Jump to content

PRESTIDIGITATIE?


CARDAN

Recommended Posts

Ai vazut cu ochii tai, ca scria cifrele 640000 si simbolul km langa ?!

Meniul ala secret este complex si afiseaza o gramada de valori si parametrii...

 

cine ride la urma, ride mai bine!

eu nu am acum bmw pentru intilnire.

dar daca va tine si vreti adevarul de la un electronist neamt si pe felie la Bayerische Motoren Werke AG

veniti la breaza oricand va tine buzunarul si increderea in scula din dotare.

veti afla niste kilometraje incredibile, demne de risu-plinsu pentru fecioarele voastre neprihanite...

sorry!

 

:blush:

Link to comment
Share on other sites

pai ce scula ?? parca ziceai ca e doar din butoane manevra ...

 

Scula e masina ta. Adica sa te duci cu masina ta la ala, si iti spune cati km ai.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

cine ride la urma, ride mai bine!

eu nu am acum bmw pentru intilnire.

dar daca va tine si vreti adevarul de la un electronist neamt si pe felie la Bayerische Motoren Werke AG

veniti la breaza oricand va tine buzunarul si increderea in scula din dotare.

veti afla niste kilometraje incredibile, demne de risu-plinsu pentru fecioarele voastre neprihanite...

sorry!

 

:blush:

 

 

Tu nu vrei sa intelegi ca ala te-a pacalit, ca e un idiot care habar nu are ce face?

 

La orice BMW exista un meniu ascuns, la care ajungi tinand apasat un buton din bord si in acelasi timp pui contactul.

 

Nu iti arata km, baga bine la cap. Iti arata niste date specifice modelului respectiv.

Link to comment
Share on other sites

@cardan Incredibil! Cum sa crezi asa ceva?? :))

Din ce stiu eu, pe tester se vad orele de functionare si de acolo se aproximeaza km, dar in meniul ascuns nu vezi NICIODATA km real :))

Link to comment
Share on other sites

Din cate inteleg eu consultantul si-a luat 100 euro pt ca l-a consiliat la cumpararea unei masini, nu neaparat ca i-a spus km reali. Intr-adevar e mult 100 euro.

In alta ordine de idei, mi-am vandut masina recent, un E36 316i, si cumparatorul a venit tot cu un "consultant" :)

Se uita asta in bord, butoneaza pe acolo si imi zice ca masina are 360 000 km... in bord arata 200 000 km.

Inclin sa-i dau dreptate ca masina am luat-o de la un samsar, la 165 000 km acum 4 ani, care a uitat in torpedou cartea service a masinii, in care reviziile s-au oprit pe la 270 000 km :))

Si totusi motorul mergea perfect.

Se pare ca a mai aparut o meserie, cea de consultant auto.

Link to comment
Share on other sites

:hyper: prietene daca el nu s-a simtit jignit ca ala i-a cerut 100 de euro...

 

 

ce i-am zis eu este un compliment!

 

 

nu emy blue, ce i-ai scris tu a fost foare aproape de mitocanie. pe langa clasica bucurie de la raul altuia, aroganta "prieteniei" care i-o adresezi lui Siulian nu face decat sa denote fie:

 

A esti un tip foare dur.

B lol

Link to comment
Share on other sites

nu emy blue, ce i-ai scris tu a fost foare aproape de mitocanie. pe langa clasica bucurie de la raul altuia, aroganta "prieteniei" care i-o adresezi lui Siulian nu face decat sa denote fie:

 

A esti un tip foare dur.

B lol

aleg varianta b :laugh:

 

 

 

 

 

 

 

raspuns corect! ce am castigat?

Link to comment
Share on other sites

Aflarea km reali din butoanele de pe bord e o mare PROSTIE. Cifrele alea indica cu totul altceva. Cine mai crede prostiile astea poate sa faca urmatorul test, sa isi dea seama (asta suna si pt. initiatorul topicului): scrieti cifrele alea pe o hartiuta, apoi fa 100 - 200 -- 1000km si vezi din nou daca s-au modificat cifrele alea. O sa aveti o mare surpriza... :)

 

PS: la o banala cautare pe google se poate afla exac ce reprezinta fiecare set de cifre din acele meniuri, fie ca e E36, E46, etc... - asta tot pt. aia care inca mai cred in basme...

Link to comment
Share on other sites

realitate:

din ce in ce mai putini oameni nu se simt jigniti de orice fleac...

si din ce in ce mai multi rromani s-au nascut deja jigniti... de soarta!

motiv pentru care foarte multi nu pot sustine un punct de vedere cu argumente

ci obisnuiesc doar atacul la persoana...

 

recunoasteti puishorilor ca v-a cam intrat morcovu...

cui i-ar placea sa puna scula nea Ioseph pe bambina lui netrecuta bine nici de majorat...

si sa afle ca ingenua este o babaciune cu kilometrajul dat peste cap ?!,,,

 

:in_love:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.