Jump to content

tyre puncture?


bogdanbalasa

Recommended Posts

in plus, de cite ori te atingi de roti (ca le umfli/dezumfli, ca le schimbi, ca repari o pana, etc.) ar cam trebui sa le umfli/verifici pe fiecare ca e la presiunea corecta si dupa aia sa reinitializezi monitorul de presiune. daca ai roti de iarna bune de ex. si umflate corespunzator (citeste egal) si le pui in locul la alea de vara, ai putea scapa fara sa iti zica TPM-ul nimic. dar mai bine il resetezi de fiecare data (evident, dupa ce te asiguri ca presiunile-s corecte).

 

Si da, de cite ori mi-a zis TMP ca am pana, am avut! Sint convins ca si vl20sas stie asta... :blink:

Edited by Thebe
Link to comment
Share on other sites

eu am platit pentru 4 anvelope fulda 225/55/16 ... dar se pare ca a aparut si un 215//55/16... chestiunea delicata este ca  vanzatorii sunt din Koblenz si sunt turcii

  asa ca nu am altceva de facut decat sa cumpar de aici inca un 225/55/16

dar asta sa fie cauza ?

172177[/snapback]

Chiar ma pregateam sa ma revolt si eu pe ineptiile din idrive si tu de fapt umbli cu o roata mai mica :blink:

Link to comment
Share on other sites

si chiar asa cu o roata mai mica am dat : " set tyre puncture " si acum merge super .. fara sa mi dea vreo eroare .. inainte sa reinitializez sistemul am facut presiunea in pneuri la 2.0 fata si 2.2 spate la un omv si acum merge asa... cu o roata mai mica ... anvelopele mele au cam 200-300 km rulaj .. sunt noi si nimeni nu vrea sa mi schimbe 215 pe 225 .. asa ca voi merge asa cu 215 pe fata pana cand pun setul de vara
Link to comment
Share on other sites

si chiar asa cu o roata mai mica am dat : " set tyre puncture " si acum merge super .. fara sa mi dea vreo eroare .. inainte sa reinitializez  sistemul am facut presiunea in pneuri la 2.0 fata si 2.2 spate la un omv si acum merge asa... cu o roata mai mica ... anvelopele mele au cam 200-300 km rulaj .. sunt noi si nimeni nu vrea sa mi schimbe 215 pe 225 .. asa ca voi merge asa cu 215 pe fata  pana cand pun setul de vara

172642[/snapback]

 

 

Imi pare rau pt tine si problemele rotitelor , nu vreau sa par rautacios dar nu te supara ai masina de 30 40 mii si te uiti la un amarat de cuciuc , pt ce naiba ti`ai cumparat`o s`o tii de poza ....

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa mai " investesc " un leu in ea in afara de benzina ( si consuma ca e 2494cmc) si consumabile strict necesare ( filtre, ulei) . vreau sa o vand si sa mi cumpar 530 xd. am setul de vara cu roti super ok(225/55/16)

in plus eu am platit aproape 500 euro pentru 4 anvelope identice nu ptr 3 si una mai mica :blink: ( vina mea ca nu am verificat acolo .. dar nici prin cap nu mi trecea ).

uite de atunci cred ca am mai facut cam 400 km si nu mi mai da eroare .. am setat sistemul cu " rotita" mai mica si merge f bine .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.