Jump to content

Semnalizatoare e46 U.S. Style


Adi_UZI

Recommended Posts

Costi nu ma refeream la tine, dar ma enervez cand vad cata foame de bani e in jur si atata secret de stat frate, cu 2 cacaturi de click.

 

Eu daca m.as ocupa cu asa ceva ... mare service, mare ... mi-ar fi jena sa cer bani pentru asa ceva.

I-as da o solutie de jante si una de dresing pe banii aia.

 

Costi de 3 zile nu fumez si cota irascibilitatii a ajuns cote fierbinti :rolleyes:

 

Voie buna.:flowers:

E postat totul in DIY-ul meu. Daca nu as fi vrut sa ajut, nu l-as fi postat, dar nici nu pot sa repet la fiecare in parte ce sa faca, cum sa-si instaleze ediabas si toate prostiile. In DIY scrie "Consider ca stiti deja sa folositi NCS Expert", eu doar i-am ajutat cu setarile care trebuie modificate. Celor din Timisoara le fac contracost, e timpul meu si cer cat vreau pe el.

Edited by Nicoara Alex
Link to comment
Share on other sites

Rgl tu esti ? Sau ai dat contu la altu ?

De ce sa se facĂŁ gratis la toți ? Au pus bani la scule cu tine ? Au stat noptile lângĂŁ tine când te chinuiai sa ĂŽnveți ce și cum se lucreaza cu ele ?

timpul tau care il pierzi cu fiecare nu e important ?

Si sa nu uitam ca sunt multi nesimtiti care nici mersi nu iti zic.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt Robytza ... dar m.a activat cand vad atata cinism.

 

Uitam de sensul acestui forum si pasiunea ne este umbrita de foamea de bani.

Acuma Roby sincer ce scoala iti trebuie sa activezi US style.

 

Si cine si-a luat scule special pt asta ?

 

Dar daca asa merge treaba .. "Toatiii timpul meu, cer cat vreau pe el ... fraier sa fie ... se naste unul in fiecare zi"

 

Astea ma deranjeaza profund.

Dar sa incheiem aici.

 

Eu daca imi iau programul va fac gratis in Oradea.

 

Apropo Us style asta se activeaza si pe spate si lateral sau doar pe fata ?

Edited by 81rgl
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O sa arunce astia cu rosii dupa tine ca le iei clientii :))) Oricum dupa ce vei invata sa faci asta( luni si nopti nedormite) poate te razgandesti si o vei face pe bani :)))

 

edit: voie buna sa ai thumbsup.png

Edited by Severus
Link to comment
Share on other sites

ii scot protectia de eroare daca are angel si anulez ceck-u la poziti ca sa nu mai aiba eroare... asa gandita in 2 minute nu luni de zile si nopti.

 

Ma rog, am sa ma documentez si gratis am sa fac in Oradea cacat de US style.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ghita eu zic ca de data asta n-ai nici un pic de dreptate :)

practic esti de partea analfabetilor sau cocalarilor si iti bagi p..... in timpul celor care au ceva in capu de pe umeri ....

tu practic afirmi ca eu, x, y, z, suntem obligati practic de natura sa alergam prin oras dupa toti scuipatorii de seminte ca sa le activam ce vor ei, cand vor ei, unde vor ei, gratis.

si sa le mai dam si un suc, plm, ca doar nu o sa stea pe sec sa se uite la noi cand lucram...

corect ?

ba ghita..... da-o drac de treaba.... ajuti prietenii.... dar necunoscutii cu care nu ai nici o treaba ce "vina" au ca sa le "rapesti" 10 minute pentru activari pe masina lor ?

 

LE : daca anulezi cum zici tu, nu se mai aprind dimmed semnalele gen us-style si nici eroare nu mai e

suna-ma ca-ti zic eu ce sa cumperi ca sa faci la toti american style sau ce vor ei ....

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

MAh Roby scurt vine unul la tine si iti zice ca vrea US style si nu stai pe masina 4 saptamani ... ci 2 minute ...

 

Ii ceri bani pt aia.?

 

Acuma nu exagera ... eu ma refeream la cunostinte si apropiati. cum ar fi initiatorul acestui topic ... este aici cu noi si nu cred ca si-a facut cont pt a primi US style gratis. Dar nici unul din zona lui nu s-a oferit sa faca caest lucru ... cand s-a vazut cum si cat se streseaza ... si se vede ca nu e un scuipator de seminte.

 

L.E.

 

Nu sa ii schimbi toate setarile din modulul comfort.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dap :) felicitari :)

daca aveai un PASoft 1.4 de 200 RON rezolvai din 2 clickuri :)

Salut, PASoft asta este cumva tot una cu BMW Scanner 1.4.0?

Eu am BMW Scanner 1.4.0 si nu reusesc sa activez optiunea US Style, in ciuda faptului ca am bifat US acolo la LCM, tot nu functioneaza. Crezi ca imi poti da vreo idee despre asta?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut, PASoft asta este cumva tot una cu BMW Scanner 1.4.0?

Eu am BMW Scanner 1.4.0 si nu reusesc sa activez optiunea US Style, in ciuda faptului ca am bifat US acolo la LCM, tot nu functioneaza. Crezi ca imi poti da vreo idee despre asta?

Multumesc!

 

este acelasi lucru. PASoft este firma care face BMW Scanner.

merge activat US Style, dar trebuie puse mai multe bife cu atentie pe acolo.

nu stiu sa ti le spun asa din cap, ci doar stiu sa le fac pe masina.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

este acelasi lucru. PASoft este firma care face BMW Scanner.

merge activat US Style, dar trebuie puse mai multe bife cu atentie pe acolo.

nu stiu sa ti le spun asa din cap, ci doar stiu sa le fac pe masina.

Depinde de Coding Index, pe 28 puteai doar sa activezi US DRL, sau Euro DRL, ambele nu aveau nici un efect.

Link to comment
Share on other sites

asa cum am zis mai sus... nu stiu asa "la rece" ...

stiu doar sa le bifez pe masina... si nici acolo asa direct.... le mai incerc ca nu fac toata ziua si nu le mai tin minte...

cert e ca am facut cu pasoft la orice masina si nu a fost una la care sa nu mearga si sa fie nevoie sa modific cu NCS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.