Jump to content

BMW 320 M-kit


Dan™

Recommended Posts

Lupele au o durata de viata limitata.In functie de cat de mult au fost folosite luminile cu xenon, se duc mai devreme sau mai tarziu.

Cel mai bun test e sa te uiti cu ochiul liber in lupa farului(cu luminile stinse). Daca ai o nuanta de ruginiu in ele inseamna ca sunt pe duca.

Ziceai ca ai un bec cu xenon pe duca. Per total esti multumit de cantitatea de lumina emanata pe timp de noapte?

Link to comment
Share on other sites

Semnul ala de rosiatic nu e tocmai bun dar nici nu e capat de lume. Parerea mea e sa schimbi becul cand se duce de tot si in functie de experienta pe timp de noapte( si mai important in functie de cat de mult conduci pe timp de noapte si te deranjeaza "defectul" sa ii zicem) te decizi ce faci.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Asa cum am promis, am facut niste poze mai "profi" la masina, atat interior cat si exterior. Masina nu avea cotiera cand am facut pozele dar intre timp am montat-o. O sa pun o poza si cu ea ulterior.

 

Albumul se gaseste la:

http://imageshack.us/photo/my-images/255/img015d.jpg/

Edited by Dan™
Link to comment
Share on other sites

La RAR am fost azi si am deja C.I.V-ul respectiv. Ma bucur ca mi-au trecut toate dimensiunile la roti in carte si nu mi-au scapat vreuna. Am reusit azi sa merg sa depun dosarul si la finante pentru decizia de plata (sau cum naiba ii zice). Pe joi iasa decizia si pana atunci mai rezolv cu taxele ce mai trebuie platite pe la CEC si pe la primarie.

 

Apropo, nu stiti de ce acte am nevoie la primarie sa imi dea asa numita "fisa de inmatriculare" or something?

Edited by Dan™
Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu e sa meri la unul dintre birourile de acte de pe Albac sa iti faca toate hartogariile.

 

La primarie din ce imi aduc aminte trebuiebsa completezi o cerere tip si ai nevoie si de o copie a CIV.

 

Poti merge cu toate actele masinii la tine si vezi la fata locului ce copii/cereri ai nevoie.La Cluj-Napoca este un nene care detine un xerox chiar in primarie.

 

Poti incerca si pe site-ul primariei sa vezi ce acte sunt necesare ca au cam inceput sa se puna la punct pe partea asta.

Link to comment
Share on other sites

Preluat de pe http://taxe.e-primariaclujnapoca.ro/taxe/Acte_PF.html#B

 

2. ACTELE NECESARE PENTRU DECLARAREA MIJLOACELOR DE TRANSPORT CUMPĂRATE DIN STRĂINĂTATE

 

� DeclaraĂžie tip, completatĂŁ la secĂžiunile care revin contribuabilului;

� Contract de v�nzare/cumpĂŁrare tradus �n limba rom�nĂŁ - traducere legalizatĂŁ;

� Carte de identitate a mijlocului de transport (cartea emisĂŁ de R.A.R.);

� Fiºã de �nmatriculare;

� Buletin/Carte de identitate;

� DOSAR PLIC pe care se �nscrie cu majuscule numele, prenumele, domiciliul;

Link to comment
Share on other sites

Am terminat azi si cu inmatriculatul. Ieri s-a platit taxa si azi de dimineata am fost prezent la inmatriculari. Pe la 07:45 am ajuns la inmatriculari si pe la 12:30 aveam deja numerele in mana. Tot azi am pus si ceva leduri pe masina: lumina numar spate, lumina interior si pozitii fata.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.