Jump to content

Masina furata..


Haitasu

Recommended Posts

Salutare, acum 30 de zile m-i s-a furat masina.Am mers la politie,am urmat sfatul politistilor si am dat declaratii si am facut cam tot dar masina nu pare a se intoarce singura inapoi.Alta modalitate,ca de exemplu,urmarirea masinii cu ajutorul GPS-ului sau tot o metoda de genul,este posibila?Daca merg la reprezentanta BMW(masina este un BMW 520D din anul 2001,inmatriculata RO)voi primii ajutor din partea lor?
Link to comment
Share on other sites

reprezentanta sa te ajute cu ceva ??? pai nu prea are cu ce.... poate doar sa-ti ofere alta noua daca platesti :)

aveai casco ?

daca nu .... imi pare rau pentru tine si cred ca ar trebui sa o cauti pe bucati pe la dezmembrari daca a mai ramas ceva din ea in 30 zile....

Link to comment
Share on other sites

Salutare, acum 30 de zile m-i s-a furat masina.Am mers la politie,am urmat sfatul politistilor si am dat declaratii si am facut cam tot dar masina nu pare a se intoarce singura inapoi.Alta modalitate,ca de exemplu,urmarirea masinii cu ajutorul GPS-ului sau tot o metoda de genul,este posibila?Daca merg la reprezentanta BMW(masina este un BMW 520D din anul 2001,inmatriculata RO)voi primii ajutor din partea lor?

 

dupa parerea mea, slabe sanse.....mai bine incerci sa vezi cine vinde dezmembrari online...poate asa gasesti hotu'.... aia cu politistii e frectie...ei nu cauta nimic...numai daca accidental da cineva telefon....

Link to comment
Share on other sites

reprezentanta sa te ajute cu ceva ??? pai nu prea are cu ce.... poate doar sa-ti ofere alta noua daca platesti :)

aveai casco ?

daca nu .... imi pare rau pentru tine si cred ca ar trebui sa o cauti pe bucati pe la dezmembrari daca a mai ramas ceva din ea in 30 zile....

 

 

 

Nu aveam Casco...

Link to comment
Share on other sites

Sunt multe cazuri de masini furate doar asa "de antrenament", se plimba cu ea cateva zile si o abandoneaza pe undeva. Daca suna cineva la politie ca este o masina noua care sta de cateva saptamani pe strada ti-o recuperezi.

 

Asa ma gandesc si eu si de asta tin mortis sa stiu daca se poate localiza prin GPS...vorba ta,poate doar se plimba cu ea iar apoi o abandoneaza si daca o abandoneaza in alt oras sau oriunde atundeva vreau sa o recuperez cat mai repede cu putinta.

Link to comment
Share on other sites

Poate patesti cum am patit eu cu un E34, mi l-au furat din fata blocului si l-am gasit dupa 3 zile.Fraierii l-au furat sa se duca la furat cu el dupa care l-au abandonat la vreo 3 km de mine.Pagubele au fost minore, un bandou lipsa, o aripa un pic indoita si contactul rupt.In rest masina intreaga.Am fost sunat de politia capitalei la 3 dimineata ca mi-au gasit masina, am zis ca nu e adevarat, deja imi luasem gandul de la ea.

 

Ce sa zic, multa bafa, poate o gasesti.

 

Nasoala intamplare :angry: .

Link to comment
Share on other sites

daca ai reclamat furtul la Politie si masina inca circula cu aceleasi numere de inmatriculare si aceleasi semnalmente, sunt sanse mari sa fie gasita, intrucat cazul este prelucrat la nivel national la toate sectiile de politie si e imposibil ca un lucrator politie sa nu o vada, n-or fi toti foarte atenti dar cineva o va vedea. Insa, ma indoiesc ca a fost furata sa fie vanduta, data fiind vechimea probabil va ajunge dezmembrata sau a trecut deja granita catre Moldova sau Bulgaria. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Poate patesti cum am patit eu cu un E34, mi l-au furat din fata blocului si l-am gasit dupa 3 zile.Fraierii l-au furat sa se duca la furat cu el dupa care l-au abandonat la vreo 3 km de mine.Pagubele au fost minore, un bandou lipsa, o aripa un pic indoita si contactul rupt.In rest masina intreaga.Am fost sunat de politia capitalei la 3 dimineata ca mi-au gasit masina, am zis ca nu e adevarat, deja imi luasem gandul de la ea.

 

Ce sa zic, multa bafa, poate o gasesti.

 

Nasoala intamplare :angry: .

 

Mersi Gabriel,am devenit putin mai increzator..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.