Jump to content

730d 2004-2007


CooLmaN

Recommended Posts

Salut, cum se pot verifica km reali la o masina care nu mai are reviziile facute la reprezentanta. Ii inteleg pe unii din vanzatori care spun ca le-au facut la X care e cel mai bun din nu stiu ce localitate ( deoarece preturile/serviciile la reprezentante sunt asa cum sunt ), dar nici nu ma pot lua dupa vorbele fiecaruia ca masina ar avea nush cati km... cand ultima revizie oficiala e la multi km distanta...

Ar cineva vreo metoda prin care acei cativa care chiar ii au pe bune km, sa se poata confirma???

 

Care ar fi pretul optim unui 730d, 2006, cu km sub 160.000 cu ceva dotari...

 

Mersi, astept raspuns urgent !!!

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa afli km originali ai masini, decat sa faci tu un calcul aproximativ de la ultima intrare in service si pana acum, la seria 7 pune si tu pe germania in jur de 40k pe an si in romania in jur de 20k.

 

Eu cu al meu am facut in 1 an 80k pe romania :rolleyes:., Ai mare grija daca vrei seria 7 du-te cu ea sa o verifici ffff bine este o masina buna dar pretentioasa.

 

Daca te pot ajuta cu ceva nu ezita.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am vazlut mai multe... majoritatea le-am exclus tocmai ca nu poti verifica km. La Mercedes, modelele mai noi e adevarat ca ( chiar daca ii dai innapoi) iti afiseaza exact km adevarati?

Initial bugetul colegului era undeva la 16-17k... acum ar vrea sa urce undeva la 22k. E una la Arad, model deosebit cu doar 53k km

http://www.autovit.ro/bmw-730-C25700412.html

O stie careva? Aici

Daca stiti vreo masina buna, cu ceva dotari pana`n 20k, cu km verificabili astept raspunsuri. Merci.

 

 

Ai gasit ceva? pune si tu un link , poze?

Link to comment
Share on other sites

53 de k? hahahahahaha uitate putin la pedale....

a mers cu spatele cu ea?

unii oameni au un tupeu. vrei carte de service? imi fac si eu la a mea cu 9000 de km

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

KM se pot verifica dupa erorile pe care anumite module le raporteaza la anumite intervale de timp, raportand in acelasi timp si nr de KM la care acea eroare apare. Stiu ca pe tester, pentru cine stie sa verifice acel loc, apar toate erorile ca si o lista. Se mai poate verifica si dupa nr schimburilor de ulei tot de pe tester. Daca e luata din Ger si are x schimburi pe tester, atunci inmultesti pe x cu 30k Km/an(medie) si iasa aproximativ nr total de km. Daca si aceste doua chestii au fost schimbate, atunci cred ca e mai greu. Majoritatea din cei care le dau inapoi, lucreaza la bord si la chei si uita de detaliile astea mici prin care poti totusi sa-i prinzi. Evident ca si cei care "bibilesc" toate locurile sa verifice cat mai exact nr de KM, sunt putini, iar aici as include si reprezentantele! Mergi la tipul ce ti l-am recomandat prin PM. Suna-l si intreaba-l in prealabil de masina ce vrei s-o testezi sa nu fi trecut pe la el inainte!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.