Ideal e sa ai cuplul maxim cat mai jos. Daca ar fi o resoftare perfecta ar trebui sa-l aduca undeva la 1600rpm.

post-53276-0-15592200-1346912784_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine activarea optiunii "Aux Heating", care mi-a disparut din meniu, tot pentru un e39 525d din 2001. Sunt din Targu Mures, unde si cand mi s-ar putea rescrie softul

Multumesc

 

 

Buna ziua,

 

Acesta optiune poate sa "dispara" daca unul din componentele electronice nu mai functioneaza sau este o eroare de soft.

Verificarea sistemului si eventual resoftarea se pot efectua la Autotransilvania Tg. Mures.

Va rog sa imi comunicati data la care doriti programarea pentru a anunta colegii mei de la service.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Imi puteti da va rog frumos un pret pentru pachetul aerodinamic BMW Performance (complet fata-spate-praguri)? Pentru un e90LCI ma intereseaza, serie de sasiu VJ90407. Doar pachetul in sine ma intereseaza, fara manopera montaj, vopsit.

 

Multumesc

 

 

Astept un raspuns, mersi.

Link to comment
Share on other sites

Astept un raspuns, mersi.

Buna ziua,

 

Am rugat un coleg de la piese sa imi trimita proforma.

Am nevoie de 2 lucruri: - adresa de mail unde sa va trimit proforma / pe pm

- sa imi spuneti daca doriti kit-ul complet cu cele 2 grile superioare negru mat + ornamente (aripioare) inferioare spoiler fata

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Am si eu nevoie de un pret total care sa includa manopera+ piese pentru schimbatul uleiului la cutia automata pentru e60 530d

Si costul unui update de soft pe toate modulele?

 

Buna ziua,

 

Am nevoie de seria de sasiu pentru a vedea ce tip de CVA este montata pe masina.

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit la un momentat de o geometrie pt un E46,am abandonat ideea dupa ce mi s-a spus ca nu pot sta langa masina cand se face geometria(mai exact langa mecanicul care face geometria) pe de alta parte un coleg a scris ca el a putut sta langa masina(era vorba de AB Baneasa ),pana la urma cum este?
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

O intrebare mai neobisnuita, dar importanta pentru mine si un viitor demers.

Imi puteti comunica va rog, culoarea uleiului MTF-LT2 comercializat de catre dealerii AB / BMW AG?

 

Multumesc,

Bogdan

 

Buna ziua,

 

Este de culoare galben inchis, similar cu culoarea motorinei.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Am vorbit la un momentat de o geometrie pt un E46,am abandonat ideea dupa ce mi s-a spus ca nu pot sta langa masina cand se face geometria(mai exact langa mecanicul care face geometria) pe de alta parte un coleg a scris ca el a putut sta langa masina(era vorba de AB Baneasa ),pana la urma cum este?

Buna ziua,

 

In anumite situatii speciale, cu aprobarea directorului, si pe propria raspundere a clientului se permite accesul clientului insotit de receptioner / responsabil atelier langa masina, pentru o anumita perioada de timp.

Situatia Dvs nu se incadreaza la nici o situatie speciala. Dvs doriti sa facem un reglaj bazat pe valori aproximative, intrucat masina Dvs nu mai are suspensie BMW. Asta inseamna ca intre Dvs si mecanic sa existe un soi de dialog cu privire la reparatie, lucru nepermis.

 

Multumes pentru intelegere.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

corect partial,de fapt eu urmaresc 2 lucruri:

-masina sa fie incarcata cum scrie in TIS

-fata sa fie "deschisa" cat mai aproape de valorile maxime,lucru care ar trebui sa il spun mecanicului care face "reparatia"

oricum e bine ca am clarificat treaba.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.