Jump to content

Sticle Faruri Bmw Seria 3 E46 2004


Recommended Posts

Hartie abraziva de 2000 cu apa din abundenta si freci pana te doare mana.

Apoi (dupa o pauza de bere), iei un tub de pasta de dinti si o carpa de bumbac umezita si ghici ce faci?

Da, din nou freci farurile pana te doare mana. Rezultatul o sa te uimeasca.

 

P.S. Nu e o gluma, chiar functioneaza. Doar ca implica putina munca.

Link to comment
Share on other sites

Hartie abraziva de 2000 cu apa din abundenta si freci pana te doare mana.

Apoi (dupa o pauza de bere), iei un tub de pasta de dinti si o carpa de bumbac umezita si ghici ce faci?

Da, din nou freci farurile pana te doare mana. Rezultatul o sa te uimeasca.

 

P.S. Nu e o gluma, chiar functioneaza. Doar ca implica putina munca.

 

 

eu am cumparat ceva kit de slefuire din Selgros la vreo 75 de lei, continea 4 bucati de hartie abraziva, o pasta si un servetel uleios care se aplica atunci cand treaba era gata. Am frecat de m-a durut mana, ca la polish a iesit, clare ca luna. Am aplicat pelicula respectiva si am lasat sa se usuce. Rezultatele au fost uimitoare, dar a tinut foarte putin, vreo 2 luni.

Ar mai fi o varianta de polish profesional 150 ron farul dar din cate am inteles dupa 6 luni sticla isi revine.

M-am uitat pe net si am vazut ca poti achizitiona doar sticla la un pret de 120 lei pe far, doar ca nu aveau pt modelul meu pe stoc. In alta parte nu am gasit.

Ma gandesc ca mai bine schimb sticla si probabil 3,4 ani nu mai am probleme implicit si probleme musculare :)))

Link to comment
Share on other sites

eu am facut doua polisuri profesionale si abia ca sa vazut ceva, apoi am cumparat hatie abraziva de 2000,1500 si 600 si cu apa am inceput sa le slefuiesc.....dupa aceeasta operatiune l-ea dus la un atelier de vopsitorie unde le-am lacuit, rezultatul excepional....asa ca nu recomand polisuri nenumarate pentru ca sunt o pierdere de vreme daca farurile sunt matuite, iar sticle noi sa cumperi sunt cam 400 lei... spor la slefuit incepi primadata cu 2000 apoi cu 1500 samd
Link to comment
Share on other sites

eu am facut doua polisuri profesionale si abia ca sa vazut ceva, apoi am cumparat hatie abraziva de 2000,1500 si 600 si cu apa am inceput sa le slefuiesc.....dupa aceeasta operatiune l-ea dus la un atelier de vopsitorie unde le-am lacuit, rezultatul excepional....asa ca nu recomand polisuri nenumarate pentru ca sunt o pierdere de vreme daca farurile sunt matuite, iar sticle noi sa cumperi sunt cam 400 lei... spor la slefuit incepi primadata cu 2000 apoi cu 1500 samd

 

se incepe de la 800 si se termina cu 2000 chiar, nu invers. (eu de exemplu folosesc 800-1000-1500-2000) si dupa trec cu masina de polish rotativa cu o pasta+burete de finish si iese ceva chiar ok dupa 2 treceri. :) inainte decontaminez farul cu argila si ONR pe post de lubrifiant.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Nu e mai bine dupa ce le polish-ati si arata perfect sa le aplicat o folie clara de protectie?

In felul asta nu vor mai deveni mate dupa cateva luni:)

 

valoarea polishatului profi (100 ron ) plus valoarea foliei aplicata tot profi (150-200 ron ) se apropie de valoarea sticlelor noi . Asa ca x+x =? . Avantaj la sticle noi ca nu ai probleme cativa ani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.