Jump to content

Folii geamuri


adrian121

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ordonanta de urgenta 195 din 12 decembrie 2002

Art 181.

alin 11. Sa aiba aplicate folii sau accesorii pe parbrize, luneta ori pe geamurile laterale ce restrang sau estompeaza vizibilitatea in timpul mersului, atat din interior, cat si din exterior, ori sa impiedice sau sa diminueze eficacitatea dispozitivelor de iluminare si semnalizare luminoasa ori citirea numarului de inmatriculare".

 

 

nu sunt admise decat foliile cu care vin masinile din fabrica(sunt mentionate in talon)..daca ai noroc de o astfel de masina!

la scoala ne-au explicat ca zvonul cu autorizarea de la RAR e o prostie ca pe langa aia ar mai trebuie sa ai si autorizatie de la politie ca sa fie "legal" ceea ce nu poti obtine in veci :blink:

 

si DA! se ia talonul pt folii..pe (cine pana mea?!?) l-a oprit si i-a explicat ca dc nu le da jos in fata lui ii ia talonul..a protestat etc etc nu le-a dat si i-a luat talonul..l-a recuperat a 3-a zi dupa ce si-a dat foliile jos si a venit nenea politistul sa constate :)

si nu e singura persoana care a patit faza asta!

Link to comment
Share on other sites

nu sunt admise decat foliile cu care vin masinile din fabrica(sunt mentionate in talon)..daca ai noroc de o astfel de masina!

la scoala ne-au explicat ca zvonul cu autorizarea de la RAR e o prostie ca pe langa aia ar mai trebuie sa ai si autorizatie de la politie ca sa fie "legal" ceea ce nu poti obtine in veci :blink:

 

23067[/snapback]

 

Nu cred ca e vorba de noroc ci de...bani!!!

 

Ba se pot obtine autorizatii de la politie...greu dar se poate! Chestia e ca si cu alea tot fac spume gaborii! Ca cik nu e buna, ca de unde stie ca nu e falsa...abureli. Tre sa fii bazat rau ca sa poti sa-l convingi....

Edited by ironm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
o pun pe Str Poporului la baietii aia , normal costa (sau ma rog cer ei) 100 euro , dar mie mi-au facut un discout la 3 milioane cu omologare cu tot ... poate chiar 2.800

 

daca vrei sa iti pui vii cu mine si iti pui ca ma stiu cu ei si imi mai fac reduceri

27416[/snapback]

pai sa termin si eu maine sesiune si mai vorbim pe pm ca si eu tot pe poporului fusesem si mie tot 100 de euro mi-a zis dar doar spatele.

Link to comment
Share on other sites

var'miu care mi'a adus masina din germania mi'a zis ca s'a interesat si pt geamurile din spate si luneta e 60E cu certificare TUV ! bmw 320d - 3e46... si folia vine exact la dimensiune... cine sta pe acolo poate ne lamureste mai bine ca var'miu e din nou in germania .... si pe mine chiar nu ma intereseaza folia.... geamurile cu tenta sunt suficiente :blink:
Link to comment
Share on other sites

pai sa termin si eu maine sesiune si mai vorbim pe pm ca si eu tot pe poporului fusesem si mie tot 100 de euro mi-a zis dar doar spatele.

27419[/snapback]

mie pe poporului mi-au cerut 5,8 mil lei ptr spate,omologata

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
dupa indelungi cautari am gasit ceva.. din pacate nu foarte la indemana.. un prieten a avut geamuri cu folie neagra opacitate f mare.. si ii tot lua talonul politia.. si acum are o foaie A4 semnata si stampilata de la guvern.. si cand il opreste garda, deschide geamul 3cm si intinde foaia aia.. alte acte nici nu mai da.. si nu a mai avut probleme de 1 an.. ideea e: cum facem rost si noi de o foaie asa? ca lui i-a facut rost cineva printr-o relatie f mare si nu poate face altcuiva..
Link to comment
Share on other sites

si acum are o foaie A4 semnata si stampilata de la guvern.. si cand il opreste garda, deschide geamul 3cm si intinde foaia aia.. alte acte nici nu mai da.. si nu a mai avut probleme de 1 an..

 

 

Pai fa si tu la fel... cand te opreste garda, deschizi geamul 3 cm si le dai foaia, da' nu aia A4, ci aia albastra pe care scrie 1.000.000 sau mai nou 100... alte acte nu mai dai... si nu o sa mai ai probleme mai mult de un an daca faci asta mereu cand esti oprit pt folie pe geamuri. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.