Jump to content

Masina furata..


Haitasu

Recommended Posts

De prosti nu sunt prosti zic eu. Hai sa incercam si noi doi in joaca sa ne furam masinile intre noi sa vedem reusim?

Parerea mea e ca baietii stiu ce e usor vandabil si ce nu ca doar au nevoie de bani repede nu la anul si sa vanda cu plata la termen.

2-3 saptamani nu au filat masina dar nu cred ca au furat-o fara sa se documenteze in prealabil. Doar nu s-au dus la plesneala.

Link to comment
Share on other sites

bun....deci Calin dorea sa te ajute si tu ii scri aceste tampenii ...

excelent comportament...

 

intrebarea ta din topic era daca se poate localiza prin GPS.... raspunsul a fost ca NU.

MAI AI SI ALTE INTREBARI ? sau se poate inchide ? ... ca vad ca nu te mai intereseaza altceva....

 

Vere',eu daca te fac clona sau prost inseamna ca iti vreau binele si iti ofer ajutorul???Cati ani ai?Permis ai sau tu conduci BMW doar in NFS,a?Lasati-va de tampeniile astea de mi le postati pe aici...Doar 3,4 useri sunt seriosi si cu ei vorbesc in PM...(fara resentimente)

Link to comment
Share on other sites

Fratilor,verilor,cumnatilor....nici eu nu ma incred in ce-mi zice militia,dar,mi-au zis clar ca eu sa nu bat toba pe niciunde despre masina si mai ales sa dau detalii despre ea,pentru ca,ei stiu cazuri in care pagubasii au procedau rau,adica au batut toba in stanga si-n dreapta si s-a auzit unde nu trebuia,exact la cei ce i-au sustras bunul.Din momment ce s-a auzit nu s-a mai auzit de masina nimic,desi,masina era gasita daca nu se batea toba.Acum eu astept sa imi comunice ei ce si cum,cand imi pierd de tot speranta in ei atunci fratilor tineti'va la mine ca voi posta poze cu masina,cu mine la volan,cu prietena mea la volan,cu familia pe langa ea..adica voi posta toate pozele cu ea.Apreciez ce faceti si ce nu faceti,faptul ca va dati cu parerea,fie ea buna sau rea,eu tot va multumesc.Nu este bullsheet ce am patit,nu este vrajeala,chiar deloc,am pierdut un bun de cateva mii de euro si sunt foarte dezamagit de tot,in primul rand de tara.Inca o data,mii de multumiri tuturor.
Link to comment
Share on other sites

,mi-au zis clar ca eu sa nu bat toba pe niciunde despre masina si mai ales sa dau detalii despre ea

pai si atunci de ce nu asculti militia si bati toba pe aici ?

de-aia te-ai inscris pe forumul asta sa te certi cu noi ? Sau sa te lauzi ca ai cinciar ...

nu mai bine-ti iei verde pe 4t ? cred ca te-ai intelege bine cu copii de acolo :thumbsup:

papa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fratilor,verilor,cumnatilor....nici eu nu ma incred in ce-mi zice militia,dar,mi-au zis clar ca eu sa nu bat toba pe niciunde despre masina si mai ales sa dau detalii despre ea,pentru ca,ei stiu cazuri in care pagubasii au procedau rau,adica au batut toba in stanga si-n dreapta si s-a auzit unde nu trebuia,exact la cei ce i-au sustras bunul.Din momment ce s-a auzit nu s-a mai auzit de masina nimic,desi,masina era gasita daca nu se batea toba.Acum eu astept sa imi comunice ei ce si cum,cand imi pierd de tot speranta in ei atunci fratilor tineti'va la mine ca voi posta poze cu masina,cu mine la volan,cu prietena mea la volan,cu familia pe langa ea..adica voi posta toate pozele cu ea.Apreciez ce faceti si ce nu faceti,faptul ca va dati cu parerea,fie ea buna sau rea,eu tot va multumesc.Nu este bullsheet ce am patit,nu este vrajeala,chiar deloc,am pierdut un bun de cateva mii de euro si sunt foarte dezamagit de tot,in primul rand de tara.Inca o data,mii de multumiri tuturor.

 

beshi!

de ce bati toba pe aici si deschizi un asemenea topic atunci?

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca te poate ajuta cineva daca nu dai detalii despre masina?

 

Cu totii circulam prin fel si fel de zone, vizitam ateliere de mecanica, vopsitorie, dezmembrari.Poate zareste cineva masina ta din greseala.Poate cineva se duce sa cumpere niste piese gasite de vanzare pe net care pot proveni de pe masina ta.

 

Spune si tu ce culoare e masina, ce jante aveai, semne distinctive pe elementele de caroserie, zgarieturi, indoituri, chestii care ar sari in ochi.

 

Vad zilnic zeci de Bmw E39, pot sa trec chiar pe langa masina ta fara sa stiu.Cum pot sa te ajut eu in cazul asta?

 

Cu cat vorbesti mai mult in stanga si in dreapta despre masina e posibil sa o si gasesti.

 

Vorba ajunge repede acolo unde trebuie.Crezi ca nu exista si turnatori?

 

Daca ai sti cati infractori sunt " iertati" de politisti pentru ca primesc ponturi de genul asta , despre masini furate, apartamente sparte.Tu cum crezi ca sunt gasiti infractorii, ii cauta politia din casa in casa?

 

Astepti ajutor dar nu oferi nicio informatie, d-aia esti ironizat de colegi.

 

 

Eu sper s-o gasesti, cunosc sentimentul de a fi lasat fara masina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

hai ca o dam in caterinca deja . pare ireal Au mai fost pe aici actiuni similare si au postat tot ce trebuie poze, defecte etc . Asta cu politia care spune sa taci din gura dupa 30 zile e maxima Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Cam aiurea asta. Sa renunti la sansele s-o gasesti printr-un coleg de forum/prieten pe farcebook fiindca exista anumite sanse ca informatia sa ajunga inapoi la hoti si atunci asta ii va determina sa fie mai precauti.... cu masina furata pe care o cauta deja politia. :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Din ce vad eu, colegu s-a inscris doar sa intrebe dk i se poate urmari masina. Mai departe, nu e interesat.

E suparat (de'nteles ), speriat ca ar putea strica ancheta ( Care ancheta ? Pesemne ca e la primul contact cu politia ), nu e prieten/coleg cu noi (dupa ce-si va gasi masina prin munca asidua a celor pusi sa ne protejeze / sau dupa ce-si va lua gandul de la ea ) va iesi probabil definitiv si de pe forum, suparat fiind ca noi cei de-aici am tot incercat sa-l impiedicam sa ajunga la masina.

Propun sa ne solidarizam intr-un ignore pentru orice alt mesaj din partea lui, fie el si cel in care va posta un mesaj cu el, masina, si cei 2 politisti premiati pentru rezolvarea cazului.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Salutare, acum 30 de zile m-i s-a furat masina.Am mers la politie,am urmat sfatul politistilor si am dat declaratii si am facut cam tot dar masina nu pare a se intoarce singura inapoi.Alta modalitate,ca de exemplu,urmarirea masinii cu ajutorul GPS-ului sau tot o metoda de genul,este posibila?Daca merg la reprezentanta BMW(masina este un BMW 520D din anul 2001,inmatriculata RO)voi primii ajutor din partea lor?

nimeni nu te poate ajuta daca nu te ajuti si singur, iar stand asa, cu inima-n gat asteptand un telefon de la politie, nu vei rezolva nimic.

 

da, in ziua de azi nimic nu e exclus, dar unde-s multi puterea creste, nu? Deci cateva detalii nu ar fii in zadar. In zadar e timpul pe care tu il lasi sa treaca asteptand vesti de la politie. Daca nu au facut nimic in atatea zile, iti garantez ca ptr ei ''cazul'' e ca si inchis. Vrei confirmare de la ei? Asteapta sa-si aminteasca sa-ti dea telefon, sau stai sa gaseasca dosarul.. nici ei nu mai stiu unde l-au pus.

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.