Jump to content

Video accident Valea Prahovei


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doamne! trebuie sa ai putere sa te uiti la ce e filmat dar sa incerci cat de putin sa te pui in locul celor 4. Imi pare rau de lipsa de promptitudine a ambulantei si de faptul ca nu s-au implicat mai multi conducatori auto la acordarea primului ajutor. Inca nu mi-am revenit dupa cele vazute. Atentie maxima...
Link to comment
Share on other sites

Doamne! trebuie sa ai putere sa te uiti la ce e filmat dar sa incerci cat de putin sa te pui in locul celor 4. Imi pare rau de lipsa de promptitudine a ambulantei si de faptul ca nu s-au implicat mai multi conducatori auto la acordarea primului ajutor. Inca nu mi-am revenit dupa cele vazute. Atentie maxima...

167683[/snapback]

 

Asta ne asteapta. Poate scapam, dar apoi avem de luptat cu sistemul sanitar din Romania si cu celelalte institutii care ar trebui sa ne ajute la necaz.

Link to comment
Share on other sites

In opinia mea, cu siguranta. Cand suntem la volan trebuie sa avem in minte imaginea asta, pentru ca intr-o secunda oricare din noi poate trece de la caldurica scaunului si dorinta de adrenalina, la raceala asfaltului si nevoia de ambulanta.

 

In plus, se poate observa cum toti ocupantii au fost ejectati de impact din cauza ca nu purtau centuri, in afara de sofer, care a fost prins de bord. Cred ca ranile nu erau asa de dramatice daca toti purtau centura.

Link to comment
Share on other sites

Cauzele accidentului asta sunt irelevante in acest moment. La fel si marca. Ideea mea era sa vizionati ce se intampla DUPA.

 

Daca spui ca tie nu ti se intampla...

Daca spui ca masina ta te va feri de asa ceva...

Daca crezi ca tu arati mai bine pe asfalt...

 

E posibil. Eu nu cred. In fata mortii si a durerii toti suntem egali.

Link to comment
Share on other sites

Cauzele accidentului asta sunt irelevante in acest moment. La fel si marca. Ideea mea era sa vizionati ce se intampla DUPA.

 

Daca spui ca tie nu ti se intampla...

Daca spui ca masina ta te va feri de asa ceva...

Daca crezi ca tu arati mai bine pe asfalt...

 

E posibil. Eu nu cred. In fata mortii si a durerii toti suntem egali.

167798[/snapback]

 

 

 

oricum au scapat mai bine asa decat daca purtau centuri.

Link to comment
Share on other sites

oricum au scapat mai bine asa decat daca purtau centuri.

167799[/snapback]

 

Nu cred. Daca te uiti la ce rani au la picioare si cap... NU CRED. Nu discutam de sofer, ca e un caz special, dar ceilalti trei s-ar fi dat jos din masina pe picioare daca aveau centuri, poate cu vanatai...

 

Barbatul de jos, are o rana pe partea interioara a femurului... Rana provocata de ejectarea din masina. Probabil din cauza ei a si murit. Sau a loviturii de asfalt.

 

In cazul ejectarii din masina sansele sa mori intr-un accident sunt de 4 ori mai mari decat sa mori in cazul in care sistemele de retinere functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca a contat la acest accident marca masinii cat a contat neatentia soferului (ce am inteles eu, evitarea biciclistului cu viraj brusc stanga) si consecintele accidentului. Ce pot sa zic am avut si eu un accident anul acesta in care am asteptat putin plin de dureri venirea salvarii(fractura de aripa iliaca) groaznic... ai da tot ce ai sa poti da timpul inapoi 2,3...5 min. Imi doresc sa imi amintesc de aceste faze cand ma mai "mananca" piciorul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.