Jump to content

vand bmw 520 1975


rechin5

Recommended Posts

Cred ca ai gresit moneda prietene :rolleyes: Masina arata bine, rugina nu cred ca nu are, pur si simplu nu cred.Ah, ca nu se vede e cu totul altceva , nu te supara.La banii astia sper ca nu te grabesti sa o vinzi :thumbsup: . Eu iti urez bafta si toate cele bune
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai gresit moneda prietene :rolleyes: Masina arata bine, rugina nu cred ca nu are, pur si simplu nu cred.Ah, ca nu se vede e cu totul altceva , nu te supara.La banii astia sper ca nu te grabesti sa o vinzi :thumbsup: . Eu iti urez bafta si toate cele bune

ok..in privinta monezii poate,,dar astept oferte..dar iti garantez ca rugina nu are!! este f bine intretinuta!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai gresit moneda prietene :rolleyes: Masina arata bine, rugina nu cred ca nu are, pur si simplu nu cred.Ah, ca nu se vede e cu totul altceva , nu te supara.La banii astia sper ca nu te grabesti sa o vinzi :thumbsup: . Eu iti urez bafta si toate cele bune

 

 

Lasa omul in pace, e dreptul lui sa ceara cat vrea. E21 in starea asta sunt foarte putine la noi. Ai idee cat costa taxa de inmatriculare la o astfel de masina? (9500E) Si rugina de unde stii ca are, esti ruda cu mama omida?

Edited by cristimm
Link to comment
Share on other sites

Da frumoasa masina intretinuta chiar,asta se vede.....sunt interesat de investitiile pe care le-ai facut din cate vad eu in poza parca evacuarea finala este noua...ai schimbat-o tu caci dupa 10 ani nu poate sa se mentina in starea aia sau poate au fost schimbate piese si apoi tinuta 10 ani.....nu te supara ca te intreb dar...Din ce motiv a stat ia in garaj 10 ani???
Link to comment
Share on other sites

Lasa omul in pace, e dreptul lui sa ceara cat vrea. E21 in starea asta sunt foarte putine la noi. Ai idee cat costa taxa de inmatriculare la o astfel de masina? (9500E) Si rugina de unde stii ca are, esti ruda cu mama omida?

 

 

Nu stiu unde ai vazut tu ironia in postul meu dar te asigur ca nu asta era intentia.

Dar iti raspund ironii tale si iti spun ca ai postat la alt topic decat ai vrut, aici e vorba de E12. Daca vrei sa vezi rugina o cauti in zona compartimentului motor intre jug si caroserie apoi in zona podului pedalier, ridici mocheta si voila. Apoi da rezervorul jos si vei mai avea o surpriza. Ar mai fi si pe interiorul segmentilor de aripa spate(nu neaparat).

N-am zis sa nu ceara sau ca masina nu merita atat, doar ca exista putini interesati de asa ceva iar aceia deja au surse ieftine de piese/masini. Bafta si tie , bea un suc rece de portocale, calmeaza-te , respira...te vei simti mai bine

Edited by blitzu
Link to comment
Share on other sites

Da frumoasa masina intretinuta chiar,asta se vede.....sunt interesat de investitiile pe care le-ai facut din cate vad eu in poza parca evacuarea finala este noua...ai schimbat-o tu caci dupa 10 ani nu poate sa se mentina in starea aia sau poate au fost schimbate piese si apoi tinuta 10 ani.....nu te supara ca te intreb dar...Din ce motiv a stat ia in garaj 10 ani???

al doilea propietar si ultimul are aproape 80 de ani...motivul ptr care a stat in garaj..la masina a fost reafacuta evacuarea,schimbata pompa de benzina,in momentul in care am achizitionat masina avea rotile blocate,pistonasele blocate ,masina a trecut prin itp,este functionala 100%.dupa 37 de ani

Link to comment
Share on other sites

Lasa omul in pace, e dreptul lui sa ceara cat vrea. E21 in starea asta sunt foarte putine la noi. Ai idee cat costa taxa de inmatriculare la o astfel de masina? (9500E) Si rugina de unde stii ca are, esti ruda cu mama omida?

din cate stiu eu o masina mai veche de 30 de ani poate fi inmatriculata ca masina de epoca si nu plateste TAXA.

Link to comment
Share on other sites

pune seria Âşasiului. nu te poĂži lua dupĂŁ talon. la e12-le meu scria anul fabricaĂžiei '84, ceea ce e imposibil, din moment ce maÂşina era fĂŁcutĂŁ ĂŽn germania, nu ĂŽn africa de sud.

 

Dacã maºina ta era din 75, ar fi trebuit sã aibã stopuri mai mici ºi uºiÞa de la rezervor trebuia sã fie În spate, lângã stopul din dreapta.

MaÂşina ta are elemente de facelift, deci ar trebui sĂŁ aibĂŁ anul fabricaĂžiei dupĂŁ 76..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.