Jump to content

Vand BMW E65 730D


dumi

Recommended Posts

O vinde, din cate am observat e aproape cea mai ieftina de pe autovit. Stiti si voi ca pretul e cel mai important pentru astia care cauta asemenea masini, prea putin ii intereseaza starea tehnica. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Man epava nu prea e, adica mai exact la ce te referi cand zici ca este epava, lasand la o parte partea cu cutia? Interiorul e ok, e adevarat ca dadeau mai bine niste scaune cum le-ai vandut tu p-alea odinioara pe ea decat astea din prezent. Afara de partea cu cutia si cu discurile de frana care necesita schimbate (care de altfel sunt consumabile) nu prea ii gasesc multe lipsuri. Daca ar fi sa o compar cu alte masini din perioada aia eu zic ca e mai mult decat ok. Si chiar nu o laud, zic si eu asa, nu neaparat ca e a mea.

 

WLF: eu sa stii ca nu eram chitit pe E65, insa daca omu a vrut schimb pe schimb cu Allroad-ul meu, ce era sa fac? Sa zic nu? Asta a fost am acceptat, gandindu-ma ca am placerea de a avea si seria 7 pt ceva timp. Mi-am zis, hai sa vedem cum e si asta 8)

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

dumi=duma? da, sure. cee am vrut sa spun mai sus, ca daca esti corect ii faci schimbul, nu te mai arde aiurea. e clar ca te caci pe tine pentru 1500. la o asemenea masina 1500 ron means : kriza, caca-maca. :popcorn:

 

e clar si sunt de acord cu miken, problema e huge! " Asta daca nu cumva ai fost pana acum la cateva teste cum spui tu si ti-au zis toti ca o sa te coste o avere cutia, deci mai bine scapi repede de ea. "

Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

Muntene ti s-a pus pata pe mine, sau care e problema ta?? Vezi ca sunt probleme mari cu incalzirea globala, cauta-ma pe acolo..

 

Iti scartzie usa de la wc-ul din curte intre timp, mai unge-o si tu, sau nu gasesti vaselina pe acolo pe la tine in UK?

 

 

"Este foarte deranjant acel zgomot, parca deschid usa de la wc de curte si scartie de rupe" by Munteanu

Link to comment
Share on other sites

parca cea din TM arata mai bine, are si km mai putini si un 1 an mai noua :), cate din datele alea or fi adevarate ramane de vazut, dar plecand de la prezumtia de adevar a anunturilor aia sta mai bine...nu am fost niciodata fan E65, facelift-ul parca arata o idee mai bine daca are jantele/culoarea/echiparea corespunzatoare, altfel mi s-au parut mereu niste vapoare de masini, A8-ul din aceeasi generatie parca arata mai sportiv, mai adunat iar trecerea timpului nu l-a uratit, asta parca cu cat trece vremea peste ea cu atat se urateste mai tare...in schimb E38-ul are in continuare aceeasi alura zvelta, parca nu a imbatranit deloc....just my 2c :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Eu tind sa cred ca nu are km aia, pe langa asta mi se pare ca nici trapa nu are, eu as da 100euro in plus ca sa am trapa la orice masina. Pe langa asta, badge-ul ala cu 760i + V12-le ala, ar trebui sa spuna ceva despre masina respectiva/proprietar/modul de utilizare. Zic si eu acuma...

 

 

Cat despre Audi A8, cel din 2003 in sus arata foarte bine, fata de gogosarul ala aplatizat anterior.

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

O vinde, din cate am observat e aproape cea mai ieftina de pe autovit. Stiti si voi ca pretul e cel mai important pentru astia care cauta asemenea masini, prea putin ii intereseaza starea tehnica.

nu are treaba pretul,nu prea are aspect "estetic:" si la asta se mai uita lumea,nu merge nici luata sa o spoiesti si sa o arunci mai departe e cam mult de bagat in ea.

Link to comment
Share on other sites

Nici pozele alea de pe autovit nu au fost prea inspirate, nu aveam altele pe-atunci. Mai are 5 zile anuntul acolo si apoi am sa schimb pozele si sa promovez anuntul pe prima pagina ;)
Link to comment
Share on other sites

de A8-ul acela si vorbeam...fa-i si tu niste poze mai reusite, pozele din anunt nu o pun deloc in valoare, trimite-i lui Boldy unele sa ti le pregateasca asa frumos :). Ce vrei sa iti iei dupa ce o dai/schimbi ?
Link to comment
Share on other sites

Nu m-am gandit la ceva anume, as fi vrut sa raman la bmw si sa iau ceva ce nu am mai avut pana acum. Zilele trecute chiar ma batea gandul sa iau un Cooper S, draguta masina aia.

Pe de alta parte si un papagal cabrio nu mi-ar displace. Ramane de vazut. Si un E39 special edition mi-ar place, ala cu interiorul portocaliu/maro, insa putine sunt in mintea lor.

Ma mai gandeam la un E-klasse insa masina aia e cam sub semnul intrebarii la mine. Depinde de oferte, sunt foarte flexibil de obicei :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Am iesit in castig e adevarat. Nu vad insa de ce sa bag bani in ea ca sa o repar si so dau la altu apoi..

Masina merge la fel de bine ca si alte masini, mai putin partea cu socurile cand si cand la semafor uneori, socuri care depind f mult de perceptia fiecaruia.

 

 

Allroad-ul il pusesem in 10000, cum nimeni nu l-a luat cu bani am facut s/s cu septaru asta..

 

 

Sent from my GT-I9100

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Am iesit in castig e adevarat. Nu vad insa de ce sa bag bani in ea ca sa o repar si so dau la altu apoi..

Masina merge la fel de bine ca si alte masini, mai putin partea cu socurile cand si cand la semafor uneori, socuri care depind f mult de perceptia fiecaruia.

 

 

Allroad-ul il pusesem in 10000, cum nimeni nu l-a luat cu bani am facut s/s cu septaru asta..

 

 

Sent from my GT-I9100

eu am schimbat uleiul la a mea si am scapat de socuri, acum ma rog eu vreau sa tin masina si am avut noroc sa nu aibe altceva la cutie.

mi-a placut 535d care l-ai avut pacat ca nici ala nu era in mintile lui

bafta la vanzare

 

hai ca am postat de la sotie de pe cont :laugh:

Edited by MonicaP
Link to comment
Share on other sites

B-490-RZV Acum am vazut pretul masini, de pe tel nu mergea link-ul de pe mobile. Ai o masina frumoasa si pare intretinuta, iar daca acei km sunt reali e si mai si.

Atata tot ca daca e sa dau 15000 euro pe o masina, nu te supara pe mine insa clar mi-as lua un Lci. Nu am nimic cu Audi, insa tind mai mult spre bmw la pretul ala. Apropo la ce diferenta te-ai gandit? Intreb ca vad ca se poarta s/s-urile :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.