Jump to content

Joc roata stanga fata


Recommended Posts

lemforder cu suport costa ~200+ lei/buc, parearea mea e ca SE MERITA! dureaza 5min/bucata sa depresezi/presezi bucsa acolo (cu presa, normal), deci munca 10min si scazi costurile mai bine de 50% ;)

da, intradevar , trebuiesc bagate intr-o anumita pozitie, atentie mare!

 

PS: mare atentie ca si acei suporti NU se pot (re)folosi de mai multe ori, max 2x (sunt din alu)

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

eu am luat lemforder de pe ebay uk , setul 58 de lire , cu suport

eram in anglia , poate daca i dai un msg iti trimite si in ro

http://www.ebay.co.uk/itm/Front-Wishbone-Rear-BUSH-KIT-BMW-E46-3-SERIES-Original-Lemforder-31126783376-/390379304002?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5ae46b7442

 

sper ca nu e problema ca am postat linkul

daca nu , cand ma intorc inapoi din concediu (peste 2 sapt)ti le trimit eu mai departe in ro , salut

mi le-am schimbat eu singur

am cumparat o presa cum e cea din poza

post-52826-0-29162900-1344429312_thumb.jpg

Edited by fuelforlife
Link to comment
Share on other sites

si tot cu presa asta le-ai si montat?

 

 

 

 

 

 

eu am luat lemforder de pe ebay uk , setul 58 de lire , cu suport

eram in anglia , poate daca i dai un msg iti trimite si in ro

http://www.ebay.co.u...=item5ae46b7442

 

sper ca nu e problema ca am postat linkul

daca nu , cand ma intorc inapoi din concediu (peste 2 sapt)ti le trimit eu mai departe in ro , salut

mi le-am schimbat eu singur

am cumparat o presa cum e cea din poza

post-52826-0-29162900-1344429312_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

io am bucsele Meyle HD de 3 ani si nu au nici o problema, intre timp sa dus un pivot dar bucsele sunt ok, deci recomand aceasta firmathumbsup.png asta nu inseamna ca nu sunt si alte firme bune

Important este cati km faci, nu de cand le ai pe masina si te plimbi doar sambata. Nu ma refer la tine doar vreau sa scot in evidenta ca uzura este data de km nu de timp si in acest fel se poate pacali.

Sa iti dau un exemplu concret am avut o perioada in care am facut naveta si aveam pe masina Lemforder, in 3 ani le-am schimbat de doua ori (brat+bucsi), de 3 ani am Febi si habar nu am cand o sa le schimb dar acum folosesc masina doar in week-end, deci care sunt mai bune??? :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Important este cati km faci, nu de cand le ai pe masina si te plimbi doar sambata. Nu ma refer la tine doar vreau sa scot in evidenta ca uzura este data de km nu de timp si in acest fel se poate pacali.

Sa iti dau un exemplu concret am avut o perioada in care am facut naveta si aveam pe masina Lemforder, in 3 ani le-am schimbat de doua ori (brat+bucsi), de 3 ani am Febi si habar nu am cand o sa le schimb dar acum folosesc masina doar in week-end, deci care sunt mai bune??? :popcorn:

 

io fac 10k pe an deci am 30k km cu ele si se comporta foarte binerolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Sa ai noroc de piese bune...

 

eu le-am schimbat in primavara, am dat ~180 lei/set, le-am luat cu reducere printr-un prieten, probabil le vei gasi cu +15/20% mai mult. atentie, bucsele erau fara suporti, am pastrat suportii masinii.

 

 

http://arch6.okr.ro/auctions/2010/02/06/243093106-1913359-700_700.jpg

 

 

 

uite, am gasit pe okazii:

 

http://www.okazii.ro/catalog/auto-moto/piese-auto/directie/bucsi-bascula-bmw-e46-z4-lemforder-2658901-promo-a41029388

Cea din poza este de pe spate.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.