Jump to content

BMW Navigation Europe Premium 2013


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

realizez acest update la 2013, daca e cineva din TM sau imprejurimi care doreste.

PM pentru detalii.

Eu as fi interesat, sunt din CS, vin mai rar in Timisoara, de aceea as dori sa stiu cam cat dureaza operatia, si cat costa, apoi sa stabilim dupa sarbatori intr-o sambata, as putea veni la TM.

Mersi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am facut si eu update-ul de harti la vers. 2013, insa am observat ca numerele de pe anumite strazi nu mai corespund corect. Adresa mea, spre exemplu, mi-o da ca ar fi la 700m de unde este de fapt. Cu 2012 ma lasa fix in fata blocului. A mai observat cineva astfel de nereguli la noile harti?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am un x1 2010 cum pot upgrada hartile e modelul cu hdd ,si mai exact cum se face ? Si cu ce varianta High sau Professional ca la e60 e cu dvd fizic,banuiesc ca la x1 ar trebui bagat dvd se copiaza in hdd noile harti si dupa scos ,astept pareri ,merci.
Link to comment
Share on other sites

Da,merci Bala, raman cu ce am pe masina nu am de gand sa arunc bani pe fscuri ,nu le vad rostu ,se stie ca nav de la bmw lasa de dorit era doar o idee sa pun ultima versiune,asteptam sa fie free. :popcorn:

 

Navigatia la BMW nu lasa de dorit ci hartile anterioare 2011. Navigatia chiar este excelenta daca are harti aparute dupa 2011 inclusiv. Oricum gratis nu cred ca va fi niciodata din moment ce ai nevoie de cod fsc dar 50 de euro pentru update mi se pare un pret foarte mic.

Link to comment
Share on other sites

Facand o paralela intre Hartile Bmw si Hartile Igo (Igo avand cea mai buna harta pentru Romania)...pe o scara de la 1 la 10 eu as acorda hartilor BMW nota 8 spre 9 iar hartilor Igo nota 9. Notele acordate sunt strict pentru Romania. (Pentru Igo acord aceasta nota producatorului Top Map). Concluzia este urmatoarea: Hartile Bmw 2013 sunt mai mult decat bune !!!
Link to comment
Share on other sites

De unde se stie asta? Navigatia este excelenta, ca nu vrei sa dai bani pe update-uri, e alta poveste :)

4 din 4 bmw-uri care le-am avut toate au avut probleme de nav ma refer la partea hard ccc ,asta de acum inca nu a dat semne dar ma astept sa se blocheze cand tie lumea mai draga asa ca nu vad de ce as da 50€ pe un cod.

Link to comment
Share on other sites

4 din 4 bmw-uri care le-am avut toate au avut probleme de nav ma refer la partea hard ccc ,asta de acum inca nu a dat semne dar ma astept sa se blocheze cand tie lumea mai draga asa ca nu vad de ce as da 50€ pe un cod.

Ai dat (vorba vine) ~2000Euro pe un sistem de navigatie, nu stiu cate mii/zezi de mii Euro pe o masina cu un astfel de sistem, insa ti se pare mult 40$ pt un update de harti? <_< Eu zic sa zici merci ca ai optiunea asta, ca la BMW respectivul cod costa 900 Ron.

Eu, unul, n-am auzit de CIC blocat.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

In poza aia, navigatia este CIC. Acum m-am uitat dupa data fabricatiei si ai CIC.

 

Ciudat e ca dupa VIN-ul tau apare optiunea de navi professional cu acelasi cod (S609A) ca si al meu (tot S609A)iar eu sigur am CCC :wacko:

 

P.S. CCC professional este tot navi mare.

Link to comment
Share on other sites

Ai dat (vorba vine) ~2000Euro pe un sistem de navigatie, nu stiu cate mii/zezi de mii Euro pe o masina cu un astfel de sistem, insa ti se pare mult 40$ pt un update de harti? <_< Eu zic sa zici merci ca ai optiunea asta, ca la BMW respectivul cod costa 900 Ron.

Eu, unul, n-am auzit de CIC blocat.

 

uite ca nu dau :hyper: 50e sunt bani,imi scot nevasta la un restaurant :drinks: cu hartile din 2010 ajung mai greu :popcorn: da ajung .

Edited by Motan94
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.