Jump to content

BMW 330 d VS Golf 5 GTI


Adi_TM_330d

Care ziceti ca e mai rapaida la liniuta  

93 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da... pfoai... mai sa fie nu stiam ca BMW-ul au asamblarea manuala la masini de zici ca le construiesti tu. Cumva le asamblezi de la roti pana la ultimul detaliu sau vorbesti de asamblarea la niste masini de

Ironie inutila si deplasata. Take it easy...

Stie oricum MULT mai mult ca tine, care te consideri probabil informat citind niste pliante si niste pagini de net. Punct.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asta`i o gluma buna,cum ca te pierde`n oglinda retrovizoare un GTI,oricum flatanta comparatia cu un R32 :) .am mers cu GTI-u` si nu m`a dat pe spate.dupa cum spuneau colegii mai sus,cel mai important este soferul  :blink:

169886[/snapback]

 

Mi-ar conveni sa fie mai slab GTI-ul, eu sunt proprietar de BMW. De ce ziceai ca nu te-a dat pe spate? Toata lumea vorbeste despre GTI la superlativ....

Link to comment
Share on other sites

pai tot timpul asa va sta treaba.dar parerea mea ca intre 330d de 204 cp automat si Gti de 200 cp (manual sau automat -aici cu DSG are chiar timp mai bun 0-100km/h decat manual) , va castiga Gti asta in conditiile in care cel cu Gti-ul manual nu rateaza vreo viteza si isi cunoaste masina
Link to comment
Share on other sites

Atatea opinii si pareri ca nu stiu care sa le mai citesc!

 

Initiatorul topicului o fi multumit, sau o sa il ajute faptul ca (eventual) toti de aici posteaza ca bate 330d-ul? Sau nu? Daca voi ii spuneti ca el castiga, oare intr-adevar va castiga intr-o cursa reala?

 

Nu inteleg rostul discutiilor din acest topic..... :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

pai initiatorul a cerut o parere .:blink: toti si-au exprimat-o.noi nu discutam daca se poate compara 330d cu GTI , noi discutam in cazul unei liniute care ar fi prima la sfarsitul intrecerii.Asa s-a pus problema.Asteptam rezultatul real , sa vedem cine a avut dreptate :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ce ziceti bate bmwu meu 316i cu 110 cp un gti cu 200 cp ? da da da bate bmwu ca el e bmw.

171302[/snapback]

 

 

Posibil sa bata doar daca ii da multe ture si schimba viteza unde trebuie...stiti voi...perfect shift :blink:

Link to comment
Share on other sites

Na avut loc intrecerea... ce sa va zic...

VW ii de cacao!!!

odata am fost egali cica si odata cu 2 cm el a fost inainte...

totusi bmw e diesel...

in fine :))

cel mai reusit motor 3000 d :)

 

V-am scris ca sa stiti si voi!

 

Bafta

194541[/snapback]

2 CM?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni! gti este ca versiunea M la BMW pentru VW ...asa ca sa vedem un M3 cu un GTI si va spun eu ca se p--a pe gti... :blink: pai ia pumetzi voi un vw golf cu un e46 318i si va zic eu ca nu are sanse...

eu am o pisicutza di 97 si un prieten are golf 4 din 2003 1.6 si e super ofticat cum merge BMW...si credeti-ma ca omu e kamikaze la vloan... deci soferu poate face diferenta intre un 330d sii un gti

Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni!    gti este ca versiunea M la BMW pentru  VW  ...asa ca sa vedem un M3 cu un GTI si va spun eu ca se p--a pe gti... :blink: pai ia pumetzi voi un vw golf cu un e46 318i si va zic eu ca nu are sanse...

eu am o pisicutza di 97 si un prieten are golf 4 din 2003 1.6 si e super ofticat cum merge BMW...si credeti-ma ca omu e kamikaze la vloan... deci soferu poate face diferenta intre un 330d sii un gti

194581[/snapback]

 

MAI! Numai bazaconii aici! Cum adica comparati BMW cu GOLF? De ce nu cu PHAETON de ex, sau cu A8 W12, sau BUGATTI VEYRON? A? Sau cu un TICO? (Asta din urma bate la consum...). Iar daca voi comparati DIESEL cu OTTO, nu aveti creier - fara suparare dar asta e adevaru!!!

Link to comment
Share on other sites

Ala cu Golful e pluta. Pe 400 m trebuia sa iti dea 2 masini in fata. 330d e varza in trepte mici dar trage extraordinar in 3,4,5.

Eu am mers cu un 330i (231hp) automat si ala cred ca bate orice VW cu doi ingineri la volan. Comparatia e aiurea rau.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.