Jump to content

Cu ce sa lipesc un spoiler de luneta spate?


kewlya

Recommended Posts

mi-am luat un spoiler de ala ce se prinde pe luneta din spate si cineva mi-a recomandat sa folosesc lipici de parbriz. am dat si pe ala 450 mii si am dat degeaba ca la prima spalare a masinii mi s-a dezlipit tot. ce sa folosesc sa tzina??
Link to comment
Share on other sites

da da, cu silicon de lipit parbrizul trebuie lipit dar nu asa, pun siliconul si gata

trebuie degresat dar inainte trebuie sa dai cu o pasla sa zgarie putin geamul acolo unde aplici siliconul, apoi se da cu un primer ca sa faca mai bine aderenta siliconul apoi se lipeste si nu se misca masina min 12h, pe timpul asta poate si mai bine

succes!

Link to comment
Share on other sites

da da, cu silicon de lipit parbrizul trebuie lipit dar nu asa, pun siliconul si gata

trebuie degresat dar inainte trebuie sa dai cu o pasla sa zgarie putin geamul acolo unde aplici siliconul, apoi se da cu un primer ca sa faca mai bine aderenta siliconul apoi se lipeste si nu se misca masina min 12h, pe timpul asta poate si mai bine

succes!

169949[/snapback]

 

hahaha...silicon nu se pune pe geam ci doar pe cheder dar dc zici tu ca e bine sa zgaraie omu luneta ....... :blink: ....asa o fi

sincer treaba cu degresatu e ok iar pe maginea care atinge parbrizul poti sa pui banda dublu adeziva 3M si ar fi bine sa lasi masina intr-un garaj incalzit deoarece pe temperaturile astea sigur nu se usuca si ar fi bine sa o si fixezi cu banda de hartie sa stea presata pana se usuca altfel se va dezlipi tot timpul

 

sau varianta mai usoara ....comanda un eleron original si ala vine cu lipici special :)

Edited by AR99RMS
Link to comment
Share on other sites

hahaha...silicon nu se pune pe geam ci doar pe cheder dar dc zici tu ca e bine sa zgaraie omu luneta ....... :blink:  ....asa o fi

sincer treaba cu degresatu e ok iar pe maginea care atinge parbrizul poti sa pui banda dublu adeziva 3M si ar fi bine sa lasi masina intr-un garaj incalzit deoarece pe temperaturile astea sigur nu se usuca si ar fi bine sa o si fixezi cu banda de hartie sa stea presata pana se usuca altfel se va dezlipi tot timpul

 

sau varianta mai usoara ....comanda un eleron original si ala vine cu lipici special  :)[/color]

170012[/snapback]

da, asa e, ai dreptate :) [/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Silicon de parbriz nu ma pricep , dar poxipol transparent as putea sa iti recomand , face treaba buna :blink:

188765[/snapback]

 

sunt vibratii si socuri chiar si ar putea sa crape poxipolul...asa ca cel mai bine cu "dublu adeziv"

incearca cu lipici de lipit oglinda retrovizoare",gasesti sigur in magazine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.