Jump to content

BMW Navigation Europe Premium 2013


Recommended Posts

Pe mine ma enerveaza ca 2013-1 are niste bug-uri, in sensul ca numerele de la anumite adrese, care cu 2012 erau la fix, acum mi le indica la vreo 700m distanta. Eram curios daca au reparat problema in versiunea asta noua.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare,

Am gasit ceva pe net si anume un update cica din 2013 care ar merge si pe CCC.Am stricat cateva DVD-uri incercand sa-l fac sa meraga si pe E90-ul meu din 2006 cu CCC si Navi PRO, dar nu am reusit.Imi cere DVD-ul de navi intr-una.Ma poate ajuta cineva? Am inteles ca ar merge si pe CCC si ca ar fi si posesori de E90 cu CCC la care smecheria a tinut si DVD-ul a mers. Multam anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Am gasit ceva pe net si anume un update cica din 2013 care ar merge si pe CCC.Am stricat cateva DVD-uri incercand sa-l fac sa meraga si pe E90-ul meu din 2006 cu CCC si Navi PRO, dar nu am reusit.Imi cere DVD-ul de navi intr-una.Ma poate ajuta cineva? Am inteles ca ar merge si pe CCC si ca ar fi si posesori de E90 cu CCC la care smecheria a tinut si DVD-ul a mers. Multam anticipat.

 

Daca iti da acea eroare, inseamna ca ai ars un DVD in alt format (structura, continut), nu cel inteles de CCC. Destul de probabil ca nu merge.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Am gasit ceva pe net si anume un update cica din 2013 care ar merge si pe CCC.Am stricat cateva DVD-uri incercand sa-l fac sa meraga si pe E90-ul meu din 2006 cu CCC si Navi PRO, dar nu am reusit.Imi cere DVD-ul de navi intr-una.Ma poate ajuta cineva? Am inteles ca ar merge si pe CCC si ca ar fi si posesori de E90 cu CCC la care smecheria a tinut si DVD-ul a mers. Multam anticipat.

 

 

Daca te referi la Navi de 2013 pe CCC Professional....DA! Merge fara nici o problema! Ca-i DVD +R/-R, nu conteza, doar sa-l scri la viteza cat mai mica, 4X cred ca-i minimul pe la DVD-Writere-le astea mai noi, DVD-uri!

 

 

 

 

LE. Eventual cauta un DVD mai de calitate, gen Verbatim!

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

el vrea sa scrie update-uri de CIC pentru CCC. Cel putin eu asta inteleg.

 

Nu e problema de cum le scrie ci ce scrie.

 

P.S. POti sa scrii hartile si la viteze mai mari.

 

Pai merge combinatia asta?:unsure:

 

 

 

De viteza de scriere stiu ca trebuie sa fie cat mai mica, intrucat m-am lovit de mai multe ori de treaba asta! Plus ca si altii s-au plans! Acum poate ca nu se poate generaliza!

Link to comment
Share on other sites

Unde am gasit eu pachetul respectiv de update, in description-ul DVD-ului zice:

 

Kompatibel mit

 

1er (E81 / E82 / E87) DVD System Professional ( / SA 609) ? 09/2008

3er (E90 / E91 / E92 / E93) DVD System Professional ( / SA 609) ? 09/2008

5er (E60 / E61) DVD System Professional ( / SA 609) ? 11/2008

6er (E63 / E64) DVD System Professional ( / SA 609) ? 11/2008

X5 (E70) DVD System Professional ( / SA 609) ? 10/2009

X6 (E71) DVD System Professional ( / SA 609)

 

Eu am pe masina mea S609A-Navigation system Professional. Oare sa fie vorba despre CIC si nu despre CCC, cu toate ca ma indoiesc de faptul asta pentru ca sunt care spun ca le functioneaza update-ul chiar si pe E90 de la sfarsitul lui 2005, pe E60 din 2006. Nu inteleg de ce la mine nu ar merge.

Kitul in cauza este cel din fotografia atasata.

post-58361-0-88340400-1366646512_thumb.png

Edited by Ionuț_Cosmin
Link to comment
Share on other sites

Cred ca aveti dreptate...am softu dar nu am ce face cu el...pacat!

 

Cum adica ai softu'? Te referi la DVD-ul cu navigatia?

 

Din ce an iti este masina? Pana la inceputul anului 2008 este CCC si dupa este CIC, adica trebuie sa ai USB in torpedou, plus HDD!

Link to comment
Share on other sites

Pai vad ca tot insista cu hartile :)))

La CCC nu au aparut inca hartile de 2013 sau de ce nu il indruma cineva spre ele?

Hai s-o lasam asa...eu iti multumesc pentru indrumare, ca sa zic asa...Am gasit azi "BMW Update DVD Road MAP Europe Professional 2013", compus din 3 DVD-uri, care merge de minune pe E90 2006 cu CCC si optiunea S609A.Numai bine!

Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cum si pe mine ma intereseaza subiectul, am gasit ceva info ce poate ajuta si pe altii sa afle ce au pe masina.

In alta ordine de idei, un update facut in afara reprezentantei afecteaza garantia?

 

 

http://www.abload.de/img/bmw_navi_vergleichwxey.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.